zabiegi

Synonimy:
zabieg,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Zabiegi (481)

Filmy - Zabiegi (16)

 • Ten pies uwielbia zabiegi pielęgnacyjne

  Ten bokser, nie ma nic przeciwko zabiegom pielęgnacyjnym, a zwłaszcza przycinaniu i piłowaniu pazurków.
 • Trudne życie psa w kołnierzu. Poradził sobie?

  Po kastracji psiaki często dostają „ozdobę” w postaci kołnierza. Ma on zapobiec lizaniu ran czy rozerwaniu szwów. Jak można się domyślać, jest też sporą przeszkodzą w wykonywaniu codziennych czynności. Sterling, bo tak się wabi ten golden retriever, na nagraniu pokazuje jasne i ciemne strony życia w kołnierzu. (STORYFUL/x-news)
 • Część zabiegów medycyny estetycznej ma być wykonywana tylko przez lekarzy

  Powiększanie ust, wypełnianie zmarszczek czy ujędrnianie twarzy – choć zabiegi medycyny estetycznej są stosunkowo bezpieczne, to przybywa pacjentów, którzy odczuli ich negatywne skutki, ponieważ wykonała je osoba niewykwalifikowana. Dlatego Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało konsultacje w sprawie uregulowania kwestii wykonywania zabiegów upiększających. Muszą one być zdefiniowane wprost jako świadczenia zdrowotne i wykonywane przez lekarzy – podkreślają przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.
 • Krótki zabieg pozwala na rekonstrukcję stawów i szybki powrót pacjenta do sprawności

  Zabieg artroskopii jest mało inwazyjny i bardzo bezpieczny. Polega na wprowadzeniu endoskopu przez milimetrowe nacięcie w okolicy operowanego stawu. Po dokładnym zobrazowaniu stanu chorobowego za pomocą mikronarzędzi specjalista podejmuje działania lecznicze. Metoda ta w porównaniu do tradycyjnej operacji mniej obciąża stawy i wymaga krótszej rekonwalescencji. W języku angielskim artroskopia ze względu na swój charakter nazywana jest „keyhole burgery”, czyli zabiegiem przez dziurkę od klucza. – Artroskopia to mało inwazyjne leczenie uszkodzeń wewnątrzstawowych. Robimy 2–3 malutkie otwory, my to nazywamy dostępy chirurgiczne, one mają średnice około 5–6 mm tak jak średnica artroskopu. Przez jeden wprowadza się malutką kamerę długości ołówka, a przez pozostałe narzędzia, którymi naprawia się uszkodzone struktury – mówi dr Andrzej Komor, ortopeda Horizon Medical.