Zaduszki

Artykuły - Zaduszki (28)

 • Prognoza pogody na Zaduszki

  Prognoza pogody na Zaduszki

  Wybierając się na cmentarz, nie zapominajmy dzisiaj o parasolach. Może popadać, a słońca ma być jak na lekarstwo. Jednak, jak zaznaczają w komentarzach nasi użytkownicy, "w końcu to listopad, a nie środek lata"...
 • "Zaduszki Narodowe" na szczycie Matyski w Beskidach

  Ofiary systemu komunistycznego w Polsce, które zginęły podczas wystąpień w latach 1956-1989, były wspominane w sobotę przez setki wiernych podczas "Zaduszek Narodowych" na szczycie Matyska w Beskidach. Odprawiono tam mszę świętą w ich intencji.
 • Ostatni prezydent RP na uchodźstwie zostanie pożegnany w Zaduszki

  W piątek drugiego listopada trumna z ciałem Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta na uchodźstwie zostanie wystawiona na Uniwersytecie Wrocławskim. Tydzień temu w Świątyni Opatrzności Bożej ekshumowano prezydenta. Prokuratura podejrzewa, że mogło dojść do zamieniania ciał dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej. Wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.
 • Zwiedź cmentarz... w internecie

  Zwiedź cmentarz... w internecie

  Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie przygotował interaktywną, wirtualną mapę po zabytkowych nekropoliach. Najbardziej malownicze zakątki cmentarzy będzie można obejrzeć nie wychodząc z domu - powiadomiła Patrycja Ćwikła z Zarządu Cmentarzy Komunalnych.
 • Polskie wyjątkowe Zaduszki

  Polskie wyjątkowe Zaduszki

  Początek listopada to czas spotkań z tymi, którzy odeszli. Na ich grobach palimy znicze, kładziemy kwiaty. Ale są miasta, gdzie hołd najbliższym oddaje się w sposób szczególny.
 • Zaduszki Jazzowe - Zamość 2010

  Zaduszki Jazzowe - Zamość 2010

  W piątek 19 listopada o godz. 18:30 w sali koncertowej Orkiestry rozpoczną się Zaduszki Jazzowe z udziałem zamojskich muzyków, na co dzień występujących w różnych formacjach muzycznych i grających niekoniecznie jazz.
 • "Zaduszki" Konwickiego cyfrowo

  "Zaduszki" Konwickiego cyfrowo

  Jeżeli listopad, to Zaduszki, ale takich polscy widzowie jeszcze nie przeżyli: 15 listopada w warszawskim kinie Kultura odbędzie się premiera filmu "Zaduszki" Tadeusza Konwickiego w nowej, cyfrowej wersji.
 • Zaduszki bluesowo-jazzowe w Przemyślu

  Wybitny skandynawski muzyk młodego pokolenia Krissy Matthews oraz zespół Eastcom wystąpią dziś wieczorem w Przemyślu (woj. podkarpackie) podczas Zaduszek bluesowo-jazzowych.

Filmy - Zaduszki (4)