wywiady

Synonimy:
wywiad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wywiady (3155)

 • Leski: Nie proponuję słuchaczowi piosenek z waty cukrowej

  Leski: Nie proponuję słuchaczowi piosenek z waty cukrowej

  Jak powiązać kasety magnetofonowe i walkmany z tematyką miłości? O tym najlepiej wie Leski, który w rozmowie z Interią opowiada o swojej nowej płycie "Miłość. Strona B", w której zaskoczył słuchacza nie tylko nietypowymi zabiegami promocyjnymi, ale nowym, bardziej eksperymentalnym brzmieniem.
 • Steven Wilson: Chcę występować dla Polaków [koncert we Wrocławiu]

  Steven Wilson: Chcę występować dla Polaków [koncert we Wrocławiu]

  W czwartek (12 lipca) brytyjski wokalista i multiinstrumentalista Steven Wilson wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu. "To właśnie polska publiczność jest tą, dla której chcę występować w szczególności" - mówi przed koncertem.
 • Janusz Panasewicz (Lady Pank): Z przyjaciółmi pod miastem

  Janusz Panasewicz (Lady Pank): Z przyjaciółmi pod miastem

  35 temu zadebiutowali płytą, na której każdy utwór okazał się sukcesem. Teraz postanowili nagrać od nowa cały materiał z udziałem zaproszonych artystów. W projekcie "LP1" wzięli udział m.in. Katarzyna Nosowska, Grzegorz Markowski, Maciej Maleńczuk, Piotr Rogucki, czy Artur Rojek. O tym jak brzmi Lady Pank trzydzieści pięć lat po swoim debiucie, z Januszem Panasewiczem rozmawiał Adam Drygalski.
 • Amorphis: Najszczęśliwszy zespół na świecie

  Amorphis: Najszczęśliwszy zespół na świecie

  18 maja Amorpis zaprezentował nową płytę "Queen of Time". Fani zespołu będą zadowoleni. Finowie nadal stawiają na melodyjne utwory łączące ciężkie brzmienia z pogranicza death metalu z cukierkowością znaną takim wykonawcom, jak chociażby Luca Turilli.
 • Michał Szpak: W paszczy lwa

  Michał Szpak: W paszczy lwa

  Pod koniec maja ma się ukazać nowa płyta Michała Szpaka, który jesienią 2017 r. zadebiutował w roli jurora w programie "The Voice of Poland".
 • Piotr Banach (BAiKA): Zespół od pierwszego wejrzenia

  Piotr Banach (BAiKA): Zespół od pierwszego wejrzenia

  - W podejściu do muzyki chcę pozostać amatorem, bo to zawsze oznacza przewagę pasji nad zdrowym rozsądkiem - mówi Interii Piotr Banach, gitarzysta znany z m.in. grup Hey i Indios Bravos, który po raz kolejny debiutuje - tym razem pod szyldem BAiKA.
 • Andrzej Stasiuk: Złapał Kozak Mickiewicza

  Andrzej Stasiuk: Złapał Kozak Mickiewicza

  "Bez trudu można sobie wyobrazić pana Adama, jak improwizuje na scenie wsłuchany we własne słowa, a zarazem w puls basu bębnów i gitary jakiego zespołu, który udało mu się zebrać, tam gdzie aktualnie przebywa, czyli najpewniej w niebie. A dobrych muzyków jest tam wielu" - napisał Andrzej Stasiuk w książeczce do płyty "Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky". Ostatnie zdanie, to co najwyżej pobożne życzenie autora. Nie od dziś wiadomo, że każdy szanujący się muzyk siedzi w piekle. Do reszty, trudno się przyczepić.
 • Robert Flynn (Machine Head): Wepchnąć dżina do butelki

  Robert Flynn (Machine Head): Wepchnąć dżina do butelki

  Amerykanie z Machine Head potrzebowali aż trzech lat, aby nagrać nowy materiał. Przed premierą "Catharsis" (piątek 26 stycznia) Robb Flynn znalazł trochę czasu dla Interii i opowiedział, o tym jak powstawała muzyka na nowy album.
 • Department: Zawsze staraliśmy się coś zepsuć [wywiad]

  Department: Zawsze staraliśmy się coś zepsuć [wywiad]

  Department to industrialno-metalowy projekt Wojciecha "Jankiela" Moryto, do grudnia 2016 r. gitarzysty Acid Drinkers. Do współpracy zaprosił muzyków znanych z takich grup jak Lecter i Lipali, a efektem jest płyta "Breakaway Civilization".

Filmy - Wywiady (261)