wystawy

Synonimy:
wystawa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wystawy (541)

 • Koronawirus zabija branżę targową. Firmom grozi bankructwo

  Koronawirus zabija branżę targową. Firmom grozi bankructwo

  Odwołane zlecenia, problemy z płynnością finansową i co najmniej kilka tysięcy osób bez pracy - to skutki pandemii koronawirusa dla branży targowo-wystawienniczej, która odczuła je jako jedna z pierwszych. Zakaz organizowania imprez masowych, choć formalnie nie dotyczył targów, sprawił, że firmy stanęły z dnia na dzień.
 • Lodorosty i bluszczary - wystawa w Muzeum Literatury

  Lodorosty i bluszczary - wystawa w Muzeum Literatury

  Od 23 sierpnia do końca września w Muzeum Literatury będzie można zobaczyć wystawę Lodorosty i bluszczary poświęconą poetyckiej twórczości dla dzieci Jerzego Ficowskiego.
 • My(d)lenie oczu

  My(d)lenie oczu

  Wystawa My(d)lenie oczu pokazuje nam, jakie tajemnice kryje wzrok.
 • Wystawa plakatów do filmów Romana Polańskiego w Krakowie

  Wystawa plakatów do filmów Romana Polańskiego w Krakowie

  ​Ponad 200 plakatów do filmów Romana Polańskiego zostanie zaprezentowanych na wystawie "Filmy Romana Polańskiego w światowym plakacie filmowym" w Pałacu Sztuki w Krakowie. Przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawa zostanie otwarta w czwartek, 16 sierpnia, i potrwa do końca sierpnia.
 • Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Zegarki Patka w londyńskiej galerii Saatchi

  Tylko do końca tygodnia trwa olśniewająca wystawa w Saatchi Gallery w Londynie; uznano ją za najbardziej ambitny pokaz ekskluzywnych zegarków dla władców i arystokracji z pracowni założonej w Szwajcarii przez działacza Wielkiej Emigracji - Antoniego Patka.
 • "Nasz Dziennik": Bezwstydny mecenat

  "Nasz Dziennik": Bezwstydny mecenat

  "W Krakowie szykuje się obsceniczna wystawa pod patronatem pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania Małgorzaty Fuszary" - ocenia "Nasz Dziennik".
 • Paul McCarthy rzeźbi w czekoladzie!

  Paul McCarthy rzeźbi w czekoladzie!

  Artysta ze Stanów Zjednoczonych Paul McCarthy jest autorem wystawy rzeźby w... czekoladzie.
 • Irena Szewińska: Dzięki sportowi poznałam wiele niezwykłych osób

  Irena Szewińska: Dzięki sportowi poznałam wiele niezwykłych osób

  Irena Szewińska podkreśliła, że podporządkowanie życia sportowi miało swoje plusy. - Dzięki temu poznałam wiele niezwykłych osób - zaznaczyła siedmiokrotna medalistka olimpijska podczas wernisażu poświęconej jej wystawy zdjęć i obrazów.
 • Muskulatura skoczków tematem wystawy fotografii żony Kamila Stocha

  Muskulatura skoczków tematem wystawy fotografii żony Kamila Stocha

  Portrety muskulatury polskich skoczków narciarskich to główny temat wystawy fotografii Ewy Bilan-Stoch "Akta sztuki", otwartej w stołecznym Muzeum Sportu i Turystyki. - Każdy powinien zobaczyć, co kryje się pod naszymi kombinezonami - podkreślił Kamil Stoch.
 • ​Falun Dafa domaga się DNA zwłok z wystawy "Bodies Revealed"

  Badań DNA zwłok prezentowanych na wystawie "Bodies Revealed" domaga się stowarzyszenie Falun Dafa. Chce sprawdzić, czy nie są to ciała chińskich więźniów politycznych. Organizatorzy wystawy odpowiadają, że takie badania może przeprowadzić tylko właściciel eksponatów.

Filmy - Wystawy (29)

 • Para w czasie izolacji stworzyła mini-muzeum dla swoich myszoskoczków

  Pewna para stworzyła mini-muzeum dla swoich myszoskoczków. Kreatywne zajęcie jest efektem dni spędzanych w izolacji. Na wyjątkowej wystawie pojawiły się narysowane przez nich wersje najbardziej znanych dzieł sztuki. Urocze zwierzaki o imionach Pandoro i Tiramisu były bardzo zadowolone z prezentu. Radośnie zajadały się papierowymi meblami, oszczędzając malarską twórczość swoich właścicieli.
 • Egzotycznie, z wężem na ramieniu. Bangkok!

  Jedną z atrakcji ostatniej Wystawy Zwierząt Egzotycznych w Bangkoku była możliwość dotknięcia, a nawet przytulenia ogromnych, egzotycznych węży. Część uczestników skusiła się na bliższe spotkanie z wężem, wykazując się przy tym mniejszą lub większą odwagą. Najśmielszym gratulujemy odwagi, z przestraszonymi łączymy się myślami, rozumiejąc ich obawy w pełni.
 • Jak wygląda życie zwierząt wystawowych?

  Olga Lis to właścicielka kilku utytułowanych psów wystawowych, a Agnieszka Kumorowska prowadzi hodowlę wystawowych kotów brytyjskich. Jak wygląda ich codziennie życie? Czy długo przygotowują się do zawodów? – Moim głównym priorytetem jest spędzanie czasu z tymi psami – wyjaśniła Lis. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Zwłoki" komunistów przyciągają tłumy

  W Hongkongu odbywa się niezwykła ekspozycja. Chiński artysta, Shen Shaomin, wystawił silikonowe kopie nieżyjących komunistycznych dyktatorów. Znajdują się wśród nich Lenin czy Fidel Castro. - Tradycja balsamowania zwłok przywódców politycznych istnieje wyłącznie w krajach komunistycznych. Żaden demokratyczny kraj nie wystawiłby na widok publiczny zabalsamowanego ciała polityka - stwierdził artysta. Instalacja powstała w 2008 i miała być parodią G8, w czasach kryzysu finansowego. Ostatnio do grupy dołączył Fidel Castro, który sprawia wrażenie jakby wciąż oddychał. Wystawa przyciąga wiele osób z całego świata.