Xerox

Artykuły - Xerox (93)

 • Rocznica wynalezienia ksero i drukarki laserowej

  Rocznica wynalezienia ksero i drukarki laserowej

  ​W tym roku mija 75. rocznica wynalezienia przez Chestera Carlsona kserografii - technologii wykorzystywanej dziś we wszystkich biurach, którą rozwinął i wprowadził na rynek Xerox. W 2013 r. mija także 35 lat od wynalezienia drukarki laserowej.
 • Zmarł ojciec interfejsu graficznego - Jacob Goldman

  Zmarł ojciec interfejsu graficznego - Jacob Goldman

  W wieku 90 lat zmarł Jacob "Jack" Goldman, twórca pierwszego interfejsu graficznego wykorzystywanego w komputerach osobistych.
 • Na równi pochyłej

  Na równi pochyłej

  Nawet największe i najbogatsze firmy kiedyś zbankrutują. Czy bankructwo można przewidzieć i mu zapobiec?
 • Kserografii stuknęła 70-tka

  Kserografii stuknęła 70-tka

  Już 70 lat ma wynalazek, który w szczególny sposób wpłynął na życie studentów, pracowników biurowych, wydawców książek i wielu innych ludzi - kserografia. To dzięki niej ludzie na świecie mogą się łatwiej dzielić informacją na papierze.
 • Zawarcie umowy znaczącej

  Raport bieżący nr 11/2008Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd AB S.A. z siedzibą we Wrocławiu, zgodnie z §5 ust.1 pkt 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz.U. nr 209 poz.1744), informuje, że dnia 5 sierpnia 2008 r. Emitent otrzymał podpisaną dwustronnie umowę dystrybucyjną zawartą z Xerox Limited z siedzib
 • Xerox z certyfikatem

  Xerox z certyfikatem

  Do ponad 30 została zwiększona liczba cyfrowych kolorowych i czarno-białych urządzeń marki Xerox, spełniających standardy bezpieczeństwa na rynku IT.
 • Komórka skanerem

  Naukowcy z XRCE (Xerox Research Centre Europe) opracowali technologię pozwalającą zamienić telefon komórkowy z aparatem cyfrowym w przenośny skaner. Proces uzyskiwania w ten sposób zeskanowanego dokumentu przebiega czteroetapowo.
 • Od piątku Ateny 2004

  Od letnich igrzysk w Los Angeles w 1984 r. każda kolejna olimpiada spycha w cień poprzednią swym organizacyjnym rozmachem, liczbą uczestników i turystów, wielkością zaangażowanych środków i coraz dłuższą listą sponsorów ze świata biznesu. Na korzyści z olimpiady liczą przedsiębiorcy, którzy inwestują w sportowy biznes. Grecji koszty poniesione na igrzyska nie zwrócą się tak szybko.