zagrożenie terrorystyczne

Artykuły - Zagrożenie terrorystyczne (3)

 • Zagrożenie terrorystyczne osłabiło popyt na loty do krajów europejskich. Linie lotnicze rozszerzają ofertę o nowe, egzotyczne kierunki

  Zagrożenie terrorystyczne osłabiło popyt na loty do krajów europejskich. Linie lotnicze rozszerzają ofertę o nowe, egzotyczne kierunki

  - Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków lotniczych w Europie - przekonuje Frank Wagner z Lufthansa Group. W ubiegłym roku ruch przekroczył 30,5 mln pasażerów. Choć wciąż dużą część z nich stanowią klienci korporacyjni, to rośnie liczba osób latających do rodziny, znajomych czy na wakacje. Zagrożenia turystyczne ograniczyły ruch na części kierunków europejskich. Linie lotnicze rozszerzają więc ofertę, by ożywić ruch na innych, często egzotycznych kierunkach.
 • Efekt Euro będzie miał skromniejszy wpływ na gospodarkę Francji niż cztery lata temu na Polskę

  Efekt Euro będzie miał skromniejszy wpływ na gospodarkę Francji niż cztery lata temu na Polskę

  Skumulowany wpływ mistrzostw Europy w piłce nożnej na polskie PKB do 2020 roku może wynieść 21,3 mld zł. W przypadku wysoko rozwiniętej Francji korzyści będą prawdopodobnie znacznie skromniejsze. Wielkie imprezy sportowe oddziałują bowiem lepiej na średnio zamożne gospodarki. Negatywnie na efekt Euro w tym kraju wpłyną także trwające tam strajki, powódź oraz zagrożenie terrorystyczne.
 • Polowanie na korektę

  Informację podsycające obawy o zagrożenie terrorystyczne wyciskają całą radość z rynku akcji, a do pogorszenia nastrojów dokłada się pogłębiany pesymizm względem surowców. Na takim tle rynek walutowy trzyma się nadzwyczaj stabilnie, gdyż każdy chce kupować USD, ale przy obawach, że w kolejnych godzinach Fed może zepsuć zabawę, inwestorzy czekają na korektę.

Filmy - Zagrożenie terrorystyczne (2)