wyrównanie

Artykuły - Wyrównanie (-4)

 • Emeryci dostaną wyrównanie. Resort zmienia przepisy na ich korzyść

  Emeryci dostaną wyrównanie. Resort zmienia przepisy na ich korzyść

  Blisko 105 tys. rencistów, którym ZUS z urzędu obliczył emeryturę przed 1 marca 2017 r. niższą niż minimalne świadczenie, dostaną wyrównanie do 750 zł lub 1 tys. zł miesięcznie - w zależności od stopnia niezdolności do pracy. MRiPS zmieniło bowiem przedstawiony niedawno projekt na korzyść osób, których staż pracy był krótszy od ustawowo wymaganego.
 • Wniosek o 500 plus do 1 lipca - świadczenie z wyrównaniem

  Wniosek o 500 plus do 1 lipca - świadczenie z wyrównaniem

  - Warto złożyć wniosek o 500 plus do 1 lipca, ponieważ otrzymamy wówczas świadczenie za kwiecień, maj i czerwiec; to ostatnia szansa, żeby świadczenie wypłacono z wyrównaniem - przypomina szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.
 • Intercyza - jak podpisać, by nie stracić

  Intercyza - jak podpisać, by nie stracić

  Planujesz wstąpić w związek małżeński, a twój parter nalega na zawarcie intercyzy? Nie martw się! Nawet mając podpisaną intercyzę można ubiegać się o tzw. wyrównanie dorobków. Na czym to polega? Przeczytaj i zadbaj o swoje interesy.
 • Wyrównanie zasiłku macierzyńskiego w razie rezygnacji z urlopu związanego z rodzicielstwem

  Pracownica w ciągu 14 dni po porodzie złożyła wniosek o udzielenie jej wszystkich urlopów związanych z rodzicielstwem. Zasiłek macierzyński wypłacaliśmy więc w wysokości 80% podstawy wymiaru. Pracownica zamierza zrezygnować z urlopu rodzicielskiego po wykorzystaniu 10 tygodni. Czy należy wyrównać zasiłek macierzyński do 100% podstawy jego wymiaru za okres podstawowego i dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz zmniejszyć podstawę wymiaru zasiłku za okres urlopu rodzicielskiego do 60%?
 • Wyrównanie cen prądu z pułapką dla uboższych

  Wyrównanie cen prądu z pułapką dla uboższych

  Od 2014 r. osoby, którym przysługuje świadczenie mieszkaniowe, będą mogły pobierać także dodatek wyrównujący ceny prądu (energetyczny). Ustawodawca nie zwolnił jednak nowej formy pomocy najuboższym z opłaty skarbowej. Na to przeoczenie zwróciła nam uwagę czytelniczka. Aby ubiegać się o kilkunastozłotowy dodatek energetyczny, trzeba wydać 10 zł na opłatę skarbową. To bubel prawny - twierdzą eksperci.
 • Optymizm na amerykańskich parkietach. Istnieje szansa na wyrównanie lokalnych maksimów

  W bieżącym tygodniu giełdy reagowały na bardzo dobre dane, zarówno z europejskiej jak i amerykańskiej gospodarki. Pