wywiady

Synonimy:
wywiad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wywiady (1710)

 • Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  - W szkole nie mieliśmy lekcji poświęconych metodologii, prawidłowemu wnioskowaniu, ustalaniu związków przyczynowo-skutkowych. Nikt nie uczył nas logiki. To jest ogromny problem, bo wielu z nas po prostu nigdy nie miało okazji przyswoić tej wiedzy - mówi Janina Bąk, autorka książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla" oraz bloga JaninaDaily.com. W rozmowie z Interią zdradza, kim są "najgorsi przestępcy na świecie", dlaczego tak lubimy dowody anegdotyczne i jak konstruuje się horoskopy.
 • Tęskno: Duchowość w tym trudniejszym czasie bardziej wychodzi na zewnątrz [WYWIAD]

  Tęskno: Duchowość w tym trudniejszym czasie bardziej wychodzi na zewnątrz [WYWIAD]

  Tęskno od końcówki 2018 roku było na ustach chyba wszystkich zainteresowanych rodzimą sceną muzyczną. Wtedy to właśnie premierę miał debiutancki album (wtedy jeszcze) duetu, zatytułowany po prostu "Mi". Tęskno od kilku miesięcy duetem już nie jest - Hania Raniszewska postanowiła poświęcić się innym projektom, na placu boju natomiast została Joanna Longić, która nie czekała długo z kolejnym albumem. Wydana właśnie płyta "Tęskno" to efekt jej kilkumiesięcznej pracy i zarazem podróż do bardzo intymnych i osobistych zakątków.
 • ​Świetliki: Jezus nie zaraża

  ​Świetliki: Jezus nie zaraża

  "Wake Me Up Before You Fuck Me", czyli "Zbudź mię zanim pocałujesz". To najlepiej przetłumaczony tytuł od czasów "Dirty Dancing". Ale tytuł, wiadomo, nie jest najważniejszy. Najważniejsze, jest bowiem to, że Świetliki nagrały udany album. Płytę można zamówić i dostarczy ją państwu kurier, co pozostaje wbrew zaleceniom zespołu z utworu promującego całe wydawnictwo. Z Marcinem Świetlickim i Grzegorzem Dyduchem maile wymienił Adam Drygalski.
 • Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  U pacjenta, który nie ma objawów, nie możemy stwierdzić od kiedy choruje. W takim przypadku po 14 dniach od pierwszego wymazu, musimy zrobić powtórny wymaz - mówi dr n. med. Paweł Rajewski z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. - Model włoski pokazał, że jeśli poluzujemy te restrykcje, to możemy się spodziewać dynamicznego wzrostu zachorowań. Czas kwarantanny, stanu epidemicznego czy epidemii jest po to, żeby pozostać w domu, a nie przyjmować gości, lub zamawiać jedzenie i spotykać się z dostawcą twarzą w twarz czy ręka w rękę. Nawet jeśli czujemy się dobrze.
 • Tomek Ziętek (The Fruitcakes): Dbamy o to, żeby każdego głos był słyszalny

  Tomek Ziętek (The Fruitcakes): Dbamy o to, żeby każdego głos był słyszalny

  - Jak na razie efektem tej kwarantanny jest nasza wzmożona aktywność twórcza - mówi Tomasz Ziętek. Wokalista i gitarzysta The Fruitcakes zdradził nam, jak jego zespół radzi sobie w niepewnym czasie pandemii, opowiedział o kulisach pracy nad płytą "Into the Sun" i ujawnił, co czeka fanów grupy.
 • Dni Gomory. Opowieść o Halinie Szwarc

  Dni Gomory. Opowieść o Halinie Szwarc

  Marek Łuszczyna w książce "Igły. Polskie agentki, które zmieniły historię" stworzył portrety kobiet bezkompromisowych, odważnych, inteligentnych. Poniżej publikujemy fragment o Halinie Szwarc, która walkę w służbie ojczyzny rozpoczęła już jako szesnastolatka.
 • ​Reprezentacja Polski. Brzęczek: Kuba pojedzie na Euro, jeśli będzie zdrowy

  ​Reprezentacja Polski. Brzęczek: Kuba pojedzie na Euro, jeśli będzie zdrowy

  Jerzy Brzęczek udzielił wywiadu austriackiemu dziennikowi "Tiroler Tageszeitung". Oznajmił, że zabierze Jakuba Błaszczykowskiego na finały Euro 2020. Piłkarz Wisły Kraków musi spełnić tylko jeden warunek: zachować do czerwca zdrowie.
 • Red Box: "Ludzie zapomną cię po dwóch minutach"

  Red Box: "Ludzie zapomną cię po dwóch minutach"

  Powstali w 1983 roku, jako zespół grający muzykę synth pop. Już po roku zdobyli popularność takimi przebojami, jak: "Chenko" i "Saskatchewan". Później na długo zniknęli ze sceny. Co słychać u zespołu Red Box?
 • Tomasz "Lipa" Lipnicki (Lipali): Żyję tu i teraz

  Tomasz "Lipa" Lipnicki (Lipali): Żyję tu i teraz

  Mimo ogromnych chęci, mam wewnętrzny konflikt pomiędzy byciem optymistą a pesymistą. Przyszłość ma planeta, a my - nie wiem - mówi w rozmowie z Interią Tomasz "Lipa" Lipnicki, lider rockowej grupy Lipali. Dowodzony przez niego zespół pod koniec listopada wypuścił szósty album "Mosty, rzeki, ludzie".
 • Sting dla RMF FM: Uwielbiam polską wódkę

  Sting dla RMF FM: Uwielbiam polską wódkę

  "Odkrywanie piosenek na nowo to jedna wielka przygoda" - opowiada Sting w rozmowie z Mateuszem Opyrchałem z RMF FM. Brytyjski gwiazdor w sobotę (2 listopada) wystąpił w Tauron Arenie Kraków, a kolejny polski koncert w ramach trasy "My Songs" odbędzie się 25 lipca 2020 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Filmy - Wywiady (281)