wysokie temperatury

Artykuły - Wysokie temperatury (32)

 • Australia: Upały nie dają za wygraną

  Australia: Upały nie dają za wygraną

  Kolejny dzień zmagań Australijczyków z upałami. Na południowym-wschodzie kraju temperatura przekroczyła nawet 45 stopni Celsjusza w cieniu.
 • Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  W cieplejszym świecie najlepiej odnajdą się ci, którzy się najszybciej adaptują. Tak się składa, że zwykle są to ci, których bardzo nie lubimy, pasożyty i patogeny - mówi biolog środowiskowy, prof. Piotr Tryjanowski.
 • Prognozy: Dużo słońca i nawet do 27 st. Celsjusza!

  Prognozy: Dużo słońca i nawet do 27 st. Celsjusza!

  Słońca nie zabraknie w żadnym regionie Polski i z każdym dniem temperatury będą rosły - pogoda szykuje nam w najbliższych dniach miłą niespodziankę. Termometry mają wskazywać nawet do 27 stopni Celsjusza. Jak wynika z prognoz, taka przyjemna letnia aura ma się utrzymać co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.
 • Jak przetrwać letnie upały?

  Jak przetrwać letnie upały?

  Lekkie, zwiewne ubrania, odpowiedni zapas wody i filtry ochronne - to podstawowe rady.
 • Gorące obowiązki pracodawcy

  Gorące obowiązki pracodawcy

  Jest ciepło, nawet upalnie, a to oznacza dodatkowe obowiązki dla pracodawcy. Praca w wysokich temperaturach może doprowadzić do odwodnienia organizmu i zasłabnięć.
 • Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami dla Chicago

  Ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami dla Chicago

  W rejonie Chicago i dla samego miasta wydano ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami. Wcześniej obowiązywał alarm przed możliwym tornado. Spodziewany jest też ulewny deszcz.
 • Gdy upał doskwiera

  Gdy upał doskwiera

  Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?
 • W weekend przypomni o sobie zima

  W weekend przypomni o sobie zima

  Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, umiarkowany wiatr i niezbyt wysokie temperatury - takie są prognozy na dwa najbliższe dni. W nocy chwyci mróz, termometry wskażą minimalnie od -6 st. do -2 st. Według synoptyków, taka aura utrzyma się przez cały weekend.
 • Weekend pogodny, ale szykuje się zmiana aury

  Weekend pogodny, ale szykuje się zmiana aury

  Sporo rozpogodzeń, zachmurzenie umiarkowane oraz duże i stosunkowo wysokie temperatury - tak zapowiadają się prognozy na najbliższe dni. W weekend aura również będzie nam sprzyjać. Na przeważającym obszarze kraju ma być pogodnie, słonecznie i ciepło. Zdaniem synoptyków, taka typowo jesienna aura ma się utrzymać jeszcze przez kilka dni, ale pod koniec przyszłego tygodnia czeka nas zdecydowana zmiana.
 • W Tatrach pogoda nadal sprzyja turystom

  W Tatrach pogoda nadal sprzyja turystom

  W Tatrach pogoda zachęca do uprawiania turystyki. Weekend w górach zapowiada się pogodnie, ale chłodno - w Tatrach będzie ok. 10 st. C. Od przyszłego tygodnia powrócą wysokie temperatury - zapowiadają synoptycy.

Filmy - Wysokie temperatury (1)