zabawki

Artykuły - Zabawki (237)

 • Puzzle, gry planszowe i zabawki edukacyjne notują wzrosty w czasie pandemii. Producenci zabawek w tym roku mogą zyskać

  Puzzle, gry planszowe i zabawki edukacyjne notują wzrosty w czasie pandemii. Producenci zabawek w tym roku mogą zyskać

  Pandemia koronawirusa miała znaczący wpływ na rynek zabawek. Zamknięcie sklepów stacjonarnych zahamowało sprzedaż, ale szybko przeniosła się ona do internetu. W tym czasie zyskiwały szczególnie takie kategorie jak klocki, gry planszowe i puzzle, zapewniające dzieciom, a także dorosłym dłuższą rozrywkę, oraz zabawki edukacyjne. Branża liczy na zwiększoną sprzedaż przed Dniem Dziecka. W tym roku korzystny dla obrotów może być także okres wakacyjny.
 • 55 lat hula-hoop

  55 lat hula-hoop

  ​Hula-hoop lub też jak wolą niektórzy hula-hop to wynalazek stary jak świat. Badania archeologiczne pokazują, że drewniane obręcze wykorzystywane były do zabawy już w starożytności. Jednak za ojców współczesnej wersji tej zabawki uważa się amerykańską firmę Wham-O, której współzałożyciel, Arthur "Spud" Melin opatentował plastikową obręcz 5 marca 1963 r. Tym samym zabawka obchodzi właśnie swe 55-lecie.
 • Gravitrax. Wciągające zabawy z grawitacją

  Gravitrax. Wciągające zabawy z grawitacją

  ​Współcześni producenci zabawek kreatywnych prześcigają się w pomysłach, jak zachęcić dzieci do zabawy. Często, idą w stronę rozwiązań interaktywnych, łączących elementy rozrywki elektronicznej z klasycznymi zabawkami. Są też zabawki, które sięgają po najprostsze zabawy i przekształcają je w prawdziwe perełki. Wzorcowym przykładem takiej zabawki jest Gravitrax firmy Ravensburger.
 • Na polski rynek wciąż trafiają zabawki bez atestów. Mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci

  Na polski rynek wciąż trafiają zabawki bez atestów. Mogą stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci

  Każda zabawka, która trafia na polski i unijny rynek, musi spełniać wymogi bezpieczeństwa z tzw. dyrektywy zabawkowej. Odpowiedzialność za wykonanie odpowiednich testów, sprawdzenie pod kątem bezpieczeństwa i oznakowanie zabawki spoczywa na jej producencie lub importerze.
 • Skala nieprawidłowości na rynku sprzętu elektronicznego nie maleje

  Skala nieprawidłowości na rynku sprzętu elektronicznego nie maleje

  W ciągu ostatnich kilku lat z rynku wycofano ponad tysiąc typów produktów elektronicznych. Stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa.
 • UOKiK: Czy zabawki są bezpieczne?

  UOKiK: Czy zabawki są bezpieczne?

  Małe elementy w grzechotkach, zbyt dużo ftalanów w lalkach, pluszaki z pękniętymi szwami - takie nieprawidłowości wykryła Inspekcja Handlowa.
 • Zabawkowy statek w ciągu roku pokonał tysiące mil oceanu

  Zabawkowy statek w ciągu roku pokonał tysiące mil oceanu

  Dwóch szkockich braci wpadło na niecodzienny pomysł. W maju 2017 roku wyprawili w morze swój model zabawkowego statku pirackiego. Okręt wyszedł w morze z Peterhead w Szkocji i w ciągu roku przebył praktycznie pół świata.
 • Coraz więcej trujących zabawek trafia na polski rynek

  Coraz więcej trujących zabawek trafia na polski rynek

  Uwaga na trujące zabawki! Jest ich coraz więcej. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów razem z Krajową Administracją Skarbową zbadały na granicach półtora miliona importowanych zabawek. Niemal połowa z nich nie spełniała wymogów bezpieczeństwa! Chodziło głównie o przekroczone normy trujących ftalanów.
 • UOKiK: Zabawki bez toksyn - wspólna akcja UOKiK, Inspekcji Handlowej i celników

  UOKiK: Zabawki bez toksyn - wspólna akcja UOKiK, Inspekcji Handlowej i celników

  Blisko 1,5 mln sprawdzonych, 700 tys. zakwestionowanych i 30 tys. zniszczonych zabawek - to efekt wspólnej akcji UOKiK i Krajowej Administracji Skarbowej * Celnicy przy wsparciu Inspekcji Handlowej i specjalistycznych laboratoriów sprawdzali, czy w sprowadzanych spoza UE lalkach, piłkach lub gryzakach nie ma zbyt dużo toksycznych ftalanów * Podobne działania podjęły - z polskiej inicjatywy - inne państwa Grupy Wyszehradzkiej.
 • W partii zabawek z Chin przekroczone normy ftalanów

  Partię wyprodukowanych w Chinach zabawek, w których plastikowych elementach stwierdzono wysokie stężenia ftalanów, zatrzymali funkcjonariusze celno-skarbowi z Białegostoku. Inspekcja Handlowa oceniła, że zabawki nie mogą zostać dopuszczone do obrotu.

Filmy - Zabawki (35)