wyspa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wyspa (Film (2006)[Ostrow] Reż.Paweł Łungin) , Wyspa (Film (2005)[The Island] Reż.Michael Bay)

Artykuły - Wyspa (180)

 • Praca marzeń. Szukają chętnych do opieki nad wyspą

  Praca marzeń. Szukają chętnych do opieki nad wyspą

  Administrujący wyspą irlandzką Great Blasket poszukują chętnych do nietypowej pracy. Chodzi o opiekę w okresie letnim nad tym uroczym zakątkiem świata, którego powierzchnia wynosi nieco ponad 4 km kw.
 • Lokrum: Czy przeklęta może być cała wyspa?

  Lokrum: Czy przeklęta może być cała wyspa?

  W czym tkwi sekret niewielkiego skrawka ziemi na Morzu Adriatyckim?
 • Wyspa uformowana przez trzęsienie ziemi zniknęła

  Wyspa uformowana przez trzęsienie ziemi zniknęła

  Mała, błotnista wyspa u wybrzeży Pakistanu zniknęła na skutek erozji morskiej. Nastąpiło to zaledwie sześć lat po jej uformowaniu się w wyniku trzęsienia ziemi. To pokazuje siłę przyrody.
 • Sztuczne wyspy budowano już 5600 lat temu

  Sztuczne wyspy budowano już 5600 lat temu

  ​Setki małych wysp wokół Szkocji nie powstały naturalnie. Konstrukcje zbudowane z głazów, gliny i drewna zostały wzniesione przez ludzi z neolitu około 5600 lat temu.
 • Mała hawajska wyspa zatopiona przez huragan

  Mała hawajska wyspa zatopiona przez huragan

  ​Huragan kategorii 5, jaki nawiedził Hawaje, zmiótł z powierzchni ziemi całą wyspę.
 • Egipski miliarder chce kupić wyspę dla uchodźców

  Egipski miliarder Nagib Sawiris chce kupić grecką lub włoską wyspę i stworzyć na niej dom dla uchodźców z Syrii oraz innych regionów, ogarniętych wojną.
 • Własna wyspa za milion dolarów? Dlaczego nie!

  Własna wyspa za milion dolarów? Dlaczego nie!

  Penthouse w wysokościowcu, apartament w kamienicy czy własna rezydencja - takie nieruchomości najczęściej wybierają najbogatsi. W ostatnich latach jednak modne staje się posiadanie własnej wyspy. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród osób szukających ciszy i spokoju. Lion's Bank sprawdził jak gruby portfel jest potrzebny, żeby zostać współczesnym Robinsonem Crusoe.
 • ​Na Pacyfiku "rośnie" nowa wyspa. Niesamowite zdjęcia

  ​Na Pacyfiku "rośnie" nowa wyspa. Niesamowite zdjęcia

  W grudniu 2013 roku podmorski wulkan na Oceanie Spokojnym wyrzucił z siebie taką ilość materiału, że u wybrzeży Nishino-shimy powstała mała wysepka. NASA publikuje zdjęcia i dokumentuje jej wzrost.
 • El Hierro - niezależna wyspa

  El Hierro - niezależna wyspa

  El Hierro jest pierwszą w stu procentach niezależną energetycznie wyspą świata. Należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, żeby wytworzyć prąd nie musi importować ropy ani węgla. Całą energię produkują wiatr i woda. Nowopowstałe elektrownie oddano właśnie do użytku.

Filmy - Wyspa (2)

 • Elba - najpiękniejsza wyspa Toskanii

  Włoska wyspa Elba jest uznawana za najpiękniejszą w całej Toskanii. Turyści znajdą tu krystalicznie czyste morze, malownicze krajobrazy i piękne plaże, po części ukryte w skalistych zatokach. W stolicy wyspy, Portoferraio, na każdym kroku napotkać można ślady i pamiątki po najbardziej znanym mieszkańcu wyspy - Napoleonie Bonaparte, który przebywał tu na zesłaniu w latach 1814-1815.
 • Lesbos bardzo popularny kierunek turystyczny

  Polacy ukochali sobie wakacyjne podróże do Grecji. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Lesbos. Można się zakochać w tym miejscu?