zabudowa

Artykuły - Zabudowa (23)

 • Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  Szkło — zamawiać lokalnie czy w internecie?

  W kwestii wyboru szklarza, co opłaca się bardziej? Zamówić szkło u lokalnego szklarza czy zdecydować się zakup szyby przez internet?
 • Uzyskanie warunków zabudowy krok po kroku

  Uzyskanie warunków zabudowy krok po kroku

  Chcąc wybudować dom na nieruchomości, będziemy musieli zmierzyć się z postępowaniem o wydanie warunków zabudowy. Stanie się tak w przypadku nieruchomości, dla których nie obowiązuje plan miejscowy. Jak przejść przez ten proces? Na to pytanie odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.
 • "Tykająca bomba". Gminy mogą stracić miliardy

  "Tykająca bomba". Gminy mogą stracić miliardy

  Nawet 60 mld zł rocznie mogą wynosić koszty uzbrojenia i utrzymania infrastruktury rozproszonej zabudowy w Polsce - wynika z badań prowadzonych w Polskiej Akademii Nauk. Rozpraszanie zabudowy jest wynikiem dużej nadpodaży terenów mieszkaniowych w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.
 • Szeregówka - komfort domu w cenie mieszkania?

  Szeregówka - komfort domu w cenie mieszkania?

  Budynki w zabudowie szeregowej stanowią doskonałą ofertę dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, a nie stać ich na zakup domu wolnostojącego. Wyjątkowa atrakcyjność segmentów bierze się przede wszystkim z ich korzystnej ceny, która wynika z maksymalnego wykorzystania terenu. Odpowiednio zagospodarowując przestrzeń możemy uzyskać dużą powierzchnię mieszkalną, w której cena zakupu gruntu stanowi niewielki koszt całej nieruchomości.
 • Przed szereg - czyli wady i zalety domów szeregowych

  Przed szereg - czyli wady i zalety domów szeregowych

  Domy w zabudowie szeregowej mają swoich przeciwników, ale tez i zagorzałych zwolenników. Ci pierwsi, złośliwie nazywają je ,,domami w blokach", drudzy zaś przekonują, że jest to świetna opcja na dużą przestrzeń za stosunkowo niskie pieniądze.
 • Dom wolno stojący, bliźniak, a może dom w zabudowie szeregowej - jakich ofert jest najwięcej?

  Dom wolno stojący, bliźniak, a może dom w zabudowie szeregowej - jakich ofert jest najwięcej?

  Planując zakup domu jednorodzinnego jedną z wielu decyzji jaką musimy podjąć jest wybór typu zabudowy. W celu sprawdzenia jaki wybór mają kupujący dla kilku wybranych lokalizacji przeprowadzono analizę ofert sprzedaży domów jednorodzinnych zamieszczonych w serwisie otoDom.pl. Pod uwagę wzięto budynki w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolno stojącej.
 • Zabudowa konstrukcji kompleksu hal dla KGHM Polska Miedź SA - powzięcie informacji o wyborze oferty Mostostalu Kraków SA

  Raport bieżący nr 80/2012Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne rb bx/80/2012 Zarząd Budimeksu SA zawiadamia o powzięciu od Mostostalu Kraków SA (spółka w 100% zależna od Budimeksu SA) informacji o wyborze w dniu 20 grudnia 2012 r. przez KGHM Polska Miedź SA z siedzibą w Lubinie oferty Mostostalu SA w postępowaniu przetargowym na "Zabudowę konstrukcji kompleksu hal PZ i PE, KO, budynku elektryczno-energetycznego, rozbudowę HPA wraz z konstrukcją pod
 • Domy z drewna - alternatywa dla tradycyjnej zabudowy?

  Domy z drewna - alternatywa dla tradycyjnej zabudowy?

  Choć w okolicach większych miast gdzieniegdzie można już spotkać domy jednorodzinne z drewna, to jednak taki rodzaj budownictwa pozostaje nadal głównie domeną górskich miejscowości.
 • Wybór i zakup działki (cz. 2): Jak uzyskać warunki zabudowy?

  Wybór i zakup działki (cz. 2): Jak uzyskać warunki zabudowy?

  Jeśli plan miejscowy zagospodarowania przestrzennego dla wybranego terenu nie został uchwalony lub jest nieaktualny (uchwalony przed 1 stycznia 1995 r.), gmina może określić warunki zabudowy w drodze decyzji.
 • Ostateczna decyzja o warunkach zabudowy

  Zarząd Platinum Properties Group S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał informację od spółki zależnej Platinum Project II Sp. z o.o. o otrzymaniu w dniu 18 października b.r. Decyzji Prezydenta Miasta Poznania Nr 878/11 o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku biurowego z usługami, garażem podziemnym oraz zbiornikiem retencyjnym, przewidzianej do realizacji na działkach położonych w Poznaniu przy ul. Obornickiej. Zarząd Platinum Pr