zagrożenia

Synonimy:
zagrożenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zagrożenia (140)

 • Pięć zimowych zagrożeń, których możemy uniknąć

  Pięć zimowych zagrożeń, których możemy uniknąć

  Niektórych zimowych wypadków nie sposób przewidzieć. Poślizgnąć się i złamać nogę możemy nawet na oblodzonym chodniku. To fakt. Równie nieprzyjemnie może się skończyć wypad w góry, na narty czy sanki z dziećmi. Czym innym jest jednak pech od ryzykanctwa i niepotrzebnej brawury. Oto pięć aktywności, których dla własnego dobra lepiej nie podejmować zimą bez odpowiedniego przygotowania i stosownych ku temu warunków.
 • Czy jesteśmy gotowi na atak terrorystyczny?

  Czy jesteśmy gotowi na atak terrorystyczny?

  Możemy zaklinać rzeczywistość do woli, ale zamachy terrorystyczne są bliżej Polski niż nam się wydaje. O życiu lub śmierci ofiar ataku decydować będzie czas, w jakim dotrą do nich ratownicy. W chwili obecnej nasz system zawiera lukę, która utrudnia medykom dostęp do poszkodowanych. O tym, jak ją wypełnić opowiada w rozmowie z Interią Mariusz "Maniek" Urbaniak, były operator-medyk Jednostki Wojskowej GROM i jeden z propagatorów powstania zespołów RTF w Polsce.
 • Resort finansów chce rozliczenia podatku za kryptowaluty. Powołuje specjalny departament

  Resort finansów chce rozliczenia podatku za kryptowaluty. Powołuje specjalny departament

  Resort dał wreszcie jasną wykładnię podatku od bitcoinów i innych kryptowalut. Pojawia się przy tym jednak duże zagrożenie prania brudnych pieniędzy.
 • Uwaga na fałszywe SMS-y! Grożą wyczyszczeniem konta

  Uwaga na fałszywe SMS-y! Grożą wyczyszczeniem konta

  PKO BP ostrzega przed nowym atakiem cyberprzestępców, którzy SMS-ami przesyłają linki prowadzące do fałszywych stron. Wpisanie tam swoich danych autoryzacyjnych grozi przejęciem konta i wyczyszczeniem go z pieniędzy.
 • Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku. Firmy dotkliwie odczują ich skutki

  Katastrofy naturalne i cyberryzyka to główne zagrożenia w 2018 roku. Firmy dotkliwie odczują ich skutki

  Zagrożenia środowiskowe, katastrofy naturalne i ekologiczne, ryzyko załamania ekosystemu czy ekstremalne zjawiska pogodowe, ataki hakerskie na dużą skalę oraz rosnące zadłużenie przedsiębiorstwa, które idzie w parze z niższą wyceną ich aktywów - to najważniejsze, globalne zagrożenia na nadchodzące lata ujęte w "Global Risks Report 2018". Eksperci szykują się na kolejny rok zwiększonej niepewności. Blisko 60 proc. uważa, że skala zagrożeń jest większa niż przed rokiem.
 • Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Hausner: Wracają stare zagrożenia na rynkach finansowych. Ryzykiem zbyt wysokie zadłużenie

  Wracają znane zagrożenia sprzed kryzysu finansowego, pojawiają się kolejne bańki na aktywach finansowych, a głównym ryzykiem jest duża skala zadłużenia - uważa prof. Jerzy Hausner, były wiceprezes Rady Ministrów oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Ekonomista przestrzega, że w razie dekoniunktury gospodarczej rynki finansowe nie unikną kolejnych, poważnych turbulencji. W Polsce nie ma na razie zagrożenia związanego z występowaniem baniek spekulacyjnych, ale z czasem może się ona wytworzyć na rynku mieszkaniowym.
 • Pozycja Londynu po Brexicie niezagrożona - przedstawiciel City

  Pozycja Londynu po Brexicie niezagrożona - przedstawiciel City

  - Pozycja londyńskiej dzielnicy finansowej jako najważniejszego globalnego centrum finansowego w Europie jest niezagrożona - przekonywał przedstawiciel finansowej dzielnicy City of London ds. Unii Europejskiej Jeremy Browne.
 • Drugie półrocze 2016 r. przyniosło wyhamowanie eksportu żywności. Nowy rok niesie sporo zagrożeń

  Drugie półrocze 2016 r. przyniosło wyhamowanie eksportu żywności. Nowy rok niesie sporo zagrożeń

  Eksport polskiej żywności znakomicie rozpoczął ubiegły rok, ale II półrocze przyniosło wyhamowanie wysokiej dynamiki. W efekcie apetyty nie przebicie wartości 26 mld euro w całym 2016 r. raczej nie zostały zaspokojone - ocenia Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ). W rozpoczynającym się roku na polskich eksporterów żywności czyhać będzie wiele zagrożeń rynkowych, od chorób zwierzęcych po nasilające się praktyki protekcjonistyczne.

