Żaba

Artykuły - Żaba (75)

Filmy - Żaba (11)

 • Żaba wskakuje na kajak. Liczy na darmową podwózkę

  Pływanie kajakiem niesie ze sobą wiele przygód! Część z nich wiążę się z podziwianiem piękna przyrody, część z podglądaniem dzikich zwierząt. No właśnie, podglądaniem! Zazwyczaj są one płochliwe i niełatwo przyjrzeć się im z bliska. Zupełnie inaczej było w przypadku tego turysty, któremu udało się podwieźć pasażera na gapę. Była nim olbrzymia żaba, która wcale, a wcale się go nie bała.
 • Szczeniaki stanęły do walki z żabą. Uda się ją złapać?

  Dwa ośmiotygodniowe szczeniaki stanęły do walki z zabawkową żabą. Konfrontacja była długa i zabawna, a jak się skończyła? Czy psom udało się złapać żabę? (STORYFUL/x-news)
 • Żaba bierze prysznic… pod rynną

  Nie ma to jak chłodny prysznic na dobry początek dnia. Ta żaba doskonale o tym wie, dlatego właśnie wyleguje się pod rynną i korzysta z naturalnej kąpieli. (STORYFUL/x-news)
 • Marcin Kostrzyński o corocznej migracji żab

  Raz w roku odbywa się wielka migracja żab. Marcin Kostrzyński, przyrodnik i filmowiec, opowiedział o zwyczajach godowych płazów. Czy żaby są ważne w naszym ekosystemie? Jakie sposoby mają na drapieżniki? Przyrodnik wytłumaczył również, jaka jest różnica między żabą a ropuchą. (Dzień Dobry TVN/x-news)