yeti

Artykuły - Yeti (44)

 • Indyjska armia odkryła ślady Yeti

  Indyjska armia odkryła ślady Yeti

  ​Opowieści o Yeti, humanoidalnym stworze z Himalajów, od wieków pobudzają wyobraźnię podróżników z całego świata. Armia indyjska twierdzi, że znalazła ślady Yeti, które mogą rozpętać dyskusję o istnieniu tej bestii na nowo.
 • Yeti nie istnieje, to tylko niedźwiedzie

  Yeti nie istnieje, to tylko niedźwiedzie

  Najnowsze badania naukowe sugerują, że yeti nie istnieje.
 • Yeti. Niektórych te badania mocno rozczarują

  Yeti. Niektórych te badania mocno rozczarują

  Legendy o yeti, żyjącym w Himalajach i na Wyżynie Tybetańskiej "człowieku śniegu", są tylko legendami - potwierdzają wyniki badań międzynarodowego zespołu naukowców. Analiza DNA przechowywanych w muzeach i prywatnych kolekcjach próbek kości i włosów, które według miejscowej ludności miały pochodzić od yeti, pokazała, że to... psy albo niedźwiedzie. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Proceedings of the Royal Society B".
 • W Łodzi powstanie Park Ufologiczno-Kryptozoologiczny?

  W Łodzi powstanie Park Ufologiczno-Kryptozoologiczny?

  W łódzkim parku na Zdrowiu już wkrótce może pojawić się 30 naturalnej wielkości figur kosmitów, yeti i innych niezwykłych stworzeń. Wszystko za sprawą wniosku dotyczącego budowy Parku Ufologiczno-Kryptozoologicznego, który został zgłoszony do budżetu obywatelskiego miasta na rok 2015.
 • Yeti nie istnieje, to tylko nieznany nauce niedźwiedź

  Yeti nie istnieje, to tylko nieznany nauce niedźwiedź

  Naukowcy przeanalizowali 36 próbek sierści z różnych części świata, rzekomo pochodzących od Yeti. Okazało się, że wszystkie z nich należą do gatunków zwierząt dobrze znanych ludzkości.
 • Zagadka yeti rozwiązana przez genetyka z Oksfordu?

  Rozwiązanie zagadki tajemniczego człowieka śniegów z Himalajów zaproponował brytyjski genetyk z Oksfordu Bryan Sykes, który uważa, że legendarny yeti to krzyżówka niedźwiedzia polarnego z brunatnym lub nieznany gatunek spokrewniony z polarnym praprzodkiem.
 • Yeti istnieje naprawdę? Wkrótce się dowiemy!

  Yeti istnieje naprawdę? Wkrótce się dowiemy!

  Już wkrótce przekonamy się czy yeti, słynny człowiek śniegu, istnieje naprawdę czy jest tylko legendą. Pomogą w tym badania genetyczne, przeprowadzone na tajemniczym palcu skradzionym przed laty z buddyjskiego klasztoru w Himalajach.
 • Yeti istnieje! Są tego pewni na 95 proc.

  Yeti istnieje! Są tego pewni na 95 proc.

  Yeti - śnieżny człowiek naprawdę żyje. Tak twierdzą pasjonaci z Rosji. Utrzymują. że są w stanie potwierdzić na 95 procent, że on naprawdę istnieje.
 • Inforażenie

  Inforażenie

  Czasami łatwiej jest osiągnąć cel za pomocą jednej dobrej ulotki czy udanego spotu radiowego niż operacji, w którą zaangażowany jest batalion żołnierzy. Tak było podczas operacji wojskowej w Iraku, tak jest także w Afganistanie.
 • Archeolog na tropach yeti

  Archeolog na tropach yeti

  Amerykański archeolog David Hatcher Childress twierdzi, że yeti to nie mit, tylko realnie istniejące stworzenia. Childress zwany jest Indiana Jones, bo od ponad 30 lat osobiście wyprawia się w trudno dostępne miejsca.

Filmy - Yeti (2)

 • Czy Yeti naprawdę istnieje?

  Marcin Kostrzyński opowiedział o zwierzętach, które zostały uznane za wyginięte. Tymczasem okazuje się, że w lasach i dżunglach można zobaczyć np. myszojelenie! Pojawiły się również głosy, że gdzieś w Tasmanii żyją wilkowory, które obecnie są uznane za wymarłe. Jak wiele jest jeszcze takich zwierząt i jak można je odnaleźć? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Człowiek śniegu istnieje naprawdę?!

  Czy to Yeti? Nie, to tylko człowiek "ubrany" w diody. Ale i tak robi niesamowite wrażenie...