Fakty - Zabrze

Synonimy:
zabrzrze, Zabrzu
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zabrze (33)

 • Zabrze: Po dopalaczach zniszczyli ponad 40 aut

  Zabrze: Po dopalaczach zniszczyli ponad 40 aut

  Policjanci z Zabrza zatrzymali sprawców zniszczenia ponad 40 samochodów. Jeden z nich przebywa w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje. Drugi, ze względu na zażyte dopalacze, trafił do szpitala – informuje śląska policja.
 • RMF24: Duże straty po wieczornym pożarze w Zabrzu

  RMF24: Duże straty po wieczornym pożarze w Zabrzu

  Doszczętnie spłonęły dwa mieszkania i dach domu wielorodzinnego w Zabrzu na Śląsku. Strażacy późno w nocy ugasili pożar przy ulicy Bytomskiej. Na szczęście nikt nie został ranny.
 • Śląskie: Zalane ulice, połamane drzewa

  Śląskie: Zalane ulice, połamane drzewa

  Niedzielne popołudnie w niektórych częściach kraju upłynęło pod znakiem gwałtownych burz. Towarzyszyły im ulewy oraz gradobicia.
 • RMF24: Zagrożenie wybuchem w Zabrzu

  RMF24: Zagrożenie wybuchem w Zabrzu

  Koparka uszkodziła gazociąg przy ulicy Żywieckiej w Zabrzu. Na miejscu pracują już strażacy. Informacja o zdarzeniu pochodzi z Gorącej Linii RMF FM.
 • RMF24: Wyskoczyła z okna przed gwałcicielem. Ma uraz kręgosłupa

  RMF24: Wyskoczyła z okna przed gwałcicielem. Ma uraz kręgosłupa

  Gwałciciel-recydywista zatrzymany przez zabrzańską policję. Mężczyzna zgwałcił w Zabrzu kobietę, a potem się ukrywał. Wcześniej skazywano go już za podobne przestępstwa. Ponieważ jest niebezpieczny, prokuratorskie przesłuchanie odbędzie się dziś w komendzie policji.
 • ​TVN: Niesławny ośrodek sióstr boromeuszek zostanie zamknięty

  ​TVN: Niesławny ośrodek sióstr boromeuszek zostanie zamknięty

  Prowadzony przez zakonnice ośrodek wychowawczy w Zabrzu zostanie zamknięty do końca sierpnia po tym, jak wyszło na jaw, że siostry znęcały się nad podopiecznymi.
 • "Nasz Dziennik": Głodujący w kopalni rozważają zaostrzenie protestu

  "Nasz Dziennik": Głodujący w kopalni rozważają zaostrzenie protestu

  Czterech mężczyzn i kobieta, którzy od kilku dni prowadzą głodówkę w kopalni "Sośnica-Makoszowy" w Zabrzu rozważają zaostrzenie protestu i nieprzyjmowanie płynów - pisze "Nasz Dziennik".
 • Rozprawa apelacyjna w procesie b. prezydenta Zabrza

  Przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach rozpoczęła się w piątek rozprawa odwoławcza w procesie b. prezydenta Zabrza Jerzego G., oskarżonego o zabójstwo wierzyciela. Sąd I instancji wymierzył mu za to karę 25 lat więzienia. Wyrok zaskarżyła obrona.
 • Ekspedientka sfingowała napad. Grozi jej do 5 lat więzienia

  Ekspedientka sfingowała napad. Grozi jej do 5 lat więzienia

  Do 5 lat więzienia grozi 19-letniej ekspedientce oraz jej dwóm wspólnikom za sfingowanie napadu na sklep, w którym pracowała. Wszyscy przyznali się do winy - poinformowała policja z Zabrza (woj. śląskie).
 • Śląskie: Znaleziono kolejne ciało. To zabójstwo?

  Śląskie: Znaleziono kolejne ciało. To zabójstwo?

  Przy ul. Jaskółczej w Zabrzu (woj. śląskie) znaleziono ciało mężczyzny. Jak przyznaje policja, sprawa może mieć związek ze zwłokami, które znaleziono dokładnie w tym samym miejscu, miesiąc temu. O makabrycznym odkryciu informuje "Dziennik Zachodni".