wydarzenia - Żaba

Artykuły - Żaba (19)

 • Żelazna ręka "Git Falbany"

  Żelazna ręka "Git Falbany"

  We włoskiej mafii często zdarza się, że kobiety przejmują w gangach ster po zabiciu bossa lub osadzeniu go w więzieniu, i trudno uważać taką zamianę za coś niezwykłego. Najczęściej rolę szefa mafii przejmuje żona bossa, ale zdarzało się, że na słynne przywódczynie rodzin mafijnych wyrastały matki, a nawet teściowe bossów.
 • Enzymy żaby pomogą w terapii białaczki?

  Rybonukleazy (enzymy rozkładające kwas rybonukleinowy), pochodzące ze skrzeku żaby leopardowej (Rana pipiens) mogą pomóc w terapii nieuleczalnych obecnie odmian białaczek i chłoniaków - wskazują badania naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
 • Kierowcy grozi zwolnienie za uratowanie żaby

  Kierowcy grozi zwolnienie za uratowanie żaby

  Kobiecie, która prowadziła autokar, grozi w Niemczech zwolnienie z pracy, gdyż zatrzymała pojazd, by nie przejechać żaby - poinformowała w piątek prasa niemiecka.
 • Ukrzyżowana żaba

  Ukrzyżowana żaba

  Od maja 2008 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej we włoskiej miejscowości Bolzano można obejrzeć dość kontrowersyjną rzeźbę. Wysoki na metr wizerunek ukazuje żabę przybitą do krzyża, która w jednej ręce trzyma kufel piwa, w drugiej zaś jajko.
 • Ukrzyżowana żaba z piwem zostaje

  Współczesna sztuka to twardy orzech do zgryzienia. Zwłaszcza, gdy chodzi o rzeźbę ukrzyżowanej żaby, trzymającej kufel piwa i jajko.
 • Taśma jak palec żaby

  Taśma jak palec żaby

  Taśma klejąca, którą można przyczepiać, bez uszczerbku dla właściwości klejących odrywać i ponownie używać, to marzenie wielu firm papierniczych. Wiadomo, że na takiej zasadzie działajš m.in. stopy rzekotki drzewnej, dlatego hinduscy naukowcy postanowili wykraść jej tajemnicę i... udało im się (Science).
 • Sztuczna żaba

  Sztuczna żaba

  Od lat istnieją roboty, które potrafią chodzić, a ostatnio DARPA pokazała maszynę dobrze sobie radzącą w trudnym terenie. Nadszedł więc czas na kolejny krok w ewolucji poruszających się maszyn.
 • Naukowcy wyhodowali przeźroczystą żabę

  Naukowcy wyhodowali przeźroczystą żabę

  Pracujący pod kierunkiem profesora Masayuki Sumidy naukowcy z Instytutu Biologii Płazów Uniwersytetu w Hiroszimie wyhodowali przezroczystą żabę. Przez skórę widać wszystkie narządy wewnętrzne.
 • Jak zjeść tę żabę

  Czy da się w Polsce cokolwiek zbudować bez protestu ekologów i sprzyjającej im Unii? Zwłaszcza teraz, gdy powinny ruszyć przedsięwzięcia związane z organizacją mistrzostw Europy w piłce nożnej.
 • Gang "Żaby" przed sądem

  Do sądu trafi w piątek akt oskarżenia przeciwko 47 członkom gangu Jerzego W. ps. Żaba, który przemycał heroinę z Bałkanów, informuje "Życie Warszawy".