wysoka

Artykuły - Wysoka (16)

 • Gomułka: Potrzebne są większe inwestycje prywatne, krajowe i zagraniczne

  Gomułka: Potrzebne są większe inwestycje prywatne, krajowe i zagraniczne

  Po styczniu budżet państwa miał nadwyżkę w wysokości 8,6 mld zł - poinformowało Ministerstwo Finansów w środę w komunikacie w sprawie szacunkowego wykonania budżetu państwa w styczniu 2018 r. Główny ekonomista BCC Stanisław Gomułka uważa, że potrzebne są większe inwestycje prywatne, krajowe i zagraniczne. Prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych dr Bohdan Wyżnikiewicz powiedział, że oczekiwania były takie, że inwestycje te powinny w końcu zacząć rosnąć. Tutaj jest rozczarowanie.
 • Prof. Stanisław Gomułka: Otoczenie zewnętrzne w ubiegłym roku sprzyjało Polsce. Kraje wysoko rozwinięte notowały wzrost gospodarczy

  Prof. Stanisław Gomułka: Otoczenie zewnętrzne w ubiegłym roku sprzyjało Polsce. Kraje wysoko rozwinięte notowały wzrost gospodarczy

  Wzrost gospodarczy w krajach rozwijających się sprzyjał rozwojowi Polski w 2016 roku. Nie było żadnej poważniejszej recesji, poza Rosją. Także Chiny i Indie rozwijały się w dość szybkim tempie - ocenia prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista Business Center Club. Ekspert zaznacza, że po obu stronach Atlantyku pojawia się presja inflacyjna, dlatego można się spodziewać podniesienia stóp procentowych. W Stanach Zjednoczonych zapowiadane są trzy podwyżki w 2017 roku. W strefie euro stopy procentowe mogą pójść w górę dopiero w 2018 roku.
 • Dlaczego ciągle chce mi się pić?

  Dlaczego ciągle chce mi się pić?

  Zdrowa, dorosła osoba powinna wypijać 2-2,5 litrów płynów dziennie. Jeśli wciąż chce ci się pić, może to być sygnał, że w organizmie nie wszystko funkcjonuje tak, jak należy.
 • Działdowo: Wypadek z udziałem autobusu przewożącego dzieci

  Działdowo: Wypadek z udziałem autobusu przewożącego dzieci

  Rano na drodze wojewódzkiej nr 544 w Wysokiej w powiecie działdowskim doszło do zderzenia autobusu przewożącego dzieci z samochodem osobowym - donosi Polsat News.
 • Absurdalnie wysoka suma na otwarcie mostu

  Absurdalnie wysoka suma na otwarcie mostu

  600 tys. zł - taką pulę miasto zaplanowało na grudniowe otwarcie nowego mostu w Toruniu. Jak pisze "Gazeta Pomorska" wśród toruńskich radnych zawrzało.
 • Powstanie wysoka komisja obywatelska ws. Smoleńska?

  Powstanie wysoka komisja obywatelska ws. Smoleńska?

  Kluby PO, SLD i Ruchu Palikota opowiedziały się w czwartek za odrzuceniem projektu uchwały Solidarnej Polski dot. powołania, złożonej z ekspertów, wysokiej komisji obywatelskiej do wyjaśnienia przebiegu katastrofy smoleńskiej.
 • Babie lato w Tatrach Wysokich

  Babie lato w Tatrach Wysokich

  To już ostatni moment, by na łonie natury rozkoszować się promieniami jesiennego słońca. Jeśli więc nie mamy zbyt dużo czasu, zaplanujmy krótki wypad w Tatry. O tej porze, gdy liście spadają z drzew, możemy podziwiać piękno gór w całej okazałości...
 • Globalne ocieplenie sprawcą wysokich temperatur

  Globalne ocieplenie sprawcą wysokich temperatur

  Wzrost temperatury i związane z nimi niecodzienne wydarzenia pogodowe są następstwem globalnego ocieplenia - są to oficjalne wnioski z przygotowanego przez NASA raportu na temat zmian klimatycznych.