zabezpieczenia

Artykuły - Zabezpieczenia (701)

 • System bezkluczykowy ułatwia kradzież samochodu

  System bezkluczykowy ułatwia kradzież samochodu

  Kradzieże samochodów zawsze były zmorą dla ich właścicieli. Dlatego producenci od lat prześcigają się w jakości stosowanych zabezpieczeń. Niestety, wraz z popularyzacją systemów bezkluczykowych, złodziejom znacznie ułatwiono zadanie.
 • Od 12 lutego w obiegu unowocześniony banknot 200 zł. Sprawdź, co się zmieni

  Od 12 lutego w obiegu unowocześniony banknot 200 zł. Sprawdź, co się zmieni

  Od 12 lutego br. w obiegu pojawi się zmodernizowany banknot 200-złotowy z jeszcze nowocześniejszymi zabezpieczeniami. Ile banknotów krąży w obiegu i ile z nich zostanie wymienionych w najbliższym czasie? - na te pytania odpowiadają eksperci banku centralnego.
 • NBP prezentuje nowe banknoty 200 zł

  NBP prezentuje nowe banknoty 200 zł

  Narodowy Bank Polski zaprezentował banknot o nominale 200 zł ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami, który będzie wprowadzany do obiegu od lutego 2016 r. Banknoty o niższych nominałach zostały już zmodernizowane i od kwietnia 2014 r. pojawiają się sukcesywnie w naszych portfelach. Tym samym NBP kończy modernizację banknotów obiegowych i rozpoczyna prace nad banknotem o nominale 500 zł, który trafi do obiegu najwcześniej w 2017 r.
 • Analitycy: To dobry moment na zabezpieczone i długoterminowe inwestycje w akcje międzynarodowych firm

  Analitycy: To dobry moment na zabezpieczone i długoterminowe inwestycje w akcje międzynarodowych firm

  Największe banki centralne świata stymulują rynki wyjątkowo luźną polityką monetarną. Rośnie popyt, a inflacja pozostaje niska, co pozwala firmom zwiększyć sprzedaż i marże. Wyjątkowa sytuacja sprawia, że analitycy spodziewają się silnego wzrostu wartości międzynarodowych korporacji. To może być dobry moment na umiejętną inwestycję w tego typu aktywa.
 • RMF 24: Nigdy więcej PIN-u

  RMF 24: Nigdy więcej PIN-u

  Ciągle mylisz: PIN-y czy kody dostępu? Masz dość tworzenia nowych haseł tylko po to, by je znowu zapomnieć? Propozycja naukowców z Uniwersytetu w Yorku może być właśnie dla ciebie. W artykule opublikowanym dziś na łamach czasopisma "PeerJ" proponują oni zupełnie nowy system identyfikacji - Facelock - oparty na rozpoznawaniu twarzy. Nie o biometrykę tu jednak chodzi. Twarze ma rozpoznawać użytkownik, który chce dostępu do systemu.
 • Nowe banknoty NBP

  Nowe banknoty NBP

  Narodowy Bank Polski wprowadził dzisiaj do powszechnego obiegu banknoty o nominałach 10, 20, 50 i 100 złotych ze zmoderni­zowanymi zabezpieczeniami. Odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso to najważniejsze zmiany, jakie spostrzegą Polacy na banknotach w swoich portfelach już od dzisiaj.
 • Zmodernizowane banknoty za miesiąc w obiegu

  Zmodernizowane banknoty za miesiąc w obiegu

  W poniedziałek 7 kwietnia 2014 roku Narodowy Bank Polski rozpocznie stopniowe wprowadzanie do obiegu banknotów ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Zmienione banknoty o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł będą zastępowały zniszczone lub uszkodzone banknoty wycofywane z obiegu w ramach standardowych operacji zasilających banki komercyjne w gotówkę. Wszystkie obecnie używane banknoty bezterminowo pozostaną prawnym środkiem płatniczym.
 • Hasła dźwiękowe to przyszłość?

