wywiady

Synonimy:
wywiad,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wywiady (3169)

 • Phil Collins dla RMF FM przed koncertem w Polsce: Świetnie się bawimy

  Phil Collins dla RMF FM przed koncertem w Polsce: Świetnie się bawimy

  "Jestem przekonany, że to będzie wyjątkowy wieczór" - mówi Phil Collins w rozmowie z RMF FM przed swoim pierwszym solowym koncertem w Polsce. Wokalista znany z grupy Genesis 26 czerwca wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie w ramach trasy "Still Not Dead Yet Live".
 • Komunizm był zły, ale mój ojciec to był taki dobry człowiek

  Komunizm był zły, ale mój ojciec to był taki dobry człowiek

  Bardzo trudno jest jednoznacznie negatywnie osądzić rodzica. Widzę, jaki niektórzy z moich rozmówców dźwigają ciężar. Nie będę zdradzała szczegółów, ale zdarzyło się, że ktoś podczas rozmowy płakał. Na przykład Piotrek Fejgin, syn kierownika Departamentu X, w którym torturowano „wrogów systemu”, jest w stanie stanąć w obronie ojca – mówi Krystyna Naszkowska, autorka książki „My, dzieci komunistów”.
 • Twórcy o "Ciemno, prawie noc": Nie możemy być obojętni na zło

  Twórcy o "Ciemno, prawie noc": Nie możemy być obojętni na zło

  W piątek 22 marca 2019 roku do polskich kin wszedł film "Ciemno, prawie noc". Najnowsze dzieło Borysa Lankosza, twórcy "Rewersu" i "Ziarna prawda", jest adaptacją uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike powieści Joanny Bator. W wywiadzie dla Interii reżyser oraz współscenarzystka obrazu Magdalena Lankosz mówią między innymi o pracach nad adaptacją, jej przesłaniu oraz zrealizowanym niedługo później średnim metrażu.
 • Slash: Sztuka to jedyna rzecz, w jakiej jestem dobry [WYWIAD]

  Slash: Sztuka to jedyna rzecz, w jakiej jestem dobry [WYWIAD]

  Slash jest gitarzystą otoczonym niesamowitym kultem, dlatego spotkanie z nim jest tym ciekawsze, że okazuje się, iż to człowiek uśmiechnięty, zdystansowany i bardzo pozytywny. W wywiadzie z nami, przeprowadzonym przed wtorkowym koncertem (12 lutego) w Łodzi, opowiada o swojej współpracy z Mylesem Kennedym i The Conspirators, powodach fascynacji konkretnymi modelami gitar, aktualnej sytuacji muzyki rockowej oraz tym, co go zachwyca w polskich fanach.
 • Julia Pietrucha: Apetyt rośnie w miarę jedzenia (zobacz teledysk "Who Knows")

  Julia Pietrucha: Apetyt rośnie w miarę jedzenia (zobacz teledysk "Who Knows")

  Wydanym na własną rękę debiutanckim albumem "Parsley" (2016) Julia Pietrucha zrobiła sporo zamieszania na scenie muzycznej. Jej pozycję umocniła płyta "Postcards from the Seaside", ale krótko po jej premierze grająca na ukulele wokalistka zniknęła, by urodzić swoje pierwsze dziecko. W jedynym wywiadzie dla Interii zapowiada swój powrót na scenę i opowiada o tym, jak zmieniło się jej życie przez ostatnie kilka miesięcy.
 • Bebe Rexha: Gdyby ktoś powiedział mi, że mam codziennie jeść pizzę, to prawdopodobnie bym zwariowała

  Bebe Rexha: Gdyby ktoś powiedział mi, że mam codziennie jeść pizzę, to prawdopodobnie bym zwariowała

  - Jeśli wydajesz utwory, w których pokazujesz młodym ludziom, że tak naprawdę nikt nie jest doskonały, to im pomaga. Ja też czasami wstaję rano i czuję się smutna, samotna, też mam swoje "momenty" - mówi mi w wywiadzie Bebe Rexha. Przy okazji premiery jej debiutanckiej płyty "Expectations" porozmawiałyśmy o jej piosenkach, sposobie pracy, utrzymywaniu psychicznej równowagi i o tym, dlaczego nie czyta komentarzy.
 • George Gendi: Im coś jest trudniejsze, tym lepszy jest smak zwycięstwa

