zagrożenie powodziowe

Artykuły - Zagrożenie powodziowe (36)

 • Gubin szykuje się na ulewy. Trwają prace przy wzmacnianiu wałów

  W Gubinie koło Zielonej Góry strażacy zabezpieczają tereny wzdłuż rzeki Nysy, która przepływa przez centrum miasta. Prace przy wzmacnianiu wałów prowadzone są w związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi i hydrologicznymi o ulewnych deszczach.
 • Burze i wichury na Ukrainie. Zagrożenie powodziowe

  Burze i wichury na Ukrainie odcięły od dostaw prądu ok. 500 miejscowości - 200 z nich w pobliżu ukraińskiej stolicy, Kijowa. Według Ministerstwa ds. Nadzwyczajnych Sytuacji, kable energetyczne zrywały się na ogół od spadających na nie, łamanych przez wiatr, drzew.
 • Alarm powodziowy w świętokrzyskim: Wody w Wiśle ciągle przybywa

  Alarm powodziowy w świętokrzyskim: Wody w Wiśle ciągle przybywa

  Od rana w niedzielę Wisła w Sandomierzu płynie powyżej stanu alarmowego, a o godz. 15.30 przekraczała go o ponad metr. Alarmy powodziowe obowiązują w dwóch powiatach i siedmiu gminach województwa świętokrzyskiego. Powoli opada woda na terenach podtopionych w wyniku sobotnich ulew.
 • Siemoniak: Wojsko gotowe do walki z powodzią

  Siemoniak: Wojsko gotowe do walki z powodzią

  Szef MON zapewnia, że wojsko gotowe jest do pomocy w razie ewentualnej powodzi. Od wczoraj media alarmują o zagrożeniu żywiołem w związku z opadami deszczu na południu kraju.
 • Front już nad Polską. Padać może kilkanaście godzin

  Front już nad Polską. Padać może kilkanaście godzin

  Przez całą noc najmocniej padało w Małopolsce, ale rzeki na razie są pod kontrolą. Front znad Bałkanów właśnie nadciągnął nad Podkarpacie. Mocno lać zacznie około godz. 9. Te opady z krótkimi przerwami mogą trwać minimum kilkanaście godzin.
 • Węgry: Wiatr zwiększa groźbę przerwania wałów na Dunaju

  Węgry: Wiatr zwiększa groźbę przerwania wałów na Dunaju

  Silny wiatr w rejonie Dunaju na południe od Budapesztu może doprowadzić do przerwania wałów przeciwpowodziowych - ostrzegł w poniedziałek premier Viktor Orban w miejscowości Baja na południu kraju. W węgierskiej stolicy woda zaczęła opadać.
 • MAC: Sytuacja hydrologiczna pod kontrolą

  MAC: Sytuacja hydrologiczna pod kontrolą

  Synoptycy po południu przewidują burze z gradem. Największych opadów mogą spodziewać się mieszkańcy województw śląskiego i mazowieckiego. Burze pojawią się też na Pomorzu i Pojezierzu Wielkopolskim. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz wojewodowie na bieżąco monitorują sytuację meteorologiczną i hydrologiczną w kraju.
 • Kulminacyjna fala na Dunaju w Budapeszcie

  Kulminacyjna fala na Dunaju w Budapeszcie

  Kulminacyjna fala powodziowa na Dunaju w Budapeszcie pojawi się w niedzielę wieczorem; wały przeciwpowodziowe zostały wzmocnione w newralgicznych miejscach, aby ochronić stolicę przed zalaniem - powiedział premier Viktor Orban.
 • Niepokojące prognozy w Czechach

  Niepokojące prognozy w Czechach

  Czescy meteorolodzy ostrzegają przed możliwością wystąpienia ponownej powodzi. Według ich zapowiedzi, intensywne opady deszczu pojawią się od soboty do poniedziałku na terenach, które w tym tygodniu zalała wielka woda.
 • Dolny Śląsk: Stan alarmowy przekroczony na 14 rzekach

  Dolny Śląsk: Stan alarmowy przekroczony na 14 rzekach

  Przekroczenie stanów alarmowych na 14 wodowskazach w regionie oraz 26 przekroczonych stanów ostrzegawczych - tak w czwartek wygląda sytuacja hydrologiczna na Dolnym Śląsku.

Filmy - Zagrożenie powodziowe (1)

 • Boni: Będziemy żyli pod presją podtopień

  W tej chwili mamy prawie 40 ostrzeżeń alarmowych, głównie w dorzeczu Odry i na Wiśle. Boimy się powrotu ulew na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wojewoda małopolski jest w gotowości; prowadzimy monitoring zbiorników retencyjnych na Dolnym Śląsku - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. - Całe nadchodzące lato może być pełne zagrożeń. Takie mamy prognozy. Będziemy żyli pod presją podtopień - dodaje.