zaginięcia

Artykuły - Zaginięcia (19)

 • Szczęśliwy finał poszukiwań braci z Malborka

  Szczęśliwy finał poszukiwań braci z Malborka

  Udało się odnaleźć dwóch braci, którzy w poniedziałek zaginęli w Malborku. 12-latek i 14-latek są cali i zdrowi – dowiedział się reporter RMF FM.
 • Nie żyje lider meksykańskich aktywistów

  Nie żyje lider meksykańskich aktywistów

  W sobotę został zastrzelony szef lokalnej grupy samoobrony ze stanu Guerrero, na południu Meksyku. Mężczyzna był zaangażowany w poszukiwania zaginionych osób, m.in. 43 meksykańskich studentów.
 • Zaginął podchorąży z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

  Policjanci i rodzina poszukują podchorążego z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Student trzeciego roku, a zarazem kandydat na zawodowego żołnierza, zaginął w weekend. Teren uczelni opuścił bez zgody przełożonych. Jeszcze w sobotę około godziny 21, kiedy na uczelni sprawdzano obecność studentów, podchorąży był na miejscu. W niedzielę rano nikt go już nie widział.
 • Zapłacili za Marię 850 funtów? Nowe tropy ws. 4-latki

  Zapłacili za Marię 850 funtów? Nowe tropy ws. 4-latki

  Blond włosa dziewczynka, znaleziona w zeszłym tygodniu w romskiej rodzinie w Grecji, mogła zostać kupiona za 850 funtów - pisze brytyjska prasa. Dziennikarze cytują także romskiego ojca dziewczynki, który całą winę zrzuca na swoją żonę. "Mówiłem jej, że nigdy nie chciałem Marii w naszym domu. To jakby mieć w domu bombę"’.
 • Komisarz: Ojciec Maddie McCann był wśród podejrzanych

  Komisarz: Ojciec Maddie McCann był wśród podejrzanych

  Portugalski komisarz Goncalo Amaral, który prowadził śledztwo ws. zaginięcia Madeleine McCann, powiedział w poniedziałek, że jednym z podejrzanych był już w 2007 roku jej ojciec Gerry. Według śledczego na McCanna wskazywały zeznania irlandzkich turystów.
 • Nowe dowody w sprawie zaginięcia małej Madeleine

  Nowe dowody w sprawie zaginięcia małej Madeleine

  Scotland Yard poinformował, że ma "nowe dowody i nowe teorie" w sprawie zaginięcia Madeleine McCann. W związku z tym wszczęto formalne dochodzenie wyjaśniające zniknięcie dziewczynki. O sprawie informuje BBC.
 • Te dzieci za wcześnie umierają. Uważaj, twoje może być następne!

  Te dzieci za wcześnie umierają. Uważaj, twoje może być następne!

  Aż do 40 proc. poważnych wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas podróży krótszych niż 3 kilometry!
 • Zaginał syryjski dokumentalista

  Zaginał syryjski dokumentalista

  W czwartek wieczorem, 23 sierpnia, na lotnisku w Damaszku zaginął Orwa Nyrabia - twórca dokumentalny, producent filmowy, współzałożyciel Proaction Film - firmy producenckiej i dystrybucyjnej z siedzibą w Damaszku.
 • Ustawa miała zwiększyć nasze emerytury. Zaginęła

  Ustawa miała zwiększyć nasze emerytury. Zaginęła

  Prawo, które miało zwiększyć nasze przyszłe emerytury, zaginęło w ministerialnych czeluściach. Chodzi o tzw. ustawę efektywnościową, która miała zmusić Otwarte Fundusze Emerytalne do lepszego zarabiania pieniędzy. Rząd przygotował ją w poprzedniej kadencji, a po wyborach słuch o niej zaginął.
 • Zaginięcie faktur a odliczenie podatku VAT

  W praktyce zdarza się, że z różnych przyczyn podatnik nie posiada faktury dokumentującej daną transakcję. Aby organy podatkowe nie zakwestionowały w takiej sytuacji prawa do odliczenia podatku naliczonego, nabywca powinien posiadać duplikat faktury. Kiedy podatnik może odliczyć wynikający z niego VAT?

Filmy - Zaginięcia (4)

 • Czy naprawdę jasnowidze są w stanie pomóc w przypadku osób zaginionych?

  W okresie wakacyjnym zwiększa się liczba młodych uciekinierów i osób zaginionych. W takiej sytuacji członkowie rodziny są gotowi zrobić absolutnie wszystko, aby dowiedzieć się co dzieje się z najbliższymi. Często dochodzi do tego, że zwracają się nawet do jasnowidzów czy wróżek. Detektyw Bartosz Weremczuk opowiedział, w jaki sposób działają takie osoby. – W mojej ocenie te osoby wykorzystują i żerują na ludzkiej tragedii – powiedział specjalista. Poradził również, jak rozpoznać oszustwo oraz co zrobić w przypadku zdemaskowania takich osób. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak często ludzie giną bez wieści?

  Według różnych statystyk każdego roku w Polsce ginie bez wieści od 17 do 20 tysięcy osób. Jakie są przyczyny zaginięć dzieci, a jakie dorosłych? Po ilu latach od zaginięcia można uznać osobę za zmarłą? W "Dzień Dobry TVN" o kulisach działania Fundacji ITAKA i poszukiwań zaginionych opowiedziała jej zarządu wiceprezes Anna Jurkiewicz. Jak często udaje się odnaleźć zaginione osoby? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 28 tysięcy zaginionych. Rodzice studentów wciąż nie znają prawdy

  W Meksyku dwa lata temu, 27 września, zaginęło 43 studentów z Ayo Tinapy. Ich rodzice porzucili pracę i domy, aby całkowicie się poświęcić poszukiwaniu swoich dzieci. Zamieszkali razem w niewielkiej szkolnej Sali. Władze meksykańskie mimo intensywnego śledztwa do dziś nie przedstawiły wiarygodnych i ostatecznych wyników. Po dwóch latach rodzice wciąż nie wiedzą, co naprawdę wydarzyło się z ich dziećmi. Maria Elena Guerrero przebywa tu od 2014 roku. W domu, cztery godziny drogi stąd, pozostawiła 18-letnią córkę. Tęskni za nią, ale najpierw musi odnaleźć Giovanniego. – Bywa, że nawet przez dwa miesiące nie mogę zobaczyć się z córką, a ona dzwoni i mówi: „mamo, przyjedź, bo czuję się samotna”. Staram się wtedy spędzić z nią kilka dni, potem sama mnie namawia, żeby tu wróciła – mów Maria. Władze meksykańskie, pomimo intensywnego śledztwa, do dziś nie przedstawiły ostatecznych i wiarygodnych wyników. Po dwóch latach rodzice wciąż nie wiedzą, co stało się z ich dziećmi. Sprawa zaginięcia 43 studentów ujawniła poważny kryzys praw człowieka w Meksyku. Według oficjalnych danych, obecnie nieznany jest los 28 tysięcy osób.
 • Agata Onderka o zaginięciu swojej mamy 7 lat temu

  - Najtrudniejsza w poszukiwaniu zaginionej osoby jest niewiedza - mówi Agata Onderka, która już od siedmiu lat próbuje odnaleźć swoją mamę. Jak relacjonuje dziewczyna, matka wyszła rano do pracy i już niej nie wróciła. Niestety, w opinii Agaty Onderki, policja nie pomagała w poszukiwaniach. Nie zareagowała nawet na płatność kartą zaginionej kobiety. - Nie sprawdzili monitoringu, nie podjęli żadnych kroków - tłumaczy. (Dzień Dobry TVN/x-news)