Zachęta

Artykuły - Zachęta (0)

 • Wystawa "Zaraz po wojnie" w Zachęcie

  Wystawa "Zaraz po wojnie" obejmuje okres wyznaczany przez daty odnoszące się do historii społeczno-politycznej, którego sztywne granice czasowe określają wydarzenia polityczne - początkową: ogłoszenie manifestu PKWN i wybuch w kilka dni potem powstania warszawskiego w 1944 roku, i końcową: zjazd zjednoczeniowy i centralizacja władzy w 1948 roku. Wystawa potrwa od 3 października 2015 do 10 stycznia 2016 w warszawskiej Zachęcie. Zostanie na niej zaprezentowanych kilkaset obiektów z różnych dziedzin sztuki, a także bogaty materiał archiwalny.
 • PAIZ: Wszyscy wprowadzają zachęty

  23 października podczas śniadania prasowego prezes PAIiIZ Sławomir Majman przedstawił raport Agencji dotyczący zachęt inwestycyjnych oferowanych przez kraje Europy Środkowo- Wschodniej. Polska w tym względzie nie zajmuje się wyrzucaniem pieniędzy przez okna.
 • Bankowe awarie to mimowolna zachęta do używania gotówki

  Bankowe awarie to mimowolna zachęta do używania gotówki

  Instytucje finansowe dwoją się i troją, aby zachęcić klientów do jak najczęstszego płacenia kartami oraz korzystania z bankowości internetowej. Tymczasem ostatnie awarie pokazują, że gotówka wciąż bywa niezastąpiona.
 • Trwa remont w Zachęcie

  Trwa remont w Zachęcie

  W Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie trwa renowacja fasady budynku. Parce obejmą odtworzenie oryginalnego koloru ścian. Remont sfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Katarzyna Krakowiak zrobi instalację dźwiękową dla Galerii Zachęta

  Na początku przyszłego roku w Galerii Zachęta widzowie będą mogli usłyszeć nową instalację dźwiękową autorstwa Katarzyny Krakowiak. Przy jej tworzeniu artystka chce wykorzystać doświadczenia z pracy nad instalacją wyróżnioną na Biennale Architektury w Wenecji.
 • Zachęta dla niewidomych i niedowidzących

  Zachęta dla niewidomych i niedowidzących

  Narodowa Galeria Sztuki Zachęta zorganizowała dla osób niewidomych i niedowidzących warsztaty graficzne i oprowadzanie po wystawie "Sztuka wszędzie". -To jeden z pierwszych kroków, by udostępnić tym ludziom zbiory naszej galerii - tłumaczą przedstawiciele galerii.
 • Prace przedwojennych artystów w Zachęcie

  Prawie 700 dzieł w tym plakaty, rzeźby, monety czy plany Świątyni Opatrzności Bożej będzie można zobaczyć od wtorku w warszawskiej Zachęcie na wystawie "Sztuka wszędzie. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1904-1944".
 • Strajk muzeów i galerii. Artyści żądają rozmów z rządem

  Rozmów z rządem i rozpoczęcia prac nad systemem ubezpieczeń, w który włączeni byliby artyści, domagają się strajkujący twórcy kultury. W proteście galerii i muzeów pt. "Dzień bez sztuki" biorą udział m.in. Muzeum Narodowe w Krakowie i warszawska Zachęta.