zagadki

Artykuły - Zagadki (47)

 • Tajemnice fatimskie

  Tajemnice fatimskie

  Będąc dla wielu prawdziwą zagadką, budziły często niezdrowe sensacje. Troje małych dzieci z Fatimy pomiędzy majem i październikiem 1917 r. doświadczyło wizji, które nazwały Tajemnicą.
 • Czekamy na rozwiązanie zagadek

  Teoretycznie publikowane dziś dane w USA są mniej istotne niż choćby wczorajsze PKB. Wyjaśnią one jednak powstałe tydzień temu zagadki i odpowiedzą na pytania, czy aby na pewno koniunktura w przemyśle poprawia się, a spadek liczby zarejestrowań bezrobotnych to efekt poprawy sytuacji na rynku pracy.
 • Avantasia i zagadka czasu

  Avantasia i zagadka czasu

  "The Mystery Of Time" - tak brzmieć będzie tytuł nowego albumu niemieckiej grupy Avantasia.
 • Zagadka zniknięcia Sugar Mana

  Zagadka zniknięcia Sugar Mana

  Jednym z największych zwycięzców zakończonego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie okazał się "Sugar Man" - pasjonująca opowieść o losach zapomnianego przez świat muzyka.
 • Środowe makro zagadki

  Potężna dawka danych makroekonomicznych trafi dziś na wyjątkowo grząski giełdowy grunt. Trudno przewidzieć, co z tej mieszanki wyniknie. Zagadką pozostają nie tyle dane, co reakcje inwestorów.
 • Ojciec Mateusz wśród... modelek

  Ojciec Mateusz wśród... modelek

  Piękne dziewczyny, efektowne kreacje, pałacowe wnętrza i... krew. Wypadek czy zbrodnia? Ojciec Mateusz stanie wobec kolejnej zagadki. Powstaje ósma seria przygód detektywa w sutannie.
 • Zgadnij, jakie to auto...

  Zgadnij, jakie to auto...

  Inne nasze zagadki znajdziesz
 • Kryminalne zagadki... Krakowa

  Kryminalne zagadki... Krakowa

  "Uwikłanie", reż. Jacek Bromski, Polska 2011, dystrybutor ITI Cinema, premiera kinowa 3 czerwca 2011 roku.

Filmy - Zagadki (1)

 • To miejsce skrywa największe zagadki wszechświata

  Rozgwieżdżone niebo nad chilijską pustynią Atacama ma ogromne znaczenie dla badań astronomicznych. To tu, na andyjskim płaskowyżu Chajnantor, pracuje olbrzymi teleskop ALMA, niestrudzenie tropiący zagadki wszechświata. Nie ma drugiego takiego miejsca na Ziemi, gdzie niebo pozostawałoby absolutnie bezchmurne przez 320 dni w roku. Nic dziwnego, że ściągają tutaj nie tylko naukowcy, ale też tysiące astronomów-amatorów, pasjonujących się kosmosem. I jedni, i drudzy mogą tu do woli prowadzić obserwacje nieba. Atacama jest również miejscem, gdzie szczególnie często znajdowane są meteoryty. Fragmenty ciał niebieskich - nawet te maleńkie - w kieszonkowym rozmiarze mieszczą miliardy lat historii wszechświata. Chętni mogą podziwiać je z bliska w Muzeum Meteorytów w miasteczku San Pedro de Atacama, które może poszczycić się największym zbiorem meteorytów na świecie.