wyspy brytyjskie

Artykuły - Wyspy brytyjskie (18)

 • Studenci planują powrót do Polski

  Studenci planują powrót do Polski

  "Puls Biznesu" informuje, że coraz więcej młodych rodaków, którzy zdobywają wykształcenie na Wyspach, wróci do kraju. Przydadzą się na polskim rynku pracy.
 • Praca na Wyspach: Mnóstwo świątecznych ofert

  Praca na Wyspach: Mnóstwo świątecznych ofert

  Listopad to gorący okres na brytyjskim rynku pracy, związany z wysypem świątecznych ofert zatrudnienia. Rekrutację pracowników prowadzą już największe sieci handlowe, a także poczta i firmy kurierskie.
 • Praca na Wyspach: W supermarkecie dostaniesz 52 złote za godzinę

  Praca na Wyspach: W supermarkecie dostaniesz 52 złote za godzinę

  Niektóre sieci handlowe w Wielkiej Brytanii zaoferowały swoim pracownikom podwyżki. Stawki sięgają teraz 8-9 funtów za godzinę pracy, czyli ok. 46-52 zł. Najwięcej ofert pracy czeka na Polaków w Tesco i Sainsbury’s.
 • Praca przy sprzątaniu na Wyspach, w Szwecji, Norwegii i Danii

  Praca przy sprzątaniu na Wyspach, w Szwecji, Norwegii i Danii

  Praca przy sprzątaniu to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych zajęć wśród Polek zatrudnionych w krajach skandynawskich. Nasze rodaczki cieszą się też sporym wzięciem na Wyspach, gdzie coraz częściej zakładają jednoosobowe firmy sprzątające.
 • Whisky przyciąga turystów

  Whisky przyciąga turystów

  Co jest największą atrakcją turystyczną Szkocji? Malownicze góry? Edynburg? Jezioro Loch Ness? Nic z tych rzeczy. Najwięcej turystów do Szkocji przyciągają tamtejsze destylarnie, które świetnie potrafią przekuć zainteresowanie w zyski.
 • Sejm za umowami podatkowymi z Baliwatem Guernsey

  Sejm za umowami podatkowymi z Baliwatem Guernsey

  Sejm opowiedział się w piątek za uchwaleniem dwóch ustaw o ratyfikacji umów podatkowych między Polską a Baliwatem Guernsey. Pierwsza dotyczy opodatkowania dochodów z transportu międzynarodowego, a druga m.in. opodatkowania wynagrodzeń.
 • Belgia: Polski kapitan zapomniał o Wyspach Brytyjskich

  Polski statek utknął na mieliźnie, bo kapitan nie pamiętał o Wyspach Brytyjskich. Donoszą o tym belgijskie media, powołując się na BBC, która dziś ma wyemitować materiał na ten temat.
 • Polacy znów jadą na Wyspy Brytyjskie

  Polacy znów jadą na Wyspy Brytyjskie

  Według szacunków GUS, w ciągu dwóch lat z emigracji zarobkowych do kraju wróciło pół miliona Polaków. Z danych brytyjskich wynika jednak, że Wielka Brytania znów przeżywa falę napływu Polaków. Tym razem to głównie rodziny pierwszych emigrantów. Dla Polski oznacza to ogólnie tyle, że straci na tym finansowo.
 • Może to ty wygrałeś 734 miliony złotych?

  Może to ty wygrałeś 734 miliony złotych?

  Tak wysokiej wygranej w totolotku jeszcze w Europie nie było. Rekord to teraz 734,16 mln złotych.
 • Polska gazeta podbija Wyspy Brytyjskie

  Polska gazeta podbija Wyspy Brytyjskie

  Magazyn "Emigrant" cieszy się w Wielkiej Brytanii dużą popularnością. Wydają go dwie młode Polki z Glasgow - czytamy w internetowym wydaniu "Dziennika".

Filmy - Wyspy brytyjskie (1)

 • Brytyjska premier: Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii są nadal mile widziani

  Odnosząc się do wyniku brytyjskiego referendum w sprawie dalszego członkostwa w UE, szefowa brytyjskiego rządu składająca wizytę w Polsce wyjaśniła, że będzie się starała rozwiać wątpliwości obywateli dotyczące swobodnego przepływu osób. - Jestem pewna, że mimo iż pojawią się różne problemy, będziemy w stanie je rozwiązać w sposób konstruktywny i w pozytywnym duchu - stwierdziła. - Chciałam powiedzieć wyraźnie, że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii są nadal mile widziani, a my doceniamy ich wkład w rozwój naszego kraju - zaznaczyła Theresa May. (TVN24/X-News)