yeti

Artykuły - Yeti (45)

 • Mit Yeti. Himalaiści na tropie legendarnego stwora

  Mit Yeti. Himalaiści na tropie legendarnego stwora

  Dla lokalnej ludności yeti było straszydłem zamkniętym w baśniach i opowieściach, snutych wieczorami przy ognisku lub powtarzanym ku przestrodze, by nie zapuszczać się w wysokie partie gór. Adolf Hitler widział w nim z kolei dowód na wyższość aryjskiej rasy nad resztą ludzkości, a podróżnicy i łowcy przygód tropili go zaciekle, licząc na sławę i godziwy zarobek. Na ślady mitycznego stwora mieli się nawet natknąć polscy himalaiści.
 • Indyjska armia odkryła ślady Yeti

  Indyjska armia odkryła ślady Yeti

  ​Opowieści o Yeti, humanoidalnym stworze z Himalajów, od wieków pobudzają wyobraźnię podróżników z całego świata. Armia indyjska twierdzi, że znalazła ślady Yeti, które mogą rozpętać dyskusję o istnieniu tej bestii na nowo.
 • Yeti nie istnieje, to tylko niedźwiedzie

  Yeti nie istnieje, to tylko niedźwiedzie

  Najnowsze badania naukowe sugerują, że yeti nie istnieje.
 • Yeti. Niektórych te badania mocno rozczarują

  Yeti. Niektórych te badania mocno rozczarują

  Legendy o yeti, żyjącym w Himalajach i na Wyżynie Tybetańskiej "człowieku śniegu", są tylko legendami - potwierdzają wyniki badań międzynarodowego zespołu naukowców. Analiza DNA przechowywanych w muzeach i prywatnych kolekcjach próbek kości i włosów, które według miejscowej ludności miały pochodzić od yeti, pokazała, że to... psy albo niedźwiedzie. Pisze o tym w najnowszym numerze czasopismo "Proceedings of the Royal Society B".
 • W Łodzi powstanie Park Ufologiczno-Kryptozoologiczny?

  W Łodzi powstanie Park Ufologiczno-Kryptozoologiczny?

  W łódzkim parku na Zdrowiu już wkrótce może pojawić się 30 naturalnej wielkości figur kosmitów, yeti i innych niezwykłych stworzeń. Wszystko za sprawą wniosku dotyczącego budowy Parku Ufologiczno-Kryptozoologicznego, który został zgłoszony do budżetu obywatelskiego miasta na rok 2015.
 • Yeti nie istnieje, to tylko nieznany nauce niedźwiedź

  Yeti nie istnieje, to tylko nieznany nauce niedźwiedź

  Naukowcy przeanalizowali 36 próbek sierści z różnych części świata, rzekomo pochodzących od Yeti. Okazało się, że wszystkie z nich należą do gatunków zwierząt dobrze znanych ludzkości.
 • Zagadka yeti rozwiązana przez genetyka z Oksfordu?

  Rozwiązanie zagadki tajemniczego człowieka śniegów z Himalajów zaproponował brytyjski genetyk z Oksfordu Bryan Sykes, który uważa, że legendarny yeti to krzyżówka niedźwiedzia polarnego z brunatnym lub nieznany gatunek spokrewniony z polarnym praprzodkiem.
 • Yeti istnieje naprawdę? Wkrótce się dowiemy!

  Yeti istnieje naprawdę? Wkrótce się dowiemy!

  Już wkrótce przekonamy się czy yeti, słynny człowiek śniegu, istnieje naprawdę czy jest tylko legendą. Pomogą w tym badania genetyczne, przeprowadzone na tajemniczym palcu skradzionym przed laty z buddyjskiego klasztoru w Himalajach.
 • Yeti istnieje! Są tego pewni na 95 proc.

  Yeti istnieje! Są tego pewni na 95 proc.

  Yeti - śnieżny człowiek naprawdę żyje. Tak twierdzą pasjonaci z Rosji. Utrzymują. że są w stanie potwierdzić na 95 procent, że on naprawdę istnieje.
 • Inforażenie

  Inforażenie

  Czasami łatwiej jest osiągnąć cel za pomocą jednej dobrej ulotki czy udanego spotu radiowego niż operacji, w którą zaangażowany jest batalion żołnierzy. Tak było podczas operacji wojskowej w Iraku, tak jest także w Afganistanie.