wyścigi konne

Artykuły - Wyścigi konne (24)

 • 13 koni pobiegnie po zwycięstwo w 76. Wyścigu Derby na Służewcu

  13 koni pobiegnie po zwycięstwo w 76. Wyścigu Derby na Służewcu

  13 jeźdźców rywalizować będzie w niedzielę na służewieckim torze w najbardziej prestiżowej gonitwie sezonu 2020 - Westminster Derby - dla 3-letnich koni pełnej krwi angielskiej.
 • W sobotę początek sezonu na Służewcu. Po raz pierwszy bez publiczności

  W sobotę początek sezonu na Służewcu. Po raz pierwszy bez publiczności

  W sobotę punktualnie o godz. 13 na Służewcu bomba pójdzie w górę. Po raz pierwszy w 80-letniej historii tego toru wyścigów konnych na trybunach zabraknie - ze względu na pandemię koronowirusa - publiczności.
 • Żółwie zamiast koni. Organizatorzy zagrali na nosie koronawirusowi

  Żółwie zamiast koni. Organizatorzy zagrali na nosie koronawirusowi

  Gonitwa konna ze 146-letnią tradycją, w tym roku musiała znaleźć dla siebie inną datę. Pierwszy raz od 1945 roku Kentucky Derby zostało opóźnione i tak samo, jak pierwszym razem, organizatorzy postanowili do rywalizacji zamiast koni, włączyć… żółwie.
 • Pasja, która potrzebuje wsparcia

  Pasja, która potrzebuje wsparcia

  Jest kosztowna, wymaga czasu, cierpliwości, uczy pokory, bo konie bardzo szybko sprowadzają na ziemię - tak o hodowli tych zwierząt mówi Paweł Gocłowski, prezes Polskiego Związku Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej. Rozmówca Interii ostrzegł, że hodowców i koni ubywa, bo brakuje systemowej pomocy.
 • W poszukiwaniu pomysłu na Służewiec

  W poszukiwaniu pomysłu na Służewiec

  O sile wyścigów konnych decyduje tradycja - twierdzą znawcy. W Warszawie wzmianki o pierwszych ulicznych gonitwach pochodzą z XVIII wieku, a służewiecki tor w tym roku obchodzi swoje 80-lecie.
 • ABC wyścigów konnych

  ABC wyścigów konnych

  Przychodząc na tor wyścigów konnych, nie musimy być znawcami gonitw. Warto jednak znać choć kilka z podstawowych sformułowań - tych oficjalnych i tych potocznych, jakimi posługują się stali bywalcy tych wydarzeń.
 • Jeździectwo. Szalony wyścig wzdłuż wybrzeża w Andaluzji

  Jeździectwo. Szalony wyścig wzdłuż wybrzeża w Andaluzji

  Tłumy turystów znalazło się wśród obserwatorów tradycyjnych wyścigów konnych w hiszpańskiej Andaluzji. Ponad 80 koni w 24 wyścigach rywalizuje tam na naturalnym torze – piaszczystej plaży.
 • Brytyjczycy najchętniej chodzą na piłkę nożną, wyścigi konne i rugby

  Brytyjczycy najchętniej chodzą na piłkę nożną, wyścigi konne i rugby

  W 2014 roku 67,5 miliona brytyjskich widzów oglądało na żywo wydarzenia sportowe - wynika z raportu firmy Deloitte. Największą popularnością cieszyła się piłka nożna, którą wybrało 42,8 mln osób. Na kolejnych pozycjach uplasowały się wyścigi konne i rugby.
 • Koń wyścigowy królowej Elżbiety II na dopingu

  Koń wyścigowy królowej Elżbiety II na dopingu

  To nie żart. Koń wyścigowy należący do brytyjskiej królowej został przyłapany na dopingu.
 • 75 lat temu otwarto tor wyścigów konnych na Służewcu

  3 czerwca 1939 roku uroczyście otwarty został na warszawskim Służewcu najnowocześniejszy i największy w tamtym czasie tor wyścigów konnych. Pierwszą gonitwę wygrał trzylatek Felsztyn. W roku jubileuszu zaplanowano tu 487 gonitw.

Filmy - Wyścigi konne (1)