zabawy

Artykuły - Zabawy (469)

 • Domowe laboratorium – kilka pomysłów na ciekawe eksperymenty

  Domowe laboratorium – kilka pomysłów na ciekawe eksperymenty

  W każdym z nas drzemie odrobina odkrywcy. Pytamy, szukamy odpowiedzi, dążymy do zdobycia wiedzy na temat nurtujących nas zagadnień.
 • Nasze pokolenie nie miało prawa przeżyć

  Nasze pokolenie nie miało prawa przeżyć

  Praktycznie co roku słyszy się o nowych, niebezpiecznych zabawach, jakie wymyśliły współczesne dzieciaki. Łapiemy się wtedy za głowę i zastanawiamy, jak można być tak głupim i nieodpowiedzialnym. Tymczasem, gdy sięgniemy pamięcią do dzieciństwa, okaże się, że wcale nie byliśmy lepsi. W zasadzie to cud, że przeżyliśmy okres pacholęctwa bez większego uszczerbku na zdrowiu.
 • Zabawy sprzyjające koordynacji

  Zabawy sprzyjające koordynacji

  Chwytanie piłki, chodzenie po linii, trafianie piłką do kosza, a w końcu rysowanie po śladzie, łączenie punktów, kolorowanie w granicach konturów – wszystkie te umiejętności wiążą się w koordynacją wzrokowo-ruchową czyli tym, co sprawia, że ruchy naszych rąk i całego ciała są zależne od tego, co widzą nasze oczy. Innymi słowy: potrafimy wykonać ruch zgodny z naszymi oczekiwaniami.
 • W Rosji kryzys - ochota do zabawy znacznie mniejsza

  W Rosji kryzys - ochota do zabawy znacznie mniejsza

  "The Moscow Times" napisał, że niemal połowa Rosjan, którzy wzięli udział w sondażu firmy badawczej Nielsen, przyznała, iż od początku roku ani raz nie odwiedziła baru, ani pubu.
 • 17 zabaw na mroźne dni

  17 zabaw na mroźne dni

  Gdy pogoda nie pozwala na długie spacery, dużo czasu spędzacie ze smykiem w domu. Oto pomysły, jak się bawić zimą z maluszkiem w zależności od jego wieku.
 • Zabawy które rozwijają pamięć i kreatywność

  Zabawy które rozwijają pamięć i kreatywność

  To najbardziej naturalne i skuteczne metody wszechstronnego wspierania rozwoju dziecka. A przy tym bardzo przyjemne – bo w domowym zaciszu.
 • Skandal we władzach regionu Lacjum: szampan, ostrygi i zabawy

  Poważny skandal finansowy wybuchł we władzach stołecznego regionu Lacjum, gdzie sprzeniewierzano publiczne pieniądze. Za fundusze na polityczną działalność klubu partii byłego premiera Silvio Berlusconiego lokalni politycy bawili się na wystawnych przyjęciach.
 • Coś z niczego. EKOzabawy dla małych i dużych

  Coś z niczego. EKOzabawy dla małych i dużych

  Skarbnica pomysłów na świetną zabawę połączoną z mądrym przekazem.

Filmy - Zabawy (5)

 • Koperta-pies

  Sztuka pisania listów to dziś bardziej przyzwyczajenie i miły wyjątek niż regularność i codzienność. W dobie elektronizacji naszej komunikacji, tradycyjne listy i koperty odchodzą do lamusa, jednak mimo to trzymamy się ciągle tradycji przekazywania kartek przy szczególnych okazjach. Zwłaszcza dzieci oczekują na takie drobnostki! Na ważną dla dziecka okazję doskonale sprawdzi się koperta w kształcie pieska - i jej przygotowanie, i samo otrzymanie da najmłodszym ogromną radość!
 • Mini piłkarzyki z kartonu po butach

  Piłkarzyki to jedna z najpopularniejszych gier, przy której świetnie bawią się nie tylko dzieci, ale również dorośli - niekiedy w klubach czy barach można znaleźć profesjonalny stół do piłkarzyków, który urozmaici każde spotkanie towarzyskie! W domu można przygotować miniaturową wersję do gry - wystarczy piłeczka, karton po butach i... klamerki! Zobaczcie, jakie to proste!
 • Tradycje i zabawy wielkanocne

  Obdarowywanie się pisankami, toczenie jajek i oczywiście śmigus-dyngus - oto polskie tradycje i zabawy wielkanocne.
 • Mężczyźni robią to dla zabawy...

  Lew Starowicz, polski lekarz psychiatra i psychoterapeuta, ekspert z zakresu seksuologii, zdradza seksualne potrzeby mężczyzn.