wysokie obcasy

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Wysokie obcasy (Film (1991)[Tacones lejanos] Reż.Pedro Almodóvar) ,

Artykuły - Wysokie obcasy (5)

 • Na zakupy włóż obcasy. Oszczędzisz - twierdzą naukowcy

  Na zakupy włóż obcasy. Oszczędzisz - twierdzą naukowcy

  Koniec mitu Carrie Bradshaw wydającej fortunę na buty. Okazuje się bowiem, że noszenie niebotycznych obcasów skłania kobiet do większej oszczędności podczas zakupów. Skąd taki wniosek? Zdaniem naukowców z Brigham Young University, nosząc szpilki kobiety zmuszane są do nieustannego utrzymywania równowagi, a to z kolei przekłada się na decyzje zakupowe, które stają się bardziej rozsądne i wyważone. Czyżby zatem pojawił się pierwszy rozsądny argument za noszeniem 14-centymetrowych szpilek i częstymi wizytami w obuwniczym?
 • Wysokie obcasy - symbol... męskości?

  Wysokie obcasy - symbol... męskości?

  Wysokie obcasy to symbol seksu, kobiecości i niewygody. Jednakże ich historia powinna budzić zgoła inne skojarzenia. Mało kto wie, że początkowo buty na kilkucentymetrowej platformie były domeną mężczyzn.
 • Buty dla pań... do jazdy autem

  Buty dla pań... do jazdy autem

  Rośnie popularność specjalnych butów dla zmotoryzowanych pań. Hiszpański producent zapewnia, że nowe obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby przeciążone używaniem wysokich obcasów stopy komfortowo i bezpiecznie naciskały na pedały auta.
 • 8 rzeczy, które pasują każdej kobiecie

  8 rzeczy, które pasują każdej kobiecie

  Nie jesteś pewna, co pasuje do twojej urody i sylwetki? Wybieraj spośród pewniaków!
 • Objazdowa szkoła chodzenia na szpilkach

  Objazdowa szkoła chodzenia na szpilkach

  Zgrabnego i prostego chodzenia w szpilkach można nauczyć się w pierwszej we Włoszech szkole, która organizuje takie kursy.

Filmy - Wysokie obcasy (2)

 • Wyścigi na wysokich obcasach ulicami Madrytu

  Jak co roku, na paradzie Gay Pride w Madrycie odbyły się wyścigi w butach na wysokich obcasach.
 • W obcasach na rowerze!

  Setki rumuńskich kobiet w kolorowych spódnicach i na wysokich obcasach pprzejechało przez Bukareszt i inne miasta, promując w ten sposób jazdę na rowerze jako "stylową i zabawną" formę transportu. W internecie znaleźliśmy kilka rad, jak jeździć na rowerze w szpilkach. Na początek musimy odpowiednio ustawić siodełko (ta rada dotyczy akurat wszystkich, korzystających z dwóch kółek). Potem wystarczy odpowiednio ustawić stopę - eksperci radzą, by obcas zaczepiał o pedał. To ustawienie zmieniamy podczas zakrętów - wtedy lepiej, by na pedałach opierały się palce. Jeżeli dodatkowo jeździcie w sukience lub spódnicy, dłuższej niż mini, koniecznie pamiętajcie o jej związaniu, spięciu lub zastosowaniu ochraniaczy na tylne koło.