wzrost cen ropy naftowej

Artykuły - Wzrost cen ropy naftowej (30)

 • Analitycy: Po ataku na Syrię ceny ropy wzrosną o kilka procent

  Analitycy: Po ataku na Syrię ceny ropy wzrosną o kilka procent

  Interwencja w Syrii może doprowadzić do kilkuprocentowego wzrostu cen ropy naftowej na świecie. Przełoży się to na kilkugroszowe podwyżki cen na stacjach benzynowych - uważają analitycy. Syria nie jest znaczącym producentem ropy, ale rynki obawiają się eskalacji konfliktu.
 • Fatalnie. Czeka nas skokowy wzrost cen paliw

  Fatalnie. Czeka nas skokowy wzrost cen paliw

  Ostatni wzrost ceny ropy naftowej na światowych rynkach przełoży się na ceny paliwa na stacjach benzynowych.
 • Duże wzrosty na Wall Street

  Poniedziałkowa sesja przyniosła znaczne wzrosty na nowojorskich giełdach. Inwestorów nie zniechęcił do zakupów konflikt libijski, natomiast nastroje poprawiły informacje z amerykańskiego rynku fuzji oraz z Japonii, gdzie udało się nieco opanować sytuację w elektrowni Fukushima.
 • Chiny osłabiają kurs miedzi

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na spadek importu w lutym w Chinach i wzrost cen ropy naftowej - podają maklerzy.
 • Spadki na Wall Street

  Spadki na Wall Street

  Poniedziałkowa sesja przyniosła spadki notowań na nowojorskich giełdach. Główną przyczyną pesymizmu wśród inwestorów są rosnące w szybkim tempie na światowych rynkach ceny ropy naftowej.
 • Wyższe ceny ropy nie szkodzą gospodarce USA

  Jest mało prawdopodobne, że ostatni wzrost cen ropy naftowej będzie miał duży wpływ na kondycję amerykańskiej gospodarki, mógłby jednak prowadzić do niższego wzrostu gospodarczego oraz wyższej inflacji, jeśli miałby być długotrwały - powiedział szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke
 • Na Wall Street spadki, inwesorzy reagowali na słowa Fed

  Na Wall Street spadki, inwesorzy reagowali na słowa Fed

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła ponad 1-proc. spadki głównych indeksów w reakcji na słowa szefa Fed, Bena Bernanke, który uważa że rosnące ceny ropy naftowej mogą prowadzić do niższego wzrostu gospodarki USA i do wyższej inflacji.
 • Bernanke: Wyższe ceny ropy jeszcze nie szkodzą gospodarce USA

  Jest mało prawdopodobne, że ostatni wzrost cen ropy naftowej będzie miał duży wpływ na kondycję amerykańskiej gospodarki, mógłby jednak prowadzić do niższego wzrostu gospodarczego oraz wyższej inflacji, jeśli miałby być długotrwały - powiedział szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej Ben Bernanke
 • Nowojorska giełda odrabia straty

  Nowojorska giełda odrabia straty

  Piątek przyniósł dość niespodziewanie wzrost notowań na nowojorskich giełdach. Stało się to głównie dzięki powstrzymaniu wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach.
 • Spadki na Wall Street za sprawą wydarzeń w Libii

  Spadki na Wall Street za sprawą wydarzeń w Libii

  Środa była kolejnym dniem spadków notowań na nowojorskich giełdach - przede wszystkim za sprawą krwawych zamieszek w Libii i wzrostu cen ropy naftowej na światowych rynkach.

Filmy - Wzrost cen ropy naftowej (2)

 • Ceny na stacjach paliw wzrosną: to efekt zawirowań na rynku ropy

  Ceny ropy naftowej ponownie rosną. Jednak, gdy popyt zmniejszy się, właśnie ze względu na wysokie ceny, te będą spadać.
 • Ukraiński kryzys powoduje wzrost cen ropy. Konflikt jest więc na rękę Rosji

  Niepewność na rynkach, która spowodowana jest rosyjską akcją na Krymie, wymaga od inwestorów poszukiwania nowych strategii inwestycyjnych. Z jednej strony szukają bezpiecznych produktów, a z drugiej – nadzwyczajnych okazji do zarobku. Na rynku walutowym spoglądają w kierunku franka szwajcarskiego lub japońskiego jena, a na rynku surowców – na złoto, które odbija się od dna. W centrum zainteresowania jest jednak ropa naftowa. – Rynek ropy jest poniekąd – przynajmniej w naszej opinii – powodem, dla którego cały ten konflikt dziś oglądamy – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Maciej Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Saxo Banku. – Rosji bardzo zależy na wzroście cen ropy.