Sport - wyścig kolarski

Artykuły - Wyścig kolarski (76)

 • Tour de France: Start w Liege, prawie 100 km czasówek

  Tour de France: Start w Liege, prawie 100 km czasówek

  W Liege w 2012 roku rozpocznie się słynny wyścig kolarski Tour de France. W 99. edycji zaplanowano trzy jazdy indywidualne na czas, o łącznej długości prawie 100 kilometrów. Na trasie liczącej 3479 km będzie 25 trudnych podjazdów górskich.
 • Giro d'Italia - w przyszłym roku start w Danii

  Giro d'Italia - w przyszłym roku start w Danii

  W duńskim Herning rozpocznie się przyszłoroczny wyścig kolarski Giro d'Italia. Organizatorzy zaprezentowali w niedzielę szczegółową trasę - w sumie 3476 kilometrów podzielonych na 21 etapów.
 • Dookoła Pekinu: końcowe zwycięstwo Martina

  Dookoła Pekinu: końcowe zwycięstwo Martina

  Niemiec Tony Martin wygrał wyścig kolarski Dookoła Pekinu, nową imprezę z kalendarza World Tour. Czerwoną koszulkę lidera zdobył na pierwszym etapie i utrzymał ją do końca rywalizacji.
 • Vuelta a Espana - końcowe zwycięstwo Cobo

  Vuelta a Espana - końcowe zwycięstwo Cobo

  Hiszpan Juan Jose Cobo z drugoligowej grupy Geox wygrał zakończony w niedzielę w Madrycie wyścig kolarski Vuelta a Espana. Ostatni, 21. etap zakończył się zwycięstwem triumfatora tegorocznego Tour de Pologne Słowaka Petera Sagana.
 • Kolarska GP Quebecu: Triumf Gilberta

  Kolarska GP Quebecu: Triumf Gilberta

  Belg Philippe Gilbert z grupy Omega-Pharma Lotto wygrał w Kanadzie wyścig kolarski Grand Prix de Quebec, którego trasa liczyła 201,6 km. Maciej Paterski zajął 63. miejsce, a Sylwester Szmyd (obaj Liquigas) nie ukończył zawodów.
 • Ranking UCI: Cadel Evans nadal liderem

  Ranking UCI: Cadel Evans nadal liderem

  Norweg Edvald Boasson Hagen z grupy Sky, który wygrał w niedzielę wyścig kolarski Eneco Tour na trasach w Belgii i Holandii, awansował w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na 17. miejsce. Liderem jest nadal Australijczyk Cadel Evans (BMC Racing).
 • Brzeźna zwyciężyła w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim

  Paulina Brzeźna (Atom Boxmet Dzierżoniów) zwyciężyła w zakończonym w niedzielę w Świebodzicach czteroetapowym Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim.
 • Tour de Pologne: Triumf Petera Sagana

  Tour de Pologne: Triumf Petera Sagana

  Słowak Peter Sagan po niezwykle zaciętej walce wygrał 68. wyścig kolarski Tour de Pologne. Dzięki bonifikatom zdobytym na ostatnim, siódmym etapie w Krakowie wyprzedził Irlandczyka Daniela Martina.
 • Dzisiaj rusza Tour de Pologne

  Dzisiaj rusza Tour de Pologne

  O godz. 11.20 sprzed toru kolarskiego w Pruszkowie ruszy największy wyścig kolarski w kraju, mający już wysoką międzynarodową markę - Tour de Pologne. Wystartuje 176 zawodników, a wśród nich 21 Polaków. W peletonie więcej jest tylko Włochów - 35.
 • Tour de France wkracza w decydującą fazę

  Tour de France wkracza w decydującą fazę

  Tegoroczny wyścig kolarski Tour de France wkracza w decydującą fazę. Do zakończenia pozostało już tylko sześć etapów. Kolarzy czekają jeszcze dwa trudne odcinki w Alpach, a do tego ciężka czasówka przedostatniego dnia rywalizacji w Grenoble na dystansie 42 km.