Xi Jinping

Artykuły - Xi Jinping (9)

 • ​W Chinach do końca roku będzie 20 tysięcy szkółek piłkarskich

  ​W Chinach do końca roku będzie 20 tysięcy szkółek piłkarskich

  Popularność piłki nożnej w Chinach rośnie z roku na rok i jak grzyby po deszczu powstają szkółki dla dzieci. Obecnie jest ich 13 tysięcy, a do końca roku ma pojawić się kolejnych siedem tysięcy. W 20 tys. akademii będzie wówczas trenować 30 milionów adeptów futbolu.
 • Polska bramą do Europy na Nowym Jedwabnym Szlaku

  Polska bramą do Europy na Nowym Jedwabnym Szlaku

  Trwa wizyta prezydenta Chin, Xi Jinpinga, w Polsce. Ta pierwsza od kilkunastu lat podróż chińskiej głowy państwa "nad Wisłę" budzi duże nadzieje po stronie polskiej. Związane są one ze zniesieniem embarga na import polskich jabłek, czy inwestycjami infrastrukturalnymi w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Niezależnie od tego, jakie ostatecznie będą efekty tej wizyty, jest ona dobrą okazją do promowania Polski w Chinach i vice versa.
 • Chińskie media muszą mieć większe oddziaływanie w świecie - prezydent Chin

  Chińskie media muszą mieć większe oddziaływanie w świecie - prezydent Chin

  - Chińskie media muszą mieć większe oddziaływanie w świecie i lepiej i dobitniej przedstawiać stanowisko Chin oraz partii rządzącej - powiedział w piątek chiński prezydent Xi Jinping, wizytując chińską agencją prasową oraz chińskie radio i telewizję.
 • Rosyjskie media: Pekin korzysta na kłopotach Moskwy

  Rosyjskie media: Pekin korzysta na kłopotach Moskwy

  Pekin korzysta na ochłodzeniu stosunków Rosji z Zachodem po aneksji Krymu. Rosyjskie media komentują w ten sposób podróż przywódcy Chin Xi Jinpinga po Europie.
 • Chiny: Xi zaapelował do Obamy o polityczne rozwiązanie ws. Ukrainy

  Chiny: Xi zaapelował do Obamy o polityczne rozwiązanie ws. Ukrainy

  Prezydent Chin Xi Jinping zaapelował do przywódcy USA Baracka Obamy o poszukiwanie politycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie; wezwał też wszystkie strony, by zachowały spokój i umiar - podało w poniedziałek MSZ w Pekinie.
 • Merkel i prezydent Chin rozmawiali o Ukrainie

  Merkel i prezydent Chin rozmawiali o Ukrainie

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Chin Xi Jinping uzgodnili w niedzielę w rozmowie telefonicznej, że kryzysy na Ukrainie musi być rozwiązany dzięki dyplomacji, na drodze dialogu.
 • Chiny: Prezydent na spacerze

  Chiny: Prezydent na spacerze

  Mieszkańcy Pekinu nie mają wielu okazji aby "na żywo" i zupełnie przypadkiem spotkać swoich przywódców. Prezydent Chin Xi Jinping, pomimo spowijającego od tygodnia stolicę smogu, udał się na spacer po jednej z najstarszych dzielnic.
 • Forbes: Putin najbardziej wpływowym człowiekiem świata

  Forbes: Putin najbardziej wpływowym człowiekiem świata

  Prezydent Rosji Władimir Putin znalazł się na czele listy najbardziej wpływowych ludzi świata sporządzonej przez amerykański magazyn "Forbes", o czym magazyn poinformował w środę na swej stronie internetowej.
 • Xi Jinping został prezydentem Chin

  Xi Jinping został prezydentem Chin

  Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych formalnie zatwierdziło w czwartek 59-letniego Xi Jinpinga na urząd prezydenta tego kraju. Już w listopadzie przejął on stanowisko szefa Komunistycznej Partii Chin i kontrolę nad armią.

Filmy - Xi Jinping (2)