zaginięcia

Artykuły - Zaginięcia (30)

Filmy - Zaginięcia (3)

  • Jak często ludzie giną bez wieści?

    Według różnych statystyk każdego roku w Polsce ginie bez wieści od 17 do 20 tysięcy osób. Jakie są przyczyny zaginięć dzieci, a jakie dorosłych? Po ilu latach od zaginięcia można uznać osobę za zmarłą? W "Dzień Dobry TVN" o kulisach działania Fundacji ITAKA i poszukiwań zaginionych opowiedziała jej zarządu wiceprezes Anna Jurkiewicz. Jak często udaje się odnaleźć zaginione osoby? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • 28 tysięcy zaginionych. Rodzice studentów wciąż nie znają prawdy

    W Meksyku dwa lata temu, 27 września, zaginęło 43 studentów z Ayo Tinapy. Ich rodzice porzucili pracę i domy, aby całkowicie się poświęcić poszukiwaniu swoich dzieci. Zamieszkali razem w niewielkiej szkolnej Sali. Władze meksykańskie mimo intensywnego śledztwa do dziś nie przedstawiły wiarygodnych i ostatecznych wyników. Po dwóch latach rodzice wciąż nie wiedzą, co naprawdę wydarzyło się z ich dziećmi. Maria Elena Guerrero przebywa tu od 2014 roku. W domu, cztery godziny drogi stąd, pozostawiła 18-letnią córkę. Tęskni za nią, ale najpierw musi odnaleźć Giovanniego. – Bywa, że nawet przez dwa miesiące nie mogę zobaczyć się z córką, a ona dzwoni i mówi: „mamo, przyjedź, bo czuję się samotna”. Staram się wtedy spędzić z nią kilka dni, potem sama mnie namawia, żeby tu wróciła – mów Maria. Władze meksykańskie, pomimo intensywnego śledztwa, do dziś nie przedstawiły ostatecznych i wiarygodnych wyników. Po dwóch latach rodzice wciąż nie wiedzą, co stało się z ich dziećmi. Sprawa zaginięcia 43 studentów ujawniła poważny kryzys praw człowieka w Meksyku. Według oficjalnych danych, obecnie nieznany jest los 28 tysięcy osób.
  • Agata Onderka o zaginięciu swojej mamy 7 lat temu

    - Najtrudniejsza w poszukiwaniu zaginionej osoby jest niewiedza - mówi Agata Onderka, która już od siedmiu lat próbuje odnaleźć swoją mamę. Jak relacjonuje dziewczyna, matka wyszła rano do pracy i już niej nie wróciła. Niestety, w opinii Agaty Onderki, policja nie pomagała w poszukiwaniach. Nie zareagowała nawet na płatność kartą zaginionej kobiety. - Nie sprawdzili monitoringu, nie podjęli żadnych kroków - tłumaczy. (Dzień Dobry TVN/x-news)