wyzwanie

Artykuły - Wyzwanie (172)

 • W 2018 roku rynek słodyczy czeka ożywienie, choć nie zabraknie i wyzwań

  W 2018 roku rynek słodyczy czeka ożywienie, choć nie zabraknie i wyzwań

  Po ostatnich latach lekkiej stagnacji, spowodowanej nasilającą się konkurencją wewnętrzną i wyzwaniami związanymi m.in. ze współpracą z sieciami handlowymi, rynek słodyczy czeka lekkie ożywienie.
 • Mirai - wyzwanie dla bezpieczeństwa sieci

  Mirai - wyzwanie dla bezpieczeństwa sieci

  Botnety złożone z urządzeń elektronicznych połączonych z internetem jak kamery CCD TV czy routery stanowią już obecnie znaczne zagrożenie bezpieczeństwa. Przyczyną jest wielkość i trudność powstrzymania ataków DDoS realizowanych z ich udziałem.
 • Duda: Wyzwanie to praca, a nie geje

  Duda: Wyzwanie to praca, a nie geje

  Kogo tak naprawdę obchodzi, czy marszałkiem Sejmu jest transwestyta, gej czy osoba heteroseksualna? - pyta na łamach "Rzeczpospolitej" przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.
 • Getin Bank rzuca wyzwanie liderom bankowości internetowej

  Getin Bank prezentuje pakiet innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Nowe konto Getin Banku to najnowsze rynkowe funkcjonalności po raz pierwszy dostępne w ramach jednej oferty. Wprowadzeniu rachunku GETIN UP towarzyszyć będą liczne innowacje - m.in. możliwość przelewów bez znajomości konta adresata - przy użyciu Facebooka, maila i sms, płatności zbliżeniowe telefonem, a także pierwsza na świecie karta Display Card MasterCard, która dzięki wbudowanemu ekranowi i funkcji tokenu umożliwi kontrolę wydatków. Klienci bankowości elektronicznej skorzystają również z ciekawych narzędzi zarządzania finansami osobistymi i z aplikacji pomagających w oszczędzaniu. Konto GETIN UP, które wraz z nową bankowością internetową zostanie wprowadzone do oferty w grudniu br. będzie pierwszą odsłoną długofalowego projektu, który stawia Bank w czołówce rynkowych standardów.
 • Starzejące się społeczeństwo wyzwaniem dla europejskich gospodarek

  Starzejące się społeczeństwo wyzwaniem dla europejskich gospodarek

  Problemy demograficzne oraz konsekwencje dla gospodarki i całego państwa były tematem kolejnego spotkania w ramach cyklu "Czwartki na Brukselskiej". Podczas debaty zaprezentowany został raport "Starzejące się społeczeństwo jako wyzwanie ekonomiczne dla europejskich gospodarek" przygotowany przez Pracodawców RP oraz Polsko-Amerykańską Izbę Handlową.
 • Balcerowicz musi powrócić, czyli liberalizm albo śmierć!

  Balcerowicz musi powrócić, czyli liberalizm albo śmierć!

  Mówi się, że w Polsce ekonomiści wzięli na siebie rolę opozycji.
 • Najgorsze postanowienia dla naszego portfela

  Najgorsze postanowienia dla naszego portfela

  Wielu z nas podjęło postanowienia, których wdrażanie miało się rozpocząć 1 stycznia: zrzucić parę kilogramów, ograniczyć stres. Oszczędzać więcej, wydawać mniej. Zdaniem psychologów i specjalistów z dziedziny finansów, najpopularniejsze postanowienia noworoczne są jednak na ogół niewykonalne i stanowią wyzwanie dla naszego portfela. Wytyczanie sobie na nowo własnych celów to ważny element wejścia w nowy rok, jednak najpopularniejsze postanowienia należy zdefiniować na nowo.
 • Polska krajem podwójnie zagrożonym!

  Polska krajem podwójnie zagrożonym!

  Na skutek zmian demograficznych udział procentowy UE w liczbie ludności świata szybko się zmniejsza. W ciągu ostatnich 50 lat z 13,3 do 7,3 proc. Klęska demograficzna to ostatnio również wyzwanie dla Polski, która jest podwójnie zagrożona.
 • Douglas wraca do świątyni pieniądza

  Douglas wraca do świątyni pieniądza

  - Można powiedzieć, że na froncie osobistym był to dla mnie ciężki rok - mówi Michael Douglas. - Myślę jednak, że są takie chwile w życiu, kiedy człowiek po prostu musi przetrwać tak zwany trudny czas. To próba. W takich sytuacjach trzeba być silnym - dodaje aktor.
 • Skłonność do zmiany pracy

  Skłonność do zmiany pracy

  W 2001 roku średnio niemal 9 proc. pracujących Polaków było zainteresowanych zmianą pracy. Pięć lat później już tylko 6,5 proc. zatrudnionych chciało podjąć wyzwanie. W kolejnych latach coraz mniej pracowników deklarowało gotowość do zmiany pracodawcy.

Filmy - Wyzwanie (14)

 • Mężczyzna w ciąży. Zaskakujące, jak to przyjął

  Jeśli któryś z panów zastanawiał się kiedyś, jak to jest być w ciąży, mamy ciekawe wideo. Pewien mężczyzna postanowił, że wejdzie na chwilę w buty ciężarnej żony, przyprawiając sobie kształtny brzuszek. Mało tego, w planach miał również wykonywanie wszystkich domowych czynności, od których nie stroniła jego wybranka. Jak mu poszło? Zdradzimy, że wytrzymał jedynie trzy godziny.
 • Maluch walczy ze sobą, żeby nie zjeść cukierków

  Kto nie pamięta tajemniczej skrytki, w której rodzice chowali słodycze? Tajemniczej oczywiście dlatego, że zawsze w wielkiej tajemnicy się do niej dobieraliśmy. Z jakiegoś powodu rodzice nie udostępniają swoim pociechom nieograniczonych ilości łakoci. Co więcej, czasem wystawiają je na takie jak ta, nadludzkie próby charakteru. Bohater filmu musiał zmierzyć się z leżącymi obok cukierkami, których mama nie pozwoliła mu jeść. Gdy wyszła, nastąpił czas prawdziwej walki! Zobaczcie, kto wyszedł z niej obronną ręką.
 • Dziewczyny w czasie kwarantanny przebierają się za znane postaci

  Dwie młode Brytyjki podbijają internet serią krótkich filmików i zdjęć, na których prezentują własnoręcznie zrobione przebrania. Wszystko zaczęło się od porannego, spontanicznego upięcia włosów, które jednej z dziewczyn przypomniało to, jakie w bajce "Muminki" miała Mała Mi. Zainspirowana dokończyła stylizację i wrzuciła zdjęcie do internetu. Od razu pojawiły się rozentuzjazmowane głosy, zachęcające do dalszych poszukiwań. I tak, dziewczyny opracowały już stroje Jasia Fasoli, Shreka, Elvis Presleya czy Popeya. Te i wiele innych przyjęto bardzo pozytywnie, więc projekt, dopóki trwa kwarantanna, będzie kontyunowany. Wszystkie dotychczasowe stylizacje możecie zobaczyć na Instagramowym koncie @cjsmead.
 • Dziewczyna bierze udział w tik-tokowym wyzwaniu i zdumiewa swoim podejściem

  Nowym internetowym wyzwaniem, w popularnym Tik Toku, jest uniesienie nogi jak najwyżej nad głowę w rytm piosenki grupy Daft Pank "Harder, Better, Faster, Stronger". Tej dziewczynie udało się podnieść nogę aż do ostatniego szczebla, ale zrobiła to w niezwyczajny sposób. Wesoło