zabobon

Artykuły - Zabobon (6)

 • Penelope Cruz gwiazdą kalendarza Campari 2013

  Penelope Cruz gwiazdą kalendarza Campari 2013

  Laureatka Oscara, Penelope Cruz została twarzą marki i kalendarza Campari 2013. Sesje zdjęciowe to część jej pracy, ale jak przyznaje, także przyjemność i pasja. W wywiadzie dla brytyjskiego "Vogue" opowiedziała o swoich pozaaktorskich zainteresowaniach.
 • Koniec z przesądami na rynku nieruchomości

  Koniec z przesądami na rynku nieruchomości

  Władze chińskiej stolicy zakazały deweloperom omijania liczb 4, 13 i 14 podczas numeracji pięter i budynków.
 • Jak nie zamienić się w krowę - o przesądach słów kilka

  Jak nie zamienić się w krowę - o przesądach słów kilka

  Naukowa definicja głosi, że przesąd to prymitywna forma wiary w związki przyczynowo-skutkowe, które istnieją pomimo całkowitej sprzeczności z rozumem. Choć wydaje się to niedorzeczne, wiele osób wciąż wierzy w przeróżne gusła i zabobony. Postanowiliśmy zebrać dla was garść ciekawych, dziwnych i zabawnych przesądów z całego świata.
 • Jajeczka, kurczaczki, zajączki... To zabobon

  Jajeczka, kurczaczki, zajączki... To zabobon

  Plastikowe jajeczka, sztuczne kurczaczki, zajączki czy kaczuszki z napisem "made in China" wdzierają się do wielkanocnych koszyków i zmieniają święta. To zabobon - mówi w "Rzeczpospolitej" ks. bp senior Alojzy Orszulik.
 • Zabobon ma wielką przyszłość

  Przesądy trzymają się mocno. Popatrzmy na siebie i niech ten, kto nie pukał w niemalowane drewno, pierwszy rzuci kamieniem. Mówią, że sam wielki Niels Bohr, współtwórca całej współczesnej fizyki, wieszał podkowy na drzwiach, a na pytania, czy wierzy w te bajki, odpowiadał, że oczywiście nie, ale podkowy przynoszą szczęście również tym, którzy nie wierzą w ich moc.

Filmy - Zabobon (1)