Nowe Technologie - Zabrze

Synonimy:
zabrzrze, Zabrzu
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zabrze (3)

 • Sukces polskiej kardiochirurgii: Religa wszczepił… Religę

  Sukces polskiej kardiochirurgii: Religa wszczepił… Religę

  Pierwsza w Polsce, eksperymentalna operacja wszczepienia nowatorskiej protezy serca z rodziny, która będzie stosowana pod marką Religa Heart, odbyła się 26 czerwca w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie-Aninie. Protezę wszczepiono 50-letniemu mężczyźnie ze skrajną niewydolnością serca.
 • Sztuczne serce made in Poland

  Sztuczne serce made in Poland

  Serce jest najważniejsze. Żaden inny organ nie ma tak dużego wpływu na organizm jak ten, nazywany "najdoskonalszą pompą w przyrodzie". Co jednak w sytuacji, kiedy serce zaczyna szwankować? W przypadku skrajnej niewydolności jedynym rozwiązaniem jest transplantacja lub zastosowanie protezy serca. Jedne z najbardziej zaawansowanych protez tworzy się w Polsce - w Pracowni Sztucznego Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.
 • Znakowanie komórek

  Znakowanie komórek

  Aby zniechęcić złodziei telefonów komórkowych, a w razie kradzieży łatwiej było znaleźć ewentualnego właściciela skradzionego aparatu, straż miejska w Zabrzu postanowiła rozpocząć znakowanie komórek. To pierwsza taka akcja na Śląsku.