zagłada

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Zagłada (2018, reż. Ben Young) ,

Artykuły - Zagłada (31)

 • Świadek zagłady Mano Hoellenreiner: Zło może wrócić

  Świadek zagłady Mano Hoellenreiner: Zło może wrócić

  - Zamykam oczy i widzę obrazy, o których nie potrafię i nie chcę rozmawiać. Codziennie boję się, że zło może wrócić. W Polsce to szczególnie ważny temat. Polacy, tak jak moja rodzina, wiele wycierpieli w trakcie II wojny światowej z rąk hitlerowskich Niemiec - podkreśla w rozmowie z Interią Mano Hoellenreiner, więzień KL Auschwitz nr Z-3526, a także obozów koncentracyjnych w Ravensbruck i Sachsenhausen.
 • Luksus w czasach zagłady

  Luksus w czasach zagłady

  Apokalipsa nadchodzi zawsze. Każda epoka zaklina swój własny kres, każdy mierzy się z wizją końca. Choć największa fortuna nie jest w stanie wybawić nas od ostateczności, z pewnością zwiększa szanse na przetrwanie. W oczekiwaniu najgorszego najbogatsi inwestują w luksusową samoobronę. Jaka jest cena ich bezpieczeństwa, czy można kupić sobie dożywotnią gwarancję?
 • Nazista nie stanie przed sądem. Uchroniła go demencja

  Nazista nie stanie przed sądem. Uchroniła go demencja

  Odwołano jeden z ostatnich procesów przeciwko byłym strażnikom obozu Auschwitz. 94-letni Hans Lipschitz nie musi stawać przed sądem. Ma początki demencji.
 • "Nie możemy czekać, aż pociągi zaczną znowu jeździć do Auschwitz"

  "Nie możemy czekać, aż pociągi zaczną znowu jeździć do Auschwitz"

  ​ Pod koniec stycznia, w 69. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz, do tego historycznego miejsca przybędzie ponad 60 izraelskich posłów na specjalną sesję parlamentu Izraela - Knesetu. Tematem sesji będzie zwalczanie antysemityzmu.
 • Akt oskarżenia przeciwko byłemu strażnikowi z KL Auschwitz

  Akt oskarżenia przeciwko byłemu strażnikowi z KL Auschwitz

  Prokuratura w Stuttgarcie poinformowała w czwartek o wniesieniu aktu oskarżenia przeciwko byłemu strażnikowi w niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. 92-letniemu esesmanowi Hansowi Lipschisowi zarzucono pomoc w mordowaniu więźniów.
 • Lista zagrożeń dla ludzkości

  Lista zagrożeń dla ludzkości

  Sztuczna inteligencja, internetowy terroryzm czy zwykłe wojny - to wszystko zagraża ludzkości, ale nie wiadomo jak bardzo. Teraz naukowcy chcą zbadać jakie faktyczne niebezpieczeństwa mogą być wyzwaniem dla człowieka. Dlatego opublikowali tak zwaną "Listę Zagłady".
 • Profesor z PAN stracił stanowisko za antysemickie wypowiedzi

  Profesor z PAN stracił stanowisko za antysemickie wypowiedzi

  Prof. Krzysztof Jasiewicz nie będzie kierował Zakładem Analiz Problemów Wschodnich w Instytucie Studiów Politycznych PAN. O jego odwołaniu z dniem 1 czerwca zadecydowało kierownictwo instytutu. Sprawa wiąże się z antysemickimi wypowiedziami badacza.
 • Jakie asteroidy mogą zagrozić naszej planecie?

  Jakie asteroidy mogą zagrozić naszej planecie?

  Każdego roku w ziemskiej atmosferze spalają się dziesiątki ton kosmicznych skał. Może się jednak zdarzyć, że te większe – szczególnie o trwałej strukturze – przetrwają. Co wtedy stanie się z nami i ze światem, w którym żyjemy? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła serwisowi Dvice Margaret Campbell-Brown – profesor na Uniwersytecie Zachodniego Ontario, zajmująca się kosmicznymi głazami.
 • Apokalipsa odwołana, ale infrastruktura została. Schron TerraVivos

  Apokalipsa odwołana, ale infrastruktura została. Schron TerraVivos

  Szaleństwo końca świata minęło. Gdzieniegdzie pozostaną pamiątki po tym wiekopomnym wydarzeniu w postaci schronów zamówionych przez największych i najbogatszych paranoików. Oto jeden z nich.
 • Paintball sposobem na zabójczą asteroidę

  Paintball sposobem na zabójczą asteroidę

  Kiedy życiu na Ziemi będzie zagrażała ogromnych rozmiarów asteroida, być może nie będziemy musieli wysyłać na jej powierzchnię Bruce'a Willisa. Wystarczy tylko garść kulek z białą farbą, takich samych jak do paintballa.

Filmy - Zagłada (1)

 • Armagedon nadejdzie z północy? Najpierw wyginą zwierzęta...

  Naukowcy biją na alarm: zasięg pokrywy lodowej w Arktyce w połowie września 2013 r. wyniósł 5,1 mln kilometrów kwadratowych. To szósty najniższy wynik w historii pomiarów. Sezonowy letni ubytek kriosfery jest częścią cyklicznego procesu – ale długoterminowe obserwacje wykazują, że arktyczna czapa lodowa staje się coraz cieńsza i może niebawem zniknąć całkowicie. Efekty tego procesu są już dobrze widoczne w rejonie Morza Łaptiewów u wybrzeży Syberii. Kurczenie się czapy lodowej sprawia, że tysiące morsów uciekają na ląd, co jest bardzo niebezpieczne dla młodych osobników. Żyjące w arktycznych wodach wieloryby zapuszczają się w głąb Arktyki, wypierając stamtąd głównego drapieżnika żyjącego na tych terenach – niedźwiedzia polarnego. To zachwianie równowagi w ekosystemie na dłuższą metę grozi katastrofą ekologiczną. Przyspieszy ją zapewne nasilona eksploracja Arktyki, ponieważ ustępujący lód stwarza ludziom idealne warunki do poszukiwań nowych złóż surowców.