zadlużenie

Artykuły - Zadlużenie (0)

 • Długi znów biją rekordy. 9 lat temu to doprowadziło do kryzysu

  Długi znów biją rekordy. 9 lat temu to doprowadziło do kryzysu

  Mija właśnie 9 lat od momentu rozpoczęcia największego kryzysu finansowego od czasu Wielkiej Depresji z 1929. Kryzys był zaskoczeniem dla wielu. Za jego symboliczny początek uważa się bankructwo banku Lehmann Brothers 15 września 2008 r., ale w rzeczywistości jego upadłość była ostatnim aktem tragedii, która zaczęła się rozgrywać już rok wcześniej. Podobnie jak wtedy, tak i dziś długi Amerykanów biją rekordy wysokości. Czy to powinno nas niepokoić?
 • Rolnictwo w tarapatach - zadłużenie gwałtownie rośnie

  Rolnictwo w tarapatach - zadłużenie gwałtownie rośnie

  W ciągu zalewie roku w Krajowym Rejestrze Długów znacznie zwiększyła się liczba zadłużonych przedsiębiorstw rolniczych i pracujących na rzecz rolnictwa, a wraz z nią gwałtownie - bo o blisko połowę - wzrosła kwota ich zadłużenia. Wynosi ona obecnie 426 milionów złotych. Rodzime rolnictwo od lat boryka się z wieloma problemami i mimo ogromnych dotacji z Unii Europejskiej, wciąż pozostaje na końcu europejskiej stawki, jeśli chodzi o wydajność.
 • Coraz więcej zadłużonych biur podróży

  Coraz więcej zadłużonych biur podróży

  Polska branża turystyczna ma kłopoty. Rośnie liczba zadłużonych biur podróży. Popularne kierunki do Egiptu czy Tunezji mają zdecydowanie mniej amatorów niż było to wcześniej.
 • Zadłużenie: 46 procent Polaków nie reguluje w terminie swoich zobowiązań

  Zadłużenie: 46 procent Polaków nie reguluje w terminie swoich zobowiązań

  Aż 46 procent rodaków nie reguluje w terminie swoich zobowiązań. Łącznie zalegają oni z rachunkami i ratami kredytów na sumę 40 miliardów złotych. Kim jest zadłużony Polak oraz jak najlepiej poradzić sobie z pętlą zadłużenia?
 • Eurostat: Polska w grupie dziesięciu najmniej zadłużonych krajów Unii Europejskiej

  Eurostat: Polska w grupie dziesięciu najmniej zadłużonych krajów Unii Europejskiej

  Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, Polska znalazła się w grupie dziesięciu najmniej zadłużonych krajów Unii Europejskiej.
 • Wskaźnik Zadłużenia Netto do EBITDA 30.09.2015

 • Pesymiści i osoby niezorganizowane częściej mają problemy z zadłużeniem

  Na terminową spłatę należności wpływa nie tylko zasobność portfela, lecz także cechy charakteru. Osoby słabo zorganizowane, które np. nie planują podróży przed czasem, a w dzieciństwie odrabiały prace domowe w ostatniej chwili, częściej mają problemy z zadłużeniem. Kłopoty ze spłacaniem długu mają także ci, którzy łatwiej poddają się czarnym myślom i rozmaitym lękom. To powoduje również, że w przypadku niespłacanego zadłużenia unikają kontaktu z wierzycielami.
 • W Ameryce powraca problem zadłużenia i groźba niewypłacalności

  W Ameryce powraca problem zadłużenia i groźba niewypłacalności

  Minister finansów USA Jacob Lew zaapelował do Kongresu o podniesienie limitu zadłużenia kraju, 3 listopada Stany Zjednoczone nie będą mogły się dalej zapożyczać.
 • Zadłużenie przemysłu gwałtownie rośnie

  Zadłużenie przemysłu gwałtownie rośnie

  Zadłużenie branży przemysłowej notowane w Krajowym Rejestrze Długów wynosi już blisko 957 mln zł. W ciągu trzech lat wzrosło o blisko 50%. Niewiele mniej jednak przemysł ma do odzyskania od swoich dłużników.
 • Hawe ma aneks do porozumienia ws zadłużenia

  Hawe podpisał aneks do porozumienia w sprawie warunków restrukturyzacji zadłużenia, zgodnie z którym zawarcie umowy restrukturyzacyjnej ma być podpisane do 23 października. Wcześniej planowano, że umowa restrukturyzacyjna będzie podpisana do 20 października.