wystawy

Synonimy:
wystawa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Wystawy (1039)

Filmy - Wystawy (27)

 • Jak wygląda życie zwierząt wystawowych?

  Olga Lis to właścicielka kilku utytułowanych psów wystawowych, a Agnieszka Kumorowska prowadzi hodowlę wystawowych kotów brytyjskich. Jak wygląda ich codziennie życie? Czy długo przygotowują się do zawodów? – Moim głównym priorytetem jest spędzanie czasu z tymi psami – wyjaśniła Lis. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Zwłoki" komunistów przyciągają tłumy

  W Hongkongu odbywa się niezwykła ekspozycja. Chiński artysta, Shen Shaomin, wystawił silikonowe kopie nieżyjących komunistycznych dyktatorów. Znajdują się wśród nich Lenin czy Fidel Castro. - Tradycja balsamowania zwłok przywódców politycznych istnieje wyłącznie w krajach komunistycznych. Żaden demokratyczny kraj nie wystawiłby na widok publiczny zabalsamowanego ciała polityka - stwierdził artysta. Instalacja powstała w 2008 i miała być parodią G8, w czasach kryzysu finansowego. Ostatnio do grupy dołączył Fidel Castro, który sprawia wrażenie jakby wciąż oddychał. Wystawa przyciąga wiele osób z całego świata.
 • Życie osamotnionych dzieci tematem wystawy zdjęć

  Wystawa zdjęć „Wielki Talerz” to kolejny projekt realizowany przez Karolinę Fender-Noińską w nurcie sztuki zaangażowanej społecznie. W ten sposób artystka chce zainteresować dorosłych życiem osamotnionych dzieci, które potrzebują miłości, szacunku i poczucia bezpieczeństwa. Tym razem po inspirację sięgnęła do współczesności – bohaterami jej zdjęć są podopieczni Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła pochodzący z najbiedniejszych rejonów Warszawy. Wystawa jest zaproszeniem do codziennego działania na rzecz ubogich dzieci, a zarazem artystyczną opowieścią o ich indywidualnych marzeniach i potrzebach. – Na zdjęciach są sportretowane dzieci, podopieczni Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła, jedni z wielu podopiecznych, tak naprawdę nie wszystkich udało nam się umieścić w oknach, kamienica ma zdecydowanie za mało okien na projekt tak dużej fundacji – mówi Karolina Fender-Noińska, ambasadorka Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła.
 • Dzieje higieny osobistej. Niezwykła wystawa

  Jak w Europie zmieniało się pojmowanie czystości na przestrzeni wieków? Na czym polegały i jak wyglądały zabiegi higieniczne wykonywane przez naszych przodków? Te interesujące zagadnienia zgłębia wystawa w paryskim Musée Marmottan Monet. Zgromadzone na wystawie dzieła sztuki mogą zdumiewać i szokować współczesnego widza. Przypominają mu one, że pomiędzy XVI a XVIII wiekiem Europejczycy chorobliwie bali się... wody. W XVII wieku popularna była tak zwana „toaleta na sucho”. – Ciało było nacierane smarowidłami, ale wody nie używano – mówi Nadeije Laneyrie-Dagen, kuratorka wystawy. Higiena w tym czasie to również polowanie na wszelkiego rodzaju robactwo bytujące na ludzkiej skórze, ubraniach i w pościeli, co w dobitny sposób przekazuje obraz „Kobieta z pchłą” Georgesa de La Toura. Kąpiel powróciła do łask dopiero w XIX stuleciu. Co ciekawe, w pokoje kąpielowe najszybciej zostały wyposażone... domy publiczne. Regulamin tego rodzaju przybytków stanowił, że pracujące tam panie mają być czyste. Wystawę prezentującą dzieje higieny można oglądać w Musée Marmottan Monet do 5 lipca.