Biznes - youtube

Artykuły - Youtube (17)

 • YouTube obniży jakość filmów, aby uniknąć przeciążenia internetu

  YouTube obniży jakość filmów, aby uniknąć przeciążenia internetu

  YouTube pójdzie za radą Komisji Europejskiej i obniży domyślną jakość wyświetlania filmów na swojej platformie - poinformowała spółka w piątek. Powodem decyzji są obawy o przeciążenie sieci w związku z epidemią koronawirusa. Jak podaje Reuters, YouTube podjął tę decyzję po spotkaniu szefowej firmy Susan Wojcicki oraz dyrektora zarządzającego spółki Alphabet (właściciela YouTube) Sundara Pichaia z unijnym komisarzem ds. jednolitego rynku
 • Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się od Polski?

  Internet 3.0 zacznie się, kiedy internauci dostaną możliwość łatwego sprzedawania swoich treści bez pośrednictwa YouTube'a czy Facebooka. Możliwe, że nastąpi to tej jesieni. I to za sprawą polskiej firmy.
 • YouTube rozszerza ofertę o płatny serwis telewizyjny

  YouTube rozszerza ofertę o płatny serwis telewizyjny

  W ciągu najbliższych kilku miesięcy internetowy gigant YouTube rozpocznie w USA transmitowanie w czasie rzeczywistym programów ok. 40 stacji telewizyjnych, w tym kanałów informacyjnych takich jak ABC, CBS, NBC, Fox News, a także telewizji kablowych.
 • YouTube rośnie jak na drożdżach

  Liczba reklamodawców na YouTube zwiększyła się o ponad 40 proc. w ciągu ostatniego roku. Znane marki w ten sposób docierają do konsumentów młodego pokolenia - napisał Financial Times.
 • RPD: Rozmowy z Google ws. ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami

  RPD: Rozmowy z Google ws. ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami

  Dostępne w internecie treści wulgarne lub drastyczne powinny być specjalnie oznaczane - uważają autorzy listu do rzecznika praw dziecka, którzy chcą wprowadzania takich oznaczeń w serwisie YouTube. Podejmę rozmowy z Google w tej sprawie - poinformował PAP Marek Michalak.
 • Chcesz oglądać bez reklam? Płać 31,6 złotych miesięcznie!

  Chcesz oglądać bez reklam? Płać 31,6 złotych miesięcznie!

  Jeśli nadal chcesz oglądać wideoklipy i słuchać muzyki bez reklam w serwisie YouTube, trzeba będzie płacić. Może ok. 10 dol. miesięcznie (31,6 zł).
 • "Taksówka do marzeń" Banku Millennium rusza w trasę

  "Taksówka do marzeń" Banku Millennium rusza w trasę

  10 października rozpoczął się wyjątkowy konkurs "Taksówką do marzeń", organizowany przez Bank Millennium w serwisie YouTube. Uczestnicy, którzy nagrają krótki film przekonujący, że to właśnie ich marzenia zasługują na spełnienie, otrzymają od Banku nagrodę finansową na realizację swoich planów.
 • Medialna niespodzianka dla polskich fanów muzyki!

  Medialna niespodzianka dla polskich fanów muzyki!

  Gdyński festiwal Open'er będzie na żywo transmitowany w internecie. Jak dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, internauci na całym świecie będą mogli obejrzeć koncerty wielkich gwiazd na serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się 4 lipca o godzinie 17:00. Internetowi widzowie będą mogli zobaczyć występy takich artystów jak New Order, Orbital, Gogol Bordello, Penderecki//greenwood, Major Lazer, Bloc Party, Julia Marcell.
 • Światowy gigant nadużywa i dyskryminuje?

  Światowy gigant nadużywa i dyskryminuje?

  Największa na świecie internetowa wyszukiwarka Google (właściciel m.in. YouTube) znalazła się po lupą Komisji Europejskiej. Śledztwo to skutek zarzutów konkurentów, że Google nadużywa swojej dominującej pozycji i dyskryminuje rywali.
 • Google zachował twarz i miliard dolarów!

  Google zachował twarz i miliard dolarów!

  Google wygrał spektakularny proces z Viacomem, który zażądał 1 mld USD odszkodowania od internetowego giganta za masowe nielegalne (zdaniem Viacom) publikowanie w swoim serwisie YouTube materiałów filmowych. Medialny konglomerat Viacom zapowiada apelację.