  Hasła dźwiękowe to przyszłość?

  Firma Google znana jest z przejmowania mniejszych firm, które wykazują potencjał w opracowanej przez siebie technologii. Amerykański gigant po raz kolejny udał się na zakupy. Tym razem jego celem był izraelski start-up SlickLogin, który oferuje możliwość przesyłania hasła za pomocą dźwięku. Czyżby nadchodził nowy sposób logowania do usług Google?
 • Wybrano nowych członków Rady Praw Człowieka

  Wybrano nowych członków Rady Praw Człowieka

  Chiny, Rosja, Arabia Saudyjska i Kuba zostały we wtorek wybrane do oenzetowskiej Rady Praw Człowieka. Przeciwko tym kandydaturom protestowały organizacje pozarządowe, zarzucając im łamanie podstawowych praw obywateli i brak współpracy z organami ONZ.
 • Zarząd Rezerwy Federalnej wprowadza nowy banknot 100-dolarowy

  Zarząd Rezerwy Federalnej wprowadza nowy banknot 100-dolarowy

  We wtorek Rezerwa Federalna rozpoczęła dostawy do instytucji finansowych nowego wzoru banknotu 100 USD, posiadającego nowe zabezpieczenia mające zapobiegać fałszowaniu i pozwalające firmom i konsumentom na sprawdzenie jego autentyczności.

Filmy - Zabezpieczenia (4)

 • Bezpieczeństwo na lotniskach. Jak zmieniły się systemy zabezpieczeń?

  - Lotniska są bardzo ważnym obiektem strategicznym dla państwa - zaznaczył ppłk Artur Maliński, komendant SG Wrocław Strachowice. Jak zmieniły się systemy zabezpieczeń na lotniskach po 11 września 2001 roku? Kiedy pozostawiony przez pasażera bagaż zaczyna być traktowany jako potencjalne zagrożenie i jaka kara grozi osobie, która go zostawiła bez opieki? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Śmiałek skoczył z budynku bez żadnych zabezpieczeń

  Osvaldas Gedrimas uprawia parkour. Mężczyzna zdecydował się na ryzykowny skok z dwukondygnacyjnego budynku i nie użył żadnych zabezpieczeń. Aby jego wyczyn był bardziej spektakularny, wykonał przy tym podwójny przewrót w powietrzu. (STORYFUL/x-news)
 • PIN-y i hasła odchodzą w niepamięć. Biometria ochroni twoje pieniądze lepiej?

  Współczesny klient bankowy jest wymagający. Zależy mu nie tylko na atrakcyjnej ofercie produktowej, lecz także na tym, żeby korzystanie z usług bankowych było bezpieczne, wygodne i mało czasochłonne. Aby sprostać tym wymaganiom, banki wprowadzają coraz to nowsze technologie. Jedną z nich jest biometria głosowa. Biometria pozwala na wykorzystanie indywidualnych cech każdego człowieka do weryfikacji jego tożsamości. Do jej uwierzytelnienia mogą służyć linie papilarne, układ naczyń krwionośnych palca, geometria twarzy, tęczówka oka czy głos. Stosunkowo nowa na polskim rynku bankowym jest właśnie biometria głosowa.
 • Kredytobiorcy pod ochroną

  Parlament Europejski chce zmian w przepisach dotyczących udzielania kredytów hipotecznych. Najważniejsza to ujednolicenie formularzy kredytowych obowiązujących we wszystkich bankach na terytorium UE – tak, aby konsument mógł w łatwy sposób porównać oferty różnych banków i dokonać wyboru najkorzystniejszej dla siebie. Banki będą musiały również dokładnie informować klientów o faktycznych kosztach pożyczki. Nowością jest też wprowadzenie tzw. „czasu na ochłonięcie” – siedmiodniowego okresu, w trakcie którego klient będzie mógł odstąpić od podpisania umowy kredytowej.