zabawa

Artykuły - Zabawa (495)

 • Jak się bawić się słomkami?

  Jak się bawić się słomkami?

  Kosztują mało, a zastosowań mają wiele. Słomki do napojów świetnie sprawdzają się przy ćwiczeniu koordynacji wzrokowo-ruchowej, współpracy rąk, postrzegania wzrokowego i podczas zabaw logopedycznych. Poniżej garść pomysłów.
 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.
 • Rozwój potrzeb zabawowych

  Rozwój potrzeb zabawowych

  Zabawa wydaje się nam - dorosłym czymś trywialnym. Wystarczy jednak chwilę się zastanowić, aby zrozumieć, jak niesamowitą korzyść ze sobą niesie. Przykładowo maluch bawiąc się matą edukacyjną rozwija swoje zdolności lokomotoryczne. Bo to w końcu dzięki pracy rąk i mięśni grzbietu, z czasem przesuwa się na brzuch, a potem podkurcza nóżki i powoli zaczyna siadać i raczkować.
 • Horoskop na Halloween

  Horoskop na Halloween

  Dni stają się coraz krótsze. Niedługo cień zwycięży światło i Ziemię zaleją mroczne cienie. To szczególny czas, kiedy zasłona między naszym światem fizycznym a światem duchowym jest najcieńsza. Jeżeli będziesz potrafił wykorzystać ten czas, możesz spać spokojnie. Jeżeli zrobisz coś nie tak jak potrzeba, możesz nawet spodziewać się prawdziwych koszmarów.
 • Sąd: To nie była zabawa; 2,5 roku więzienia za molestowanie

  Sąd: To nie była zabawa; 2,5 roku więzienia za molestowanie

  To była wspólna zabawa - w taki sposób swoje zachowanie tłumaczył Sebastian B., oskarżony o seksualne molestowanie nieletniej córki swej partnerki. Gliwicki sąd nie zgodził się z tymi wyjaśnieniami i skazał mężczyznę na dwa i pół roku więzienia.
 • Niebezpieczna zabawa wiatrówką

  Niebezpieczna zabawa wiatrówką

  Groźny finał zabawy wiatrówką. 7-letni chłopiec z Kolbuszowej (woj. podkarpackie) trafił z przestrzeloną dłonią do szpitala. Sprawę bada teraz policja.
 • Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

  Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

  Gdy dzieci cieszą się z wakacji, przed rodzicami stoi trudne zadanie zadbania o ich ochronę.
 • Konkurs: Wygraj kosmetyki firmy JOKO!

  Konkurs: Wygraj kosmetyki firmy JOKO!

  Uwielbiasz kosmetyki? Kochasz eksperymentować z makijażem? Weź udział w naszym konkursie!
 • Lepszej metody na wychowanie dziecka nie ma!

  Lepszej metody na wychowanie dziecka nie ma!

  Co jest lepsze przy wychowywaniu dzieci - francuski racjonalizm, a może amerykańskie przewrażliwienie? Zbadała to Amerykanka mieszkająca w Paryżu. - Wykorzystałam swoje doświadczenie w dziennikarstwie śledczym w wychowywaniu dzieci! - mówi Pamela Druckerman i wyjawia wyniki swojego śledztwa, czyli tajniki francuskiego podejścia do macierzyństwa, które wypróbowała na własnych dzieciach. Oto dlaczego "w Paryżu dzieci nie grymaszą"...

Filmy - Zabawa (378)

 • Ten zając sprowadził żyrafę na ziemię

  Zając sprowadził żyrafę, właściwie... jej głowę na ziemię. Kicające zwierzę przykuło uwagę długoszyjej koleżanki w zoo. Turyści nagrali ciekawską żyrafę, która usilnie starała się przyjrzeć skocznemu gryzoniowi. (STORYFUL/x-news)
 • Zdawałoby się, że tego charta nic nie zatrzyma

  Kiedy adoptowali tego charta, był raczej cichym i przygnębionym psiakiem. Po czasie wszystko się zmieniło i można śmiało stwierdzić, że Tommy’ego aż ciężko zatrzymać! Kiedy dostaje ekstatycznego „kręcioła”, zadziwia nawet kolegów ze wspólnego placu zabaw. (STORYFUL/x-news)
 • Para przyjaciół wybrała się na przejażdżkę. Urocze

  Daxter Dean podzielił się filmikiem, na którym jego roczny syn Killian oraz francuski buldog Binx jadą zdalnie sterowanym samochodem. Para przyjaciół wyraźnie dobrze się bawi. Jak zdradził Dean chłopiec i pies "wszystko robią razem". (STORYFUL/x-news)
 • Mały leniwiec Elio został przywitany w londyńskim zoo

  Londyński ogród zoologiczny ma nowego mieszkańca. Jest nim mały leniwiec dwupalczasty. Malec przyszedł na świat 30 kwietnia. Pracownicy nagrali, jak po raz pierwszy próbuje marchewki ugotowane na parze. Elio przyszedł na świat po prawie rocznej ciąży matki Marilyn. Młode leniwce od pierwszych dni mogą przyjmować stałe pokarmy, bo rodzą się bardzo rozwinięte. (STORYFUL/x-news)