zagrożenie lawinowe

Artykuły - Zagrożenie lawinowe (28)

 • W Tatrach lawinowa trójka, bardzo trudne warunki

  W Tatrach lawinowa trójka, bardzo trudne warunki

  Duże opady śniegu i bardzo silny wiatr spowodowały znaczny wzrost zagrożenia lawinowego. Warunki turystyczne są bardzo trudne - informują tatrzańscy ratownicy. W poniedziałek w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego.
 • W Tatrach wzrasta zagrożenie lawinowe

  W Tatrach wzrasta zagrożenie lawinowe

  Ratownicy TOPR ogłosili we wtorek na terenie Tatr drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego. Śnieg leży powyżej 1200 m n.p.m. W Zakopanem nie ma śniegu, a temperatura w mieście wynosiła rano plus cztery stopnie.
 • W Tatrach lawinowa "jedynka"

  W Tatrach lawinowa "jedynka"

  Zagrożenie lawinowe w Tatrach spadło do pierwszego stopnia, ale ratownicy górscy apelują do turystów wybierających się w góry, aby nie bagatelizowali tego zagrożenia.
 • MAC o sytuacji pogodowej w Polsce

  MAC o sytuacji pogodowej w Polsce

  Służby energetyczne usuwają awarie spowodowane przez silne wiatry; w całym kraju około 40 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
 • Beskidy: Na Babiej Górze wciąż występuje zagrożenie lawinowe

  Beskidy: Na Babiej Górze wciąż występuje zagrożenie lawinowe

  Ratownicy grupy beskidzkiej GOPR obniżyli w czwartek do pierwszego stopnia zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry w Beskidach. Jak poinformowali, śnieg jest ubity i nie przybywa go. Warunki na szlakach turystycznych są jednak bardzo trudne.
 • Tatry: Drugi stopień zagrożenia lawinowego

  Tatry: Drugi stopień zagrożenia lawinowego

  W Tatrach panują niekorzystne warunki turystyczne. W górach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego - informują ratownicy TOPR. Szlaki przykryte są grubą warstwą śniegu, a miejscami są mocno oblodzone.
 • Beskidy: Zagrożenie lawinowe na Babiej Górze

  Beskidy: Zagrożenie lawinowe na Babiej Górze

  Po ostatnich opadach śniegu pojawiło się zagrożenie lawinowe na północnych stokach Babiej Góry w Beskidach. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego - poinformowali we wtorek ratownicy grupy beskidzkiej GOPR. W tym rejonie leży około 20 cm śniegu.
 • Rośnie zagrożenie lawinowe, na Słowacji sytuacja krytyczna

  Czwarty, skrajnie krytyczny stopień zagrożenia lawinowego, ogłosili w czwartek słowaccy ratownicy na terenie Tatr. W polskiej części gór obowiązuje trzeci stopień, ale tendencja jest rosnąca - poinformował ratownik TOPR. Na Kasprowym Wierchu leży 170 cm śniegu.
 • Austria: Śnieg odciął od świata narciarskie kurorty

  Austria: Śnieg odciął od świata narciarskie kurorty

  Austriackie kurorty i stacje narciarskie zostały odcięte w sobotę od świata przez obfite opady śniegu. Wzrosło zagrożenie lawinowe, a opady zakłóciły przebieg narciarskiego Pucharu Świata oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich dla Młodzieży.
 • Trudne warunki w Tatrach. Drugi stopień zagrożenia lawinowego

  Silny i porywisty wiat, zaspy, oblodzone szlaki turystyczne, twardy i zmrożony śnieg oraz mgła utrudniająca widzialność - takie warunki turystyczne panują dzisiaj w Tatrach. Obowiązuje drugi, w pięciostopniowej rosnącej skali, stopień zagrożenia lawinowego.