wystrzelił

Artykuły - Wystrzelił (14)

 • Chemiczna fuzja wystrzeliła

  Chemiczna fuzja wystrzeliła

  Chemiczny gigant z USA DuPont łączy siły z odwiecznym rywalem - spółką Dow Chemical. Megafuzja warta jest 130 mld dolarów. Pracę w DuPont straci z tego powodu 1700 osób.
 • Facebook wkrótce wystrzeli swojego satelitę

  Facebook wkrótce wystrzeli swojego satelitę

  Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg poinformował, że w przyszłym roku w kosmos zostanie wystrzelony satelita, który pozwoli dostarczać internet do odbiorców w odludnych regionach Afryki.
 • "Puls Biznesu": VAT wystrzelił w marcu

  "Puls Biznesu": VAT wystrzelił w marcu

  Z wstępnych danych, które będą jeszcze podlegały korektom wynika, że w marcu dochody z VAT wzrosły o blisko 19 proc. - dowiedział się "Puls Biznesu" w resorcie finansów.
 • KGHM wystrzeliła w górę

  Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od niewielkiego wzrostu. Po 2 godzinach handlu indeks skierował się w dół. Wobec spadków w Europie przebywał pod kreską. A jednak w ostatniej godzinie notowań wystrzelił niespodziewanie w górę i zakończył sesję 0,5 proc. wzrostem.
 • Eudorolar wystrzelił do poziomu 1,36

  Dzisiejsze poruszanie się kursu eurodolara jest mieszanką tego, co dzieje się w Europie i w Stanach Zjednoczonych. A dzieje się sporo - w USA wciąż trwa impas polityczny, podczas gdy w strefie euro uwagę przyciąga przede wszystkim decyzja EBC ws. stóp procentowych i następująca po niej konferencja, a także głosowanie w sprawie wotum zaufania dla włoskiego rządu.
 • Francuski gigant wystrzelił z rosyjskiej fuzji

  Francuski gigant wystrzelił z rosyjskiej fuzji

  Francuski Danone i rosyjska firma Unimilk ogłosiły połączenie. Oddział Danone - Fresh Dairy Product i Unimilk postanowiły wspólnie działać w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie i Białorusi. Nowa spółka będzie liderem na mlecznym rynku w Rosji i w całym obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw.
 • Ta fuzja nie wystrzeli

  Ta fuzja nie wystrzeli

  IBM chciał wydać na przejęcie konkurenta z branży - Sun Microsystems - 7 mld USD. Nie dojdzie do tego, przynajmniej na razie. Władze Sun są podzielone. Grupa skupiona wokół współzałożyciela i byłego prezesa Scotta McNealy'ego jest przeciwna.
 • Indeks FTSE wystrzelił w górę

  Główny indeks londyńskiej giełdy FTSE 100 wzrósł dziś o ponad 4 proc. i po raz pierwszy od 6 tygodni przekroczył poziom 4000 punktów.
 • Euro wystrzeliło w górę

  W środę przed południem euro wystrzeliło w górę po optymistycznym odczycie wskaźnika Ifo dla niemieckiej gospodarki.
 • Cena wystrzeliła w górę

  Cena wystrzeliła w górę

  Obawy o wydobycie surowców oraz silne wahania eurodolara rozhuśtały w minionym tygodniu ceny na giełdach towarowych.