wysokość

Artykuły - Wysokość (294)

 • Test Casio Protrek Touch Solar PRG-270

  Test Casio Protrek Touch Solar PRG-270

  To prawdziwy twardziel, a zarazem idealny towarzysz wypraw każdego podróżnika. Pracuje pod wodą, wskazuje ciśnienie atmosferyczne, temperaturę, wysokość nad poziomem morza, a nawet robi za kompas. Całkiem nieźle jak na zegarek, prawda?
 • Czego boi się Andrzej Grabowski?

  Czego boi się Andrzej Grabowski?

  Znamy go głównie z ról komediowych, ale aktorowi nie jest do śmiechu, gdy znajdzie się nawet kilka metrów nad ziemią. Potrafi być wtedy naprawdę nieprzewidywalny!
 • W 2011 r. wzrosną kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

  W 2011 r. wzrosną kary za przestępstwa i wykroczenia skarbowe

  Przyszłoroczne minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe od obecnego o 69 złotych. Podwyżka płacy minimalnej oznacza nie tylko, że wzrosną pensje osób zarabiających najniższe stawki. Minimalna płaca to też wskaźnik wykorzystywany m.in. przy obliczaniu kar grzywny za wykroczenia i przestępstwa skarbowe. Im jest ona wyższa, tym wyższe kary grożą nieuczciwym podatnikom.
 • Zawarcie aneksów do umów pożyczek z akcjonariuszami Spółki

 • Refundacja leków kosztem przedsiębiorców?

  Refundacja leków kosztem przedsiębiorców?

  Zdaniem Krajowej Izby Gospodarczej, projekt ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, przekazany do konsultacji społecznych budzi wiele wątpliwości. W projekcie brakuje m.in. uzasadnienia, że administracyjna regulacja zapewni większą dostępność produktów refundowanych dla pacjentów i zmniejszy wysokość ich dopłat.
 • Budżety gier dalej będą rosnąć

  Budżety gier dalej będą rosnąć

  Podczas gamescomu jeden z szefów EA Partners wyraził przekonanie, że wysokość budżetów gier komputerowych osiągnęła maksimum i zacznie spadać.
 • Kto w 2011 r.bez kasy fiskalnej

  Kto w 2011 r.bez kasy fiskalnej

  W Dzienniku Ustaw nr 138 pod pozycją 930 opublikowane zostało nowe rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, które wejdzie w życie 1 stycznia 2011 r. Obecnie obowiązujące rozporządzenie z dnia 23 grudnia 2009 r. określa zwolnienia z ewidencjonowania za pomocą kas rejestrujących w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 r.
 • Nobel bez waloryzacji

  Nobel bez waloryzacji

  Przyznawane od 1901 roku Nagrody Nobla stają się coraz mniej warte. Ich wysokość nie zmieniła się od siedmiu lat, a podwyższenie raczej nie wchodzi w grę w najbliższym czasie. Premie pieniężne, przyznawane zawsze w koronach szwedzkich, na przestrzeni ponad wieku bardzo się różniły.