Filmy - Zagrożenia (9)

 • Tillerson oskarżył Iran o prowokacje

  Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oskarżył w środę Iran o "nieustające alarmujące prowokacje" zmierzające do zdestabilizowania państw Bliskiego Wschodu. Administracja prezydenta Donalda Trumpa przystąpiła do przeglądu polityki wobec tego kraju.
 • Zagrożenia współczesnej bankowości elektronicznej

  W dzisiejszych czasach zagrożenia z obszaru bankowości przeniosły się do Internetu. Fizyczne kradzieże portfela mają miejsce coraz rzadziej, ponieważ wszystko odbywa się drogą elektroniczną. - Zagrożenia, które mogą nas spotkać to wirusy, które tak naprawdę nie są widoczne w momencie, kiedy logujemy się do bankowości elektronicznej. Wirusy starają się podkraść nam login albo hasło, w związku z tym istnieje ogromne niebezpieczeństwo, że zostanie dokonana transakcja bez naszej wiedzy, na zupełnie inny numer konta niż zakładaliśmy. To są główne wyzwania, które pojawiają się w bankowości elektronicznej, mówi Ewa Pasewicz, szef sektora bankowości w firmie IMPAQ.
 • Zagrożenia współczesnej bankowości elektronicznej

  W dzisiejszych czasach zagrożenia z obszaru bankowości przeniosły się do Internetu. Fizyczne kradzieże portfela mają miejsce coraz rzadziej, ponieważ wszystko odbywa się drogą elektroniczną. - Zagrożenia, które mogą nas spotkać to wirusy, które tak naprawdę nie są widoczne w momencie, kiedy logujemy się do bankowości elektronicznej. Wirusy starają się podkraść nam login albo hasło, w związku z tym istnieje ogromne niebezpieczeństwo, że zostanie dokonana transakcja bez naszej wiedzy, na zupełnie inny numer konta niż zakładaliśmy. To są główne wyzwania, które pojawiają się w bankowości elektronicznej - mówi Ewa Pasewicz, szef sektora bankowości w firmie IMPAQ. Kolejnym zagrożeniem jest Phishing, stosowanym na szeroką skalę w internecie. Polega na podszywaniu się pod instytucję, w tym przypadku bank, z którego korzysta dany użytkownik. W takiej sytuacji często klient nie jest w stanie spostrzec, że dzieje się coś innego na stronie bankowości elektronicznej, niż to co zazwyczaj dokonywaliśmy. Dlatego warto zachować ostrożność, na przykład sprawdzać czy na pewno jesteśmy na zabezpieczonej stronie bankowości, czy przychodzą do nas jakieś komunikaty od banków, które wcześniej nie przychodziły. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego warto wykonać telefon na infolinię do banku i zweryfikować czy wiadomość, którą otrzymaliśmy albo strona, która nieco się zmieniła jest faktycznie efektem działań naszego banku. Możemy także regularnie sprawdzać swoje konto bankowe, czy nie została wykonana jakaś niezlecona przez nas transakcja. Bądźmy uważni, jednocześnie zachowując spokój, bowiem firmy technologiczne, które współpracują z bankami, czuwają aby ich status instytucji zaufania publicznego nie uległ zmianie.
 • Estonia. Przybywa ochotników do służby w jednostkach paramilitarnych

  W Estonii już prawie 15 000 ochotników w różnym wieku poświęca swój wolny czas, by szkolić się w różnych formacjach paramilitarnych. Wykorzystują do tego celu m.in. posowiecką infrastrukturę wojskową. Niektóre spośród tych jednostek – jak Kaitseliit (Liga Obrony) – podlegają estońskiej armii, a sprzęt wojenny do ćwiczeń dostarcza im państwo. W razie zagrożenia ochotnicy mają wspierać regularne wojsko, które w tym nadbałtyckim kraju liczy jedynie 4 tysiące żołnierzy. Skąd wzrost tego rodzaju aktywności wśród obywateli? Odpowiedź jest prosta: Estończyków mobilizuje zagrożenie ze strony Rosji i agresywnej polityki, jaką obecnie prowadzi Władimir Putin. – Czujemy się zagrożeni kryzysem ukraińskim i tym, że niedaleko od naszych granic toczy się konflikt wojskowy – wyjaśnia Lauiri Abel, dowódca jednostki paramilitarnej w Kaitseliit. – Obrona ojczyzny stała się naszym kraju głównym tematem publicznej dyskusji. W paramilitarnych formacjach ochotniczych służą i mężczyźni, i kobiety, w różnym wieku i wykonujący różne zawody. Wśród nich jest Priit Kruus, 33-letni wykładowca literatury. - Czuję się jak spoiwo silnego łańcucha. Każdy człowiek w politycznie trudnych czasach musi uświadomić sobie, że jest częścią swojego społeczeństwa i musi znaleźć w nim odpowiednie dla siebie miejsce – mówi mężczyzna. Obronę kraju pojmuje on jako swój obywatelski obowiązek.