wyspa

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wyspa (Film (2006)[Ostrow] Reż.Paweł Łungin) , Wyspa (Film (2005)[The Island] Reż.Michael Bay)

Artykuły - Wyspa (323)

 • Egipski miliarder chce kupić wyspę dla uchodźców

  Egipski miliarder Nagib Sawiris chce kupić grecką lub włoską wyspę i stworzyć na niej dom dla uchodźców z Syrii oraz innych regionów, ogarniętych wojną.
 • Własna wyspa za milion dolarów? Dlaczego nie!

  Własna wyspa za milion dolarów? Dlaczego nie!

  Penthouse w wysokościowcu, apartament w kamienicy czy własna rezydencja - takie nieruchomości najczęściej wybierają najbogatsi. W ostatnich latach jednak modne staje się posiadanie własnej wyspy. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne wśród osób szukających ciszy i spokoju. Lion's Bank sprawdził jak gruby portfel jest potrzebny, żeby zostać współczesnym Robinsonem Crusoe.
 • ​Na Pacyfiku "rośnie" nowa wyspa. Niesamowite zdjęcia

  ​Na Pacyfiku "rośnie" nowa wyspa. Niesamowite zdjęcia

  W grudniu 2013 roku podmorski wulkan na Oceanie Spokojnym wyrzucił z siebie taką ilość materiału, że u wybrzeży Nishino-shimy powstała mała wysepka. NASA publikuje zdjęcia i dokumentuje jej wzrost.
 • El Hierro - niezależna wyspa

  El Hierro - niezależna wyspa

  El Hierro jest pierwszą w stu procentach niezależną energetycznie wyspą świata. Należąca do archipelagu Wysp Kanaryjskich, żeby wytworzyć prąd nie musi importować ropy ani węgla. Całą energię produkują wiatr i woda. Nowopowstałe elektrownie oddano właśnie do użytku.
 • Nowa wyspa ciągle rośnie

  Nowa wyspa ciągle rośnie

  Pojawiła się dwa miesiące temu, najpierw była niewielka, ale teraz ciągle rośnie. Nowa wyspa na Pacyfiku zaczyna spędzać sen z powiek władzom Japonii.
 • Wyspa El Hierro znów się trzęsie

  Wyspa El Hierro znów się trzęsie

  Ożył wulkan pod El Hierro - jednej z Wysp Kanaryjskich. W ciągu niespełna doby zanotowano tam 31 wstrząsów. Jeden z nich miał ponad 5 stopni w skali Richtera. To najsilniejszy wstrząs od 40 lat. Po raz ostatni do podwodnej erupcji wulkanu doszło w pobliżu wyspy 2 lata temu.
 • Wyspa El Hierro urosła 6 cm

  Wyspa El Hierro urosła 6 cm

  El Hierro, najmniejsza z Wysp Kanaryjskich, jest o 6 cm wyższa niż dotychczas - informuje tamtejszy Instytut Wulkanologii. Naukowcy wyjaśnili, że wyspa "urosła" w ciągu czterech ostatnich dni, a przyczyną zjawiska jest ożywienie podwodnego wulkanu.
 • Po tsunami z 2011 r. z Japonii w stronę USA dryfuje śmieciowa wyspa

  Ponad dwa lata po trzęsieniu ziemi i tsunami, które zniszczyły japońską elektrownię Fukushima, w stronę Stanów Zjednoczonych dryfuje potężna ilość śmieci powstałych po tamtym kataklizmie. Telewizja Fox mówi o "toksycznym potworze".
 • Obca planeta, na którą dolecisz samolotem

  Obca planeta, na którą dolecisz samolotem

  ​Krajobrazy rodem z filmów science-fiction, rośliny, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej i... wraki czołgów T-34 - jednym słowem archipelag Sokotra, kawałek obcej planety na naszej Ziemi.

Filmy - Wyspa (2)

 • Elba - najpiękniejsza wyspa Toskanii

  Włoska wyspa Elba jest uznawana za najpiękniejszą w całej Toskanii. Turyści znajdą tu krystalicznie czyste morze, malownicze krajobrazy i piękne plaże, po części ukryte w skalistych zatokach. W stolicy wyspy, Portoferraio, na każdym kroku napotkać można ślady i pamiątki po najbardziej znanym mieszkańcu wyspy - Napoleonie Bonaparte, który przebywał tu na zesłaniu w latach 1814-1815.
 • Lesbos bardzo popularny kierunek turystyczny

  Polacy ukochali sobie wakacyjne podróże do Grecji. Szczególnie dużą popularnością cieszy się Lesbos. Można się zakochać w tym miejscu?