zadłużenie

Synonimy:
zadłużanie się,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zadłużenie (695)

Filmy - Zadłużenie (13)

 • Koszty życia i zadłużenie Polaków coraz wyższe

  Jak wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów, co miesiąc wydajemy na utrzymanie średnio 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł, czyli o ponad 60 proc. mniej. Nie dziwi więc fakt, że przeszło 70 proc. badanych uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie.
 • Czy zadłużamy się niebezpiecznie kupując mieszkanie?

  Czy nie zadłużamy się nadmiernie, aby kupić mieszkanie, a kredyty będziemy nadal spłacać, choć staniemy się emerytami? Pierwszy kwartał 2018 r. okazał się najlepszy pod względem liczby i wartości nowych umów od 2011 r.. Banki udzieliły ponad 55 tys. kredytów o wartości bliskiej 13 mld zł. W stosunku do poprzedniego kwartału to wyniki wyższe o 23,27% oraz 18,19%.
 • Co zrobić z najbardziej zadłużonymi firmami? Czy katastrofa może mieć pozytywne zakończenie?

  Co może zrobić współwłaściciel firmy, jeżeli sąd nie zgodzi się na ogłoszenie jej upadłości? To spotyka kilkaset firm i uderza w inne, które były jej dostawcami i nie mogą odzyskać długów. Najgorszym ze scenariuszy byłoby prowadzenie firmy dalej i zwiększanie jej zadłużenia.
 • Jak nie wpaść w długi po stracie pracy?

  Jak pokazuje badanie Kantar TNS, przeprowadzone na zlecenie KRUK S.A., blisko 40% przebadanych pracowników w Polsce miało przerwę w zatrudnieniu w ciągu ostatnich 3 lat. Utrata pracy jest częstym powodem zadłużenia. Są jednak grupy zawodowe, które radzą sobie w takich sytuacjach. Stopa bezrobocia na koniec 2017 roku wynosiła 6,5% (wg danych GUS). To nie oznacza jednak braku przerw w zatrudnieniu – szczególnie w przypadku niektórych grup zawodowych.