  George Gendi: Im coś jest trudniejsze, tym lepszy jest smak zwycięstwa

  Na początku września w Cartoon Network debiutuje nowy serial - Jabłko i Szczypior. Dwóch sympatycznych bohaterów przybywa do wielkiego miasta, aby spełniać swoje marzenia. O kulisach powstawania serialu opowiedział nam jego twórca, George Gendi.
 • Leski: Nie proponuję słuchaczowi piosenek z waty cukrowej

  Leski: Nie proponuję słuchaczowi piosenek z waty cukrowej

  Jak powiązać kasety magnetofonowe i walkmany z tematyką miłości? O tym najlepiej wie Leski, który w rozmowie z Interią opowiada o swojej nowej płycie "Miłość. Strona B", w której zaskoczył słuchacza nie tylko nietypowymi zabiegami promocyjnymi, ale nowym, bardziej eksperymentalnym brzmieniem.
 • Steven Wilson: Chcę występować dla Polaków [koncert we Wrocławiu]

  Steven Wilson: Chcę występować dla Polaków [koncert we Wrocławiu]

  W czwartek (12 lipca) brytyjski wokalista i multiinstrumentalista Steven Wilson wystąpi w Hali Stulecia we Wrocławiu. "To właśnie polska publiczność jest tą, dla której chcę występować w szczególności" - mówi przed koncertem.

Filmy - Wywiady (279)

 • Cleo o internetowym hejcie

  Piosenkarka opowiedziała o swoich stosunku do anonimowych komentarzy.
 • Bronisław Komorowski: Powinniśmy być zainteresowani jakąś formą pojednania polsko-rosyjskiego

  "Takie zaproszenie, albo niezaproszenie musi być postrzegane jako większy fragment polityki" - tak gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM Bronisław Komorowski, komentuje brak zaproszenia dla prezydenta Rosji na 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej.
 • Winid o przyjęciu Polski do NATO: To było jak mecz piłkarski. Rosjan było więcej, ale byliśmy lepsi

  "Mieliśmy grupę amerykańskich senatorów i kongresmenów, którzy wspierali nas od początku bardzo zdecydowanie, zarówno z prawa jak i z lewa. (...) To było, jak taki mecz piłkarski, przy czym Rosjan było więcej, ale my byliśmy lepsi. Poza tym mieliśmy tez dobrą współprace z naszymi kolegami z Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Rumunii, państw bałtyckich, które wówczas wybiły się na niepodległość. Ta współpraca regionalna była dobra" – mówi o przyjęciu Polski do NATO w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Bogusław Winid. doradca prezydenta RP ds. zagranicznych, były ambasador przy NATO.
 • Mularczyk: Raport o stratach wojennych będzie gotowy w przyszłym roku

  „Raport o stratach wojennych będzie gotowy w przyszłym roku, ma być przygotowany na początek roku” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, pytany o sprawę ewentualnych reparacji od Niemiec. „Ten raport ma być solidny, rzetelny, ma być przetłumaczony na język angielski i niemiecki. Nie mogą się tu znaleźć błędy i nieścisłości. Unikam deklaracji co do konkretnego terminu” – dodał. „Raport jest potrzeby, bo on pokaże skalę zniszczenia materialnego i osobowego. On pokaże jak Polska mogłaby wyglądać, gdyby nie było II wojny światowej. On pokaże, że zostaliśmy zepchnięci na zupełnie inną trajektorię rozwoju gospodarczego i demograficznego. Pokaże również, że Niemcy nigdy nie zapłacili Polsce żadnych odszkodowań” – mówił gość Marcina Zaborskiego. "Nie mam z tym problemu" - tak na pytanie o to, że sekretarzem zespołu ds. reparacji wojennych od Niemiec jest poseł Stanisław Pięta, odpowiedział Arkadiusz Mularczyk. Nad posłem Piętą krążą pytania związane z rzekomym romansem z Izabelą Pek. Szef grupy parlamentarzystów stwierdził, że "parlamentarzyści pracują w zespołach na zasadzie dobrowolności i swego czasu grupa ponad dwudziestu zgłosiła się do pracy". "Z satysfakcją przyjmuję, że jest duże grono i posłów, i senatorów, które chce ten problem badać" - mówił dodając, że nie było sugestii, by zmienić skład prezydium zespołu. W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Mularczyk był też pytany o to, czy w klubie parlamentarnym PiS jest losowanie "tajnego Mikołaja" przed świętami. "Nic o tym nie wiem, zawsze mamy uroczystości związane ze świętami. Bardzo miła uroczystość, gdzie staramy sobie wszyscy złożyć życzenia, na chwilę się zatrzymać" - tłumaczył poseł PiS. "Pomyślimy o tym. To ciekawa inicjatywa" - zadeklarował gość Marcina Zaborskiego.