Film - zaginione

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Zaginione (Film (2003)[The Missing] Reż.Ron Howard) ,

Artykuły - Zaginione (11)

 • "Zaginiona": Gone Baby Gone

  "Zaginiona": Gone Baby Gone

  Pierwszy hollywoodzki thriller złotego dziecka brazylijskiej kinematografii Heitora Dhalii. Gdy siostra Jill (Amanda Seyfried) ginie bez śladu, zrozpaczona dziewczyna jest przekonana, że porwał ją psychopata, którego ofiarą sama padła rok wcześniej. Policja nie podziela jej obaw, więc postanawia na własną rękę zdemaskować szaleńca, który sprytnie zaciera za sobą ślady...
 • Odnaleziono zaginiony film Hitchcocka

  Odnaleziono zaginiony film Hitchcocka

  W Nowej Zelandii odnaleziono zaginione rolki filmu "The White Shadow" z 1923 roku, do którego Alfred Hitchcock napisał scenariusz i był również autorem scenografii. Znalezisko, które przez lata zalegało w filmowym archiwum, uznano za bezcenne.
 • Poszukiwacze zaginionej Persji

  Poszukiwacze zaginionej Persji

  "Książę Persji: Piaski czasu" ("Prince of Persia: The Sands of Time"), reż. Mike Newell, USA 2010, dystrybutor: Forum Film, premiera kinowa: 21 maja 2010 roku.
 • Brad Pitt i zaginione miasto

  Brad Pitt i zaginione miasto

  Twórca "Królów nocy" - James Gray - wyreżyseruje film z Bradem Pittem. Będzie to epicka opowieść o zaginionym mieście w Amazonii.
 • Pierwszy, zaginiony film Alfreda Hitchcocka

  Pierwszy, zaginiony film Alfreda Hitchcocka

  Niezależny reżyser Chase Palmer przygotowuje obraz "Number Thirteen", będący wariacją na temat pierwszego, nieukończonego i zaginionego filmu Alfreda Hitchcocka pod tym samym tytułem. Do obsady projektu dołączył właśnie Ben Kingsley ("Dom z piasku i mgły", "Oliver Twist").
 • Odnaleziono zaginiony film Meliesa

  Odnaleziono zaginiony film Meliesa

  Zrealizowany w 1899 roku przez Georgesa Meliesa film pt. "Kleopatra" odnaleziono w tajnym schowku we Francji, gdzie przeleżał 70 lat - poinformowali w środę, 21 września, w komunikacie potomkowie słynnego pioniera kina.
 • Zaginiony Ed Wood na DVD

  Zaginiony Ed Wood na DVD

  "Necromania: A Tale of Weird Love!", ostatnia produkcja kultowego amerykańskiego twórcy Eda Wooda, zwanego królem kinowego kiczu, została 25 października wydana w USA na płycie DVD. Obraz, uznawany przez lata za zaginiony, powstał w 1971 roku.
 • Zaginiony Woody Harrelson

  Zaginiony Woody Harrelson

  Woody Harrelson ("Urodzeni mordercy", "Kumpel do bicia") zastąpi na planie filmu "The Big White" Jamesa Woodsa ("Bohater Nowego Jorku"), który musiał zrezygnować z udziału w produkcji z powodu innych planów zawodowych. Harrelson dołączył do gwiazdorskiej obsady.
 • Odnaleziono zaginionego Oscara

  Odnaleziono zaginionego Oscara

  Znalazła się jedna z kilkudziesięciu statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej (Academy of Motion Picture Arts & Sciences - AMPAS), które skradziono trzy lata temu. Pozłacany posążek trafił w czwartek, 12 czerwca, do rąk agentów FBI prowadzących w Miami śledztwo w sprawie związanej z narkotykami. Większość Oscarów odnalazła się wkrótce po kradzieży.
 • Zaginiony western Johna Forda

  Zaginiony western Johna Forda

  We francuskim archiwum odnaleziono jeden z wczesnych filmów Johna Forda. "Bucking Broadway" pochodzi z 1917 roku i jest jednym z pierwszych dzieł późniejszego króla westernów. Istnieje szansa, że nie jest to ostatni skarb czekający na odkrycie w Paryżu.