wyścigi samochodowe

Artykuły - Wyścigi samochodowe (14)

 • Historia mistrzyni Polski Anny Gańczarek-Rał, która w wyścigach mierzy się z mężczyznami

  Historia mistrzyni Polski Anny Gańczarek-Rał, która w wyścigach mierzy się z mężczyznami

  Jej serce skradła dyscyplina, której daleko do miana uznawanej za damski sport. Jako jedna z nielicznych pań, pokochała prędkość i adrenalinę, którą gwarantują jej wyścigi w samochodzie z klatką, w kombinezonie i z kaskiem na głowie. - Jeżdżę razem z mężczyznami. Na Rajdzie Barbórki byłam jedyną dziewczyną za kierownicą – mówi Anna Gańczarek-Rał, mistrzyni Polski w klasie DN2.
 • ​Siemens poprawi bezpieczeństwo podczas wyścigów samochodowych

  ​Siemens poprawi bezpieczeństwo podczas wyścigów samochodowych

  Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oraz spółki Siemens Mobility i Siemens PLM Software rozpoczęły projekt poprawy bezpieczeństwa widzów oraz kierowców wyścigów samochodowych na całym świecie. W ramach projektu testowane będą m.in. technologie ITS Siemensa pomagające w wykrywaniu osób znajdujących się w niebezpiecznych miejscach podczas trwania wyścigu, co pozwoli zapobiegać wypadkom. FIA będzie także wspierać Siemensa w projektowaniu aplikacji dla pojazdów autonomicznych operujących w sytuacjach rzeczywistych. Wyniki tego projektu będą miały bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych w miastach.
 • Daytona 500. Potworny karambol na torze

  Daytona 500. Potworny karambol na torze

  Aż 21 samochodów brało udział w gigantycznej kraksie podczas 61. edycji Daytona 500 na Florydzie. To niemal niewiarygodne, ale żaden kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.
 • Wirtualne manekiny poprawią bezpieczeństwo w sportach motorowych

  Wirtualne manekiny poprawią bezpieczeństwo w sportach motorowych

  Toyota i Global Institute for Motor Sport Safety, współpracujący z FIA, rozpoczęły 4-letni program badań nad bezpieczeństwem samochodów wyczynowych z wykorzystaniem wirtualnych manekinów. Obaj partnerzy chcą zwiększyć bezpieczeństwo w rajdach i wyścigach samochodowych.
 • Qualcomm został oficjalnym technologicznym partnerem założycielskim mistrzostw FIA Formuła E

  Qualcomm został oficjalnym technologicznym partnerem założycielskim mistrzostw FIA Formuła E

  Firma Qualcomm ogłosiła dziś podpisanie wieloletniej umowy z Formuła E Holding (FEH), na podstawie której Qualcomm został oficjalnym technologicznym partnerem założycielskim mistrzostw FIA Formuła E, pierwszych mistrzostw samochodów Formuły, zasilanych wyłącznie energią elektryczną.
 • Ścigali się po zamarzniętym jeziorze. Tysiące widzów!

  Tysiące widzów oglądały w niedzielę w Olsztynie wyścigi samochodowe na zamarzniętym, największym w mieście jeziorze Krzywym. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy WOPR, strażacy i policjanci z poduszkowcami.
 • Zobacz film z nielegalnych wyścigów

  Zobacz film z nielegalnych wyścigów

  W czwartkowy wieczór na ulicach Katowic miały odbyć się nielegalne wyścigi samochodowe - podejrzewają policjanci, którzy udaremnili nieformalne spotkanie ponad 100 kierowców, którzy zgromadzili się w wyznaczonych punktach miasta.
 • Makabryczny wypadek na filmie!

  Makabryczny wypadek na filmie!

  Oglądając telewizyjne relacje z wyścigów samochodowych często zapominamy, jak niebezpieczny jest to sport.
 • Szybkie auta na torze

  Szybkie auta na torze

  To był niesamowity weekend. Na torze w Poznaniu odbyły się wyścigi samochodowe jakich jeszcze w historii tego obiektu nie było.
 • Super Hiper Turbo Dopalacz...

  Super Hiper Turbo Dopalacz...

  Ryk silników o mocy 5000 KM, błysk laserowych świateł, a na trybunach goście z innych galaktyk. Tak według dzieci już niedługo będą wyglądać wyścigi samochodowe.

Filmy - Wyścigi samochodowe (3)