wyspy kanaryjskie

Artykuły - Wyspy kanaryjskie (24)

 • Wyspy Kanaryjskie czekają na turystów

  Wyspy Kanaryjskie czekają na turystów

  Wyspy Kanaryjskie - archipelag, który żyje z turystyki - czeka na powrót przyjezdnych. Odkąd wybuchła pandemia, liczba odwiedzających skurczyła się tam do niespełna ośmiu milionów, czyli tylu ilu przyjeżdżało w latach 90. Tamtejsze władze liczą, że poprawa sytuacji nastąpi w drugim kwartale, kiedy to szczepienia na COVID-19 przejdzie znaczna część Europejczyków.
 • Madryt - Gran Canaria - lot jak za dawnych czasów

  Madryt - Gran Canaria - lot jak za dawnych czasów

  Niemal wszystkie miejsca zajęte i przepychanki przy wkładaniu bagaży podręcznych do looków - tak wyglądał wczorajszy lot z Madrytu na Gran Canarię - największą z Wysp Kanaryjskich. Sprawę wyjaśnia ministerstwo transportu.
 • Założyciele Wysp Kanaryjskich byli niewolnikami?

  Założyciele Wysp Kanaryjskich byli niewolnikami?

  ​Założyciele Wysp Kanaryjskich prawdopodobnie nie przybyli tam z własnej woli, ale jako niewolnicy.
 • Lećcie na Wyspy Szczęśliwe

  Wyspy Szczęśliwe identyfikowane były często z Wyspami Kanaryjskimi. A tam, chociaż wyspy są skaliste, żyje się w sumie dobrze z uwagi na klimat i... bardzo dogodne podatki.
 • Wyspy Kanaryjskie: którą wybrać?

  Wyspy Kanaryjskie: którą wybrać?

  W ostatnich latach Wysypy Kanaryjskie cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. Większość biur podróży oferuje wyjazd na jedną z cztarech głównych wysp archipelagu: Gran Canarię, Teneryfę, Fuerteventurę lub Lanzarote. Mimo że dzieli je niewielka odległość i firmy turystyczne na miejscu oferują jednodniowe wycieczki na sąsiednie wyspy, to każda z nich ma nieco odrębny charakter . Ktorą wybrać i jakie są największe atrakcje na każdej z nich? Przed wakacjami warto znać takie informacje!
 • Rośnie liczba wyjazdów Polaków do ciepłych krajów zimą

  Rośnie liczba wyjazdów Polaków do ciepłych krajów zimą

  Wyspy Kanaryjskie, Madera oraz Wyspy Zielonego Przylądka - to popularne cele zimowych podróży Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd po sezonie letnim, nie tylko na narty. To bardzo dobry czas również na zwiedzanie krajów w Azji Południowo-Wschodniej.
 • Ogień szaleje w Hiszpanii. Ewakuacja na Wyspach Kanaryjskich

  Ogień szaleje w Hiszpanii. Ewakuacja na Wyspach Kanaryjskich

  Upały, wichury i najgorsza od 70 lat susza sprawiły, że straż pożarna i ludzie broniący przed ogniem swoich pól i domostw na Wyspach Kanaryjskich i w innych miejscach Hiszpanii od kilku dni muszą walczyć z ogniem o każdą piędź terenu. Ewakuowano już ok. 5000 osób.
 • Pożary na Wyspach Kanaryjskich, prawie 5 tys. ewakuowanych

  Pożary na Wyspach Kanaryjskich, prawie 5 tys. ewakuowanych

  Pożary, które szaleją od piątku na dwóch wyspach hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich - Gomerze i Teneryfie - zmusiły władze do ewakuacji ponad 4700 osób - poinformował w sobotę wieczorem regionalny minister gospodarki Javier Gonzalez Ortiz.
 • Ostatnia rzecz, która kojarzy ci się z Wyspami Kanaryjskimi

  Ostatnia rzecz, która kojarzy ci się z Wyspami Kanaryjskimi

  W Hiszpanii przyjęto kontrowersyjny program poszukiwań ropy naftowej u wybrzeży Wysp Kanaryjskich. Wstępne badania wskazują, że mogą tam być złoża, które uniezależnią Hiszpanię od importu.
 • Finalistki konkursu Queen of Poland 2011

  Finalistki konkursu Queen of Poland 2011

  Do konkursu Queen of Poland 2011 zgłosiło się w sumie kilkaset pięknych dziewcząt. Przez poszczególne etapy mogły przejść tylko najlepsze - ostatecznie jury wybrało finałową dwudziestkę. To właśnie te dziewczyny pojadą na Wyspy Kanaryjskie, gdzie wybrana zostanie najpiękniejsza - Queen of Poland 2011!