wysoki wzrost

Artykuły - Wysoki wzrost (29)

 • Inflacja jest największym zaskoczeniem w polskiej gospodarce

  Inflacja jest największym zaskoczeniem w polskiej gospodarce

  Polską gospodarkę charakteryzuje wysoki wzrost wynagrodzeń, związany z niską stopą bezrobocia, i wysoka dynamika konsumpcji prywatnej. Największym zaskoczeniem jest jednak inflacja. - Dynamika konsumpcji utrzyma się na wysokim poziomie przez cały rok - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Gospodarka może już nie sprzyjać deweloperom?

  Gospodarka może już nie sprzyjać deweloperom?

  Krajowi deweloperzy właśnie podsumowują 2017 rok i rekordowe wyniki sprzedaży lokali oraz domów. Do osiągnięcia tak dobrych wyników sprzedażowych, oprócz rządowych dopłat przyczyniło się również korzystne otoczenie makroekonomiczne (tzn. spadające bezrobocie, relatywnie wysoki wzrost gospodarczy i niski poziom stóp procentowych NBP). W 2018 r. sprzedawcy mieszkań nie będą już mogli liczyć na tak korzystne warunki. Potwierdzeniem są listopadowe prognozy Narodowego Banku Polskiego.
 • LS Tech-Homes pozyskuje inwestora finansowego

  LS Tech-Homes, spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2012 r., podpisała umowę inwestycyjną z ARP Venture sp. z o.o. Emitent osiągnął także w 3 kw. br. wysoki wzrost przychodów ze sprzedaży w ujęciu rdr.
 • Wysokie wzrosty wyników Duon

  Duon w pierwszym półroczu 2014 r. osiągnął 48 proc. przyrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży oraz podwoił EBIT i zysk netto w porównaniu do analogicznego okresu w 2013 r. Tak znaczny wzrost wyników osiągniętych w pierwszym półroczu był efektem przede wszystkim rozwoju działalności w ramach segmentu obrotu - sprzedaży gazu odbiorcom końcowym na zasadzie TPA oraz zawartych transakcji na rynku hurtowym.
 • Skokowy wzrost wyników IMC w pierwszej połowie 2012 r.

  IMC, jeden z najdynamiczniejszych ukraińskich agroholdingów, w pierwszym półroczu zwiększył przychody o 193 proc. do 32,14 mln USD. Wyniki na poziomie EBITDA i netto bez zdarzeń jednorazowych również zanotowały wysoki wzrost, odpowiednio o 42 proc. (29,35 mln USD) i 43 proc. (24,83 mln USD). Na poprawę sytuacji w dużej mierze przełożyła się ekspansja banku ziemi giełdowej grupy oraz aktywna praca nad efektywnością produkcji.
 • Górnictwo odpowiedzialne za wzrost wynagrodzeń

  Dziś GUS opublikował biuletyn statystyczny, który rzucił nieco więcej światła na styczniowe dane. Tak jak przypuszczaliśmy, zaskakująco wysoki wzrost dynamiki wynagrodzeń w styczniu (do +8,1 proc. R/R z +4,4 proc. R/R w grudniu) był przynajmniej w części efektem zdarzeń jednorazowych.
 • Utrzymuje się wysoki poziom cen

  W październiku 2011 r., w skali roku, utrzymał się wysoki wzrost cen większości produktów rolnych. W porównaniu z wrześniem br. odnotowano zarówno w skupie jak i w obrocie targowiskowym spadek cen prawie wszystkich podstawowych zbóż.
 • URE: PGNiG w nowej taryfie wnioskuje o wysoki wzrost cen gazu

  URE: PGNiG w nowej taryfie wnioskuje o wysoki wzrost cen gazu

  - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o korektę obowiązującej taryfy oraz nową taryfę na I kwartał 2012 r., chce wysokiego wzrostu cen gazu - poinformował PAP Piotr Olędzki z URE.
 • Wykonanie budżetu za V pokazuje wzrost dochodów z podatku CIT i akcyzy

  Wykonanie budżetu za V pokazuje wzrost dochodów z podatku CIT i akcyzy

  - Dane o wykonaniu budżetu za maj pokazują na bardzo wysoki wzrost dochodów z podatków od osób prawnych i akcyzy, sytuacja po stronie dochodowej będzie dużo lepsza niż zakładano w budżecie - poinformował wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Filmy - Wysoki wzrost (1)

 • Wysoki wzrost zagraża jego życiu!

  Nawet w pozycji siedzącej Win Zaw Oo jest wyższy niż większość Birmańczyków. Ten 36-letni mężczyzna ma 2 m i 33 cm wzrostu. Codzienne funkcjonowanie jest dla niego prawdziwą udręką... Wszystko przez guza przysadki mózgowej, który powoduje, że w organizmie mężczyzny gruczoł ten w sposób niekontrolowany wydziela hormon wzrostu. Win Zaw Oo musi walczyć nie tylko o jakość swojego życia, ale również o to, by to życie zachować. Osoby dotknięte gigantyzmem rzadko dożywają późnej starości. Mężczyzna podjął już leczenie. Na pierwszą konsultację do szpitala pojechał... ciężarówką!