wywiady

Synonimy:
wywiad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wywiady (1715)

 • Don Airey (Deep Purple) przed premierą płyty "Whoosh!": Od lat robię to, co w życiu kocham najbardziej [WYWIAD]

  Don Airey (Deep Purple) przed premierą płyty "Whoosh!": Od lat robię to, co w życiu kocham najbardziej [WYWIAD]

  Donald Smith "Don" Airey to klawiszowiec Deep Purple, który w ciągu swojej ponad 40-letniej imponującej kariery pracował z takimi zespołami i artystami, takimi jak m.in. Gary Moore, Ozzy Osbourne, Judas Priest, Black Sabbath, Jethro Tull i Whitesnake. Na chwilę przed wydaniem najnowszego albumu Deep Purple "Whoosh!" udało nam się porozmawiać z tym niezwykłym i bardzo sympatycznym muzykiem.
 • Kasia Lins: Rozumiem siebie coraz bardziej, częściej potrafię powiedzieć "nie"

  Kasia Lins: Rozumiem siebie coraz bardziej, częściej potrafię powiedzieć "nie"

  - Wizja jednoczenia niezależnych od siebie dziedzin sztuki zawsze mnie jakoś szczególnie podniecała - mówi Kasia Lins, autorka świetnie przyjętej płyty "Moja wina". Miesiąc po premierze ukazał się jej wyjątkowy koncert "Czego dusza pragnie", który oglądać można jeszcze tylko do 20 lipca.
 • 1One: Jazda z wariatkami

  1One: Jazda z wariatkami

  Zawsze podniecały mnie męskie głosy z chrypką i często śpiewałam męskie piosenki - opowiada Interii Sylwia Dziardziel, wokalistka rockowej grupy 1One. Formacja w maju wydała swój trzeci studyjny album - "Dalej".
 • Robert Tomalski: Kajakiem pod prąd

  Robert Tomalski: Kajakiem pod prąd

  Tam gdzie niewielu płynie z prądem, on podąża w przeciwnym kierunku. Podczas samotnych, wyczerpujących przepraw dotarł m.in. do źródeł Wisły, Wołgi i Dunaju. W tym roku Robert Tomalski zamierza pokonać Bałtyk, a w kolejnym Morze Kaspijskie. Wyprawy, które pierwotnie miały ukoić ból po osobistej tragedii, dziś służą również pomocy innym.
 • Igor Herbut: Na nowo uczymy się wdzięczności [WYWIAD]

  Igor Herbut: Na nowo uczymy się wdzięczności [WYWIAD]

  - Wiedziałem, że komercyjne radio raczej nie pochyli się nad tą muzyką - mówi o swojej pierwszej solowej płycie Igor Herbut. "Chrust" to intymny i osobisty zapis stawania się ojcem, bo jak przyznaje, największą inspiracją tego albumu jest właśnie jego syn. Lider zespołu LemOn opowiedział nam m.in. o pracy nad debiutem, o swojej nowej życiowej roli oraz o tym, za czym najbardziej tęsknił w czasie społecznej izolacji.
 • Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  - W szkole nie mieliśmy lekcji poświęconych metodologii, prawidłowemu wnioskowaniu, ustalaniu związków przyczynowo-skutkowych. Nikt nie uczył nas logiki. To jest ogromny problem, bo wielu z nas po prostu nigdy nie miało okazji przyswoić tej wiedzy - mówi Janina Bąk, autorka książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla" oraz bloga JaninaDaily.com. W rozmowie z Interią zdradza, kim są "najgorsi przestępcy na świecie", dlaczego tak lubimy dowody anegdotyczne i jak konstruuje się horoskopy.
 • Tęskno: Duchowość w tym trudniejszym czasie bardziej wychodzi na zewnątrz [WYWIAD]

  Tęskno: Duchowość w tym trudniejszym czasie bardziej wychodzi na zewnątrz [WYWIAD]

  Tęskno od końcówki 2018 roku było na ustach chyba wszystkich zainteresowanych rodzimą sceną muzyczną. Wtedy to właśnie premierę miał debiutancki album (wtedy jeszcze) duetu, zatytułowany po prostu "Mi". Tęskno od kilku miesięcy duetem już nie jest - Hania Raniszewska postanowiła poświęcić się innym projektom, na placu boju natomiast została Joanna Longić, która nie czekała długo z kolejnym albumem. Wydana właśnie płyta "Tęskno" to efekt jej kilkumiesięcznej pracy i zarazem podróż do bardzo intymnych i osobistych zakątków.
 • ​Świetliki: Jezus nie zaraża

  ​Świetliki: Jezus nie zaraża

  "Wake Me Up Before You Fuck Me", czyli "Zbudź mię zanim pocałujesz". To najlepiej przetłumaczony tytuł od czasów "Dirty Dancing". Ale tytuł, wiadomo, nie jest najważniejszy. Najważniejsze, jest bowiem to, że Świetliki nagrały udany album. Płytę można zamówić i dostarczy ją państwu kurier, co pozostaje wbrew zaleceniom zespołu z utworu promującego całe wydawnictwo. Z Marcinem Świetlickim i Grzegorzem Dyduchem maile wymienił Adam Drygalski.
 • Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  Dr Paweł Rajewski: Maseczki i rękawiczki to nie wszystko

  U pacjenta, który nie ma objawów, nie możemy stwierdzić od kiedy choruje. W takim przypadku po 14 dniach od pierwszego wymazu, musimy zrobić powtórny wymaz - mówi dr n. med. Paweł Rajewski z Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. - Model włoski pokazał, że jeśli poluzujemy te restrykcje, to możemy się spodziewać dynamicznego wzrostu zachorowań. Czas kwarantanny, stanu epidemicznego czy epidemii jest po to, żeby pozostać w domu, a nie przyjmować gości, lub zamawiać jedzenie i spotykać się z dostawcą twarzą w twarz czy ręka w rękę. Nawet jeśli czujemy się dobrze.
 • Tomek Ziętek (The Fruitcakes): Dbamy o to, żeby każdego głos był słyszalny

  Tomek Ziętek (The Fruitcakes): Dbamy o to, żeby każdego głos był słyszalny

  - Jak na razie efektem tej kwarantanny jest nasza wzmożona aktywność twórcza - mówi Tomasz Ziętek. Wokalista i gitarzysta The Fruitcakes zdradził nam, jak jego zespół radzi sobie w niepewnym czasie pandemii, opowiedział o kulisach pracy nad płytą "Into the Sun" i ujawnił, co czeka fanów grupy.

Filmy - Wywiady (281)