wydarzenia - zagrożenie powodziowe

Artykuły - Zagrożenie powodziowe (14)

 • Siemoniak: Wojsko gotowe do walki z powodzią

  Siemoniak: Wojsko gotowe do walki z powodzią

  Szef MON zapewnia, że wojsko gotowe jest do pomocy w razie ewentualnej powodzi. Od wczoraj media alarmują o zagrożeniu żywiołem w związku z opadami deszczu na południu kraju.
 • Węgry: Wiatr zwiększa groźbę przerwania wałów na Dunaju

  Węgry: Wiatr zwiększa groźbę przerwania wałów na Dunaju

  Silny wiatr w rejonie Dunaju na południe od Budapesztu może doprowadzić do przerwania wałów przeciwpowodziowych - ostrzegł w poniedziałek premier Viktor Orban w miejscowości Baja na południu kraju. W węgierskiej stolicy woda zaczęła opadać.
 • MAC: Sytuacja hydrologiczna pod kontrolą

  MAC: Sytuacja hydrologiczna pod kontrolą

  Synoptycy po południu przewidują burze z gradem. Największych opadów mogą spodziewać się mieszkańcy województw śląskiego i mazowieckiego. Burze pojawią się też na Pomorzu i Pojezierzu Wielkopolskim. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz wojewodowie na bieżąco monitorują sytuację meteorologiczną i hydrologiczną w kraju.
 • Kulminacyjna fala na Dunaju w Budapeszcie

  Kulminacyjna fala na Dunaju w Budapeszcie

  Kulminacyjna fala powodziowa na Dunaju w Budapeszcie pojawi się w niedzielę wieczorem; wały przeciwpowodziowe zostały wzmocnione w newralgicznych miejscach, aby ochronić stolicę przed zalaniem - powiedział premier Viktor Orban.
 • Niepokojące prognozy w Czechach

  Niepokojące prognozy w Czechach

  Czescy meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia ponownej powodzi. Według ich zapowiedzi, intensywne opady deszczu pojawią się od soboty do poniedziałku na terenach, które w tym tygodniu zalała wielka woda.
 • Dolny Śląsk: Stan alarmowy przekroczony na 14 rzekach

  Dolny Śląsk: Stan alarmowy przekroczony na 14 rzekach

  Przekroczenie stanów alarmowych na 14 wodowskazach w regionie oraz 26 przekroczonych stanów ostrzegawczych - tak w czwartek wygląda sytuacja hydrologiczna na Dolnym Śląsku.
 • Czechy: Fala kulminacyjna na Łabie zmierza ku granicy z Niemcami

  Czechy: Fala kulminacyjna na Łabie zmierza ku granicy z Niemcami

  Poziom wody na Łabie poniżej ujścia Wełtawy spada - poinformował w czwartek Czeski Instytut Hydrometeorologiczny (CHMU), co wskazuje, że grożąca powodzią fala kulminacyjna zmierza ku granicy z Niemcami.
 • W 11 miastach i gminach alarm przeciwpowodziowy

  W 11 miastach i gminach alarm przeciwpowodziowy

  W 11 miastach i gminach w regionie łódzkim obowiązuje w czwartek alarm przeciwpowodziowy. Stany alarmowe przekroczone zostały na ośmiu rzekach w Łódzkiem. Hydrolodzy przewidują dalsze wzrosty stanów wody w rzekach. Trwa szacowanie strat.
 • Wiele regionów dotkniętych podtopieniami. Uszkodzone drogi, zalane domy

  Wiele regionów dotkniętych podtopieniami. Uszkodzone drogi, zalane domy

  Trwa szacowanie strat w miejscach, gdzie doszło do podtopień; wojewodowie czekają na wnioski dotyczące pomocy w ramach rezerwy budżetowej - poinformowało w czwartek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
 • Nysa Łużycka zaczęła opadać w Gubinie

  Nysa Łużycka zaczęła opadać w Gubinie

  Poprawia się sytuacja na Nysie Łużyckiej w Gubinie (woj. lubuskie). Kulminacja fali wezbrania nie wyrządziła wielkich szkód, nie była także konieczna ewakuacja mieszkańców. Rzeka zaczęła już opadać - poinformował burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak.