wywiady

Synonimy:
wywiad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wywiady (3146)

 • Michał Szpak: W paszczy lwa

  Michał Szpak: W paszczy lwa

  Pod koniec maja ma się ukazać nowa płyta Michała Szpaka, który jesienią 2017 r. zadebiutował w roli jurora w programie "The Voice of Poland".
 • Piotr Banach (BAiKA): Zespół od pierwszego wejrzenia

  Piotr Banach (BAiKA): Zespół od pierwszego wejrzenia

  - W podejściu do muzyki chcę pozostać amatorem, bo to zawsze oznacza przewagę pasji nad zdrowym rozsądkiem - mówi Interii Piotr Banach, gitarzysta znany z m.in. grup Hey i Indios Bravos, który po raz kolejny debiutuje - tym razem pod szyldem BAiKA.
 • Andrzej Stasiuk: Złapał Kozak Mickiewicza

  Andrzej Stasiuk: Złapał Kozak Mickiewicza

  "Bez trudu można sobie wyobrazić pana Adama, jak improwizuje na scenie wsłuchany we własne słowa, a zarazem w puls basu bębnów i gitary jakiego zespołu, który udało mu się zebrać, tam gdzie aktualnie przebywa, czyli najpewniej w niebie. A dobrych muzyków jest tam wielu" - napisał Andrzej Stasiuk w książeczce do płyty "Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky". Ostatnie zdanie, to co najwyżej pobożne życzenie autora. Nie od dziś wiadomo, że każdy szanujący się muzyk siedzi w piekle. Do reszty, trudno się przyczepić.
 • Robert Flynn (Machine Head): Wepchnąć dżina do butelki

  Robert Flynn (Machine Head): Wepchnąć dżina do butelki

  Amerykanie z Machine Head potrzebowali aż trzech lat, aby nagrać nowy materiał. Przed premierą "Catharsis" (piątek 26 stycznia) Robb Flynn znalazł trochę czasu dla Interii i opowiedział, o tym jak powstawała muzyka na nowy album.
 • Department: Zawsze staraliśmy się coś zepsuć [wywiad]

  Department: Zawsze staraliśmy się coś zepsuć [wywiad]

  Department to industrialno-metalowy projekt Wojciecha "Jankiela" Moryto, do grudnia 2016 r. gitarzysty Acid Drinkers. Do współpracy zaprosił muzyków znanych z takich grup jak Lecter i Lipali, a efektem jest płyta "Breakaway Civilization".
 • Ania Rusowicz (niXes): Odlot w kosmos

  Ania Rusowicz (niXes): Odlot w kosmos

  - niXes jest postacią z mojego wnętrza - tak Ania Rusowicz mówi Interii o swoim muzycznym alter ego.
 • "Rewolucjonista" Mietall Waluś: Zawsze czułem się wolny

  "Rewolucjonista" Mietall Waluś: Zawsze czułem się wolny

  Mietall Waluś, współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem), twórca grupy Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine, 30 listopada wypuszcza podwójny album "Dwie dekady", którym podsumowuje dotychczasowy dorobek.
 • Go Ninja, Go!

  Go Ninja, Go!

  Nie ograniczamy się do jednego stylu i najważniejsze jest, aby LEGO Ninjago pozostało oryginalne - mówi Michael Svan Knap, projektant serii LEGO Ninjago.
 • Nie bójmy się totalnej masakry

  Nie bójmy się totalnej masakry

  Język dzieci i język młodzieży różnią się od języka dorosłych. Ma być szyfrem i kodem, ma chronić dostępu do świata tych, którzy tego języka używają. Dlatego właśnie powstają słowa, których nie rozumiemy albo które uważamy za dziwne lub dziwaczne - mówi Agata Hącia, językoznawca, autorka książki "Co robi język za zębami?", wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.
 • Anita Lipnicka: Mój jest ten kawałek nieba

  Anita Lipnicka: Mój jest ten kawałek nieba

  Anita Lipnicka - głos Varius Manx, głos duetu z Johnem Porterem, a wreszcie głos jej własnych myśli i uczuć. Przez lata, Anita Lipnicka przeobrażała się muzycznie jak prawdziwy kameleon. - Przez te lata mojej działalności muzycznej, miałam okazję pracować z różnymi ludźmi w różny sposób. Także w taki bardzo chłodny, zawodowy - mówi Interii wokalistka.

Filmy - Wywiady (258)