Xawery Żuławski

Artykuły - Xawery Żuławski (28)

 • Xawery Żuławski wyreżyseruje serial HBO "Odwilż"

  Xawery Żuławski wyreżyseruje serial HBO "Odwilż"

  HBO Europe rozpoczyna przygotowania do nowego, sześcioodcinkowego serialu "Odwilż" realizowanego w Polsce w reżyserii Xawerego Żurawskiego według scenariusza autorstwa Marty Szymanek.
 • Xawery Żuławski: Stworzyły mnie dwa odrębne światy

  Xawery Żuławski: Stworzyły mnie dwa odrębne światy

  Byłem świadomy, że gdybym za wszelką cenę chciał oddać hołd ojcu, mógłbym narazić film na pokraczność - powiedział Xawery Żuławski, reżyser "Mowy ptaków" ze scenariuszem jego ojca, Andrzeja. Prapremiera produkcji odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia, na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty.
 • Gdynia 2019: Kontrowersje wokół składu konkursu głównego

  Gdynia 2019: Kontrowersje wokół składu konkursu głównego

  W piątek 12 lipca 2019 roku ogłoszono listę szesnastu filmów wchodzących w skład konkursu głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zabrakło na niej kilku wyczekiwanych premier i uznanych mniejszych filmów. W środowisku filmowym nie milkną komentarze dotyczące tegorocznego konkursu.
 • "Mowa ptaków": Wspólny projekt Żuławskich

  "Mowa ptaków": Wspólny projekt Żuławskich

  To będzie jedno z największych wydarzeń filmowych tego roku! W trakcie 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego, autora "Wojny polsko-ruskiej", przygotowanego na podstawie scenariusza jego ojca, Andrzeja. "Mowa ptaków" to niecodzienny, odważny projekt, w którym zobaczymy plejadę polskich gwiazd w zaskakujących rolach.
 • Żuławski zekranizuje "Złego"

  Żuławski zekranizuje "Złego"

  Twórca filmu "Wojna polsko-ruska" Xawery Żuławski przygotowuje się do ekranizacji kolejnej książki, powieści Leopolda Tyrmanda "Zły" z 1955 r., uznanej przez czytelników za kultową. Jak powiedział reżyser, jeśli jego plany się powiodą, zdjęcia ruszą pod koniec 2013 roku.
 • Doda nie przejęła się protestami

  Doda nie przejęła się protestami

  W sieci pojawił się teledysk "Fuck It" Dody z udziałem Fokusa. Raper protestował przed emisją klipu, twierdząc, że go nie zaakceptował.
 • "Krew z krwi": Ostatni klaps

  "Krew z krwi": Ostatni klaps

  Padł ostatni klaps planie serialu "Krew z krwi", w reżyserii Xawerego Żuławskiego, z Agatą Kuleszą w roli głównej i ze specjalnym udziałem Aleksandra Domogarova.
 • "Krew z krwi": Kobiety mafii

  "Krew z krwi": Kobiety mafii

  Zakończyły się zdjęcia do 8-odcinkowego serialu sensacyjnego "Krew z krwi" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Z tej okazji w klubie "Znajomi Znajomych" w Warszawie odbył się uroczysty bankiet.
 • Kulesza wśród gangsterów

  Kulesza wśród gangsterów

  Trwają zdjęcia do najnowszej produkcji CANAL+. W ośmioodcinkowym serialu sensacyjnym "Krew z krwi", który reżyseruje Xawery Żuławski, główną rolę gra Agata Kulesza ("Róża", "Sala samobójców").

Filmy - Xawery Żuławski (4)

 • Powstaje film o łowcach pedofilów

  "Safari" to film dyplomowy realizowany pod opieką artystyczną Xawerego Żuławskiego i Piotra Lenara. Bohaterami filmu są amatorzy walki z pedofilią. Grupa przyjmuje prosty plan działania - jej członkowie na portalach randkowych podszywają się pod nieletnich amatorów miłości z dorosłymi i umawiają się na spotkanie. Kiedy pedofil pojawia się w umówionym miejscu, zostaje schwytany. Jest torturowany aż do momentu przyznania się do swoich zbrodni przed kamerą. Zarejestrowany materiał trafia do sieci, wywołując społeczny lincz. Łowcy organizują także tzw. "safari". Po zapłaceniu wpisowego, każdy chętny obywatel może wziąć udział w polowaniu na zboczeńców i samodzielnie wymierzyć im sprawiedliwość. Kontrowersyjna działalność z każdym dniem zyskuje coraz większą ilość zwolenników, a łowcy przekraczają kolejne granice w walce o wspólną sprawę, stopniowo kwestionując swoją własną moralność. Spirala wzajemnej przemocy ostatecznie doprowadza bohaterów do wydarzeń, po których nie będzie już odwrotu. Produkcja filmu uzależniona jest od wspierających ją osób. Projekt można wspomóc dowolną kwotą poprzez polski crowdfunding – Polak Potrafi.
 • Kryminalna opowieść Xawerego Żuławskiego

  Przedstawienie kryminalnej, gangsterskiej historii z punktu widzenia kobiety to ciekawy i nowoczesny pomysł - mówi Xawery Żuławski, reżyser serialu "Krew z krwi".
 • Xawery Żuławski łamie tabu w serialu "Aida"

  To burleskowa komedia rodzinna, poruszająca wszystkie tematy tabu, których nie porusza się w naszym społeczeństwie - mówi reżyser, który w "Aidzie" dostrzega podobieństwo do kultowej "Wojny domowej".