zaburzenia snu

Artykuły - Zaburzenia snu (23)

 • Internet powodem deprywacji snu

  Internet powodem deprywacji snu

  Technologia coraz bardziej zaburza nasz sen. Według najnowszych badań, internet jest jedną z głównych przyczyn problemów związanych z zasypianiem.
 • Polacy śpią za mało

  Polacy śpią za mało

  ​Naukowcy biją na alarm. Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez World Sleep Society około 45 proc. ludzi na całym świecie cierpi na zaburzenia snu. Najnowsze badania wskazują, że już co drugi Polak okresowo cierpi na problemy ze snem, a częstość występowania bezsenności przewlekłej w krajach europejskich wynosi około 10 proc.
 • Wpływ snu na naukę

  Wpływ snu na naukę

  Nieregularny sen u studentów zaburza ich rytm dobowy i przekłada się na gorsze wyniki w nauce - wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców. Informuje o nich pismo "Scientific Reports".
 • Naukowcy odkryli, co dzieje się podczas snu

  Naukowcy odkryli, co dzieje się podczas snu

  Nie jest tajemnicą, że sen wspomaga naukę i działanie pamięci. Ale dopiero teraz zrozumiano, dlaczego tak się dzieje.
 • Jak ząbkowanie wpływa na sen

  Jak ząbkowanie wpływa na sen

  Okres ząbkowania to trudny czas nie tylko dla malucha, ale i dla rodziców, którzy nie zawsze potrafią zidentyfikować objawy i ukoić ból dziecka.
 • Chrapanie może być przyczyną zaburzeń snu

  Chrapanie może być przyczyną zaburzeń snu

  Problemy ze snem stają się plagą współczesnych społeczeństw wysokorozwiniętych. Około 30 proc. populacji cierpi na zaburzenia snu, w tym ok. 10 proc. na bezsenność - mówi dr n. med. Justyn Bogusz.
 • Mała czarna wybija sen z głowy

  Mała czarna wybija sen z głowy

  O tym, że wieczorem przed snem nie powinniśmy pić kawy, każdy wie. Po raz pierwszy jednak naukowcom z Uniwersytetu w Montrealu udało się zbadać, jak poważne zaburzenia snu wywołuje mała czarna, wypita zbyt późno...