wyścig kolarski

Artykuły - Wyścig kolarski (83)

 • To ma być niezwykły wyścig kolarski. Milion kibiców?

  To ma być niezwykły wyścig kolarski. Milion kibiców?

  Szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Pat McQuaid spodziewa się miliona kibiców wzdłuż trasy sobotniego wyścigu mężczyzn podczas igrzysk w Londynie. Zdaniem Irlandczyka żadne olimpijskie zmagania nie zgromadziły wcześniej tak licznej publiczności.
 • Tour de France: Start w Liege, prawie 100 km czasówek

  Tour de France: Start w Liege, prawie 100 km czasówek

  W Liege w 2012 roku rozpocznie się słynny wyścig kolarski Tour de France. W 99. edycji zaplanowano trzy jazdy indywidualne na czas, o łącznej długości prawie 100 kilometrów. Na trasie liczącej 3479 km będzie 25 trudnych podjazdów górskich.
 • Giro d'Italia - w przyszłym roku start w Danii

  Giro d'Italia - w przyszłym roku start w Danii

  W duńskim Herning rozpocznie się przyszłoroczny wyścig kolarski Giro d'Italia. Organizatorzy zaprezentowali w niedzielę szczegółową trasę - w sumie 3476 kilometrów podzielonych na 21 etapów.
 • Dookoła Pekinu: końcowe zwycięstwo Martina

  Dookoła Pekinu: końcowe zwycięstwo Martina

  Niemiec Tony Martin wygrał wyścig kolarski Dookoła Pekinu, nową imprezę z kalendarza World Tour. Czerwoną koszulkę lidera zdobył na pierwszym etapie i utrzymał ją do końca rywalizacji.
 • Vuelta a Espana - końcowe zwycięstwo Cobo

  Vuelta a Espana - końcowe zwycięstwo Cobo

  Hiszpan Juan Jose Cobo z drugoligowej grupy Geox wygrał zakończony w niedzielę w Madrycie wyścig kolarski Vuelta a Espana. Ostatni, 21. etap zakończył się zwycięstwem triumfatora tegorocznego Tour de Pologne Słowaka Petera Sagana.
 • Kolarska GP Quebecu: Triumf Gilberta

  Kolarska GP Quebecu: Triumf Gilberta

  Belg Philippe Gilbert z grupy Omega-Pharma Lotto wygrał w Kanadzie wyścig kolarski Grand Prix de Quebec, którego trasa liczyła 201,6 km. Maciej Paterski zajął 63. miejsce, a Sylwester Szmyd (obaj Liquigas) nie ukończył zawodów.
 • Ranking UCI: Cadel Evans nadal liderem

  Ranking UCI: Cadel Evans nadal liderem

  Norweg Edvald Boasson Hagen z grupy Sky, który wygrał w niedzielę wyścig kolarski Eneco Tour na trasach w Belgii i Holandii, awansował w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na 17. miejsce. Liderem jest nadal Australijczyk Cadel Evans (BMC Racing).
 • Brzeźna zwyciężyła w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim

  Paulina Brzeźna (Atom Boxmet Dzierżoniów) zwyciężyła w zakończonym w niedzielę w Świebodzicach czteroetapowym Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim.
 • Tour de Pologne: Triumf Petera Sagana

  Tour de Pologne: Triumf Petera Sagana

  Słowak Peter Sagan po niezwykle zaciętej walce wygrał 68. wyścig kolarski Tour de Pologne. Dzięki bonifikatom zdobytym na ostatnim, siódmym etapie w Krakowie wyprzedził Irlandczyka Daniela Martina.
 • Dzisiaj rusza Tour de Pologne

  Dzisiaj rusza Tour de Pologne

  O godz. 11.20 sprzed toru kolarskiego w Pruszkowie ruszy największy wyścig kolarski w kraju, mający już wysoką międzynarodową markę - Tour de Pologne. Wystartuje 176 zawodników, a wśród nich 21 Polaków. W peletonie więcej jest tylko Włochów - 35.

Filmy - Wyścig kolarski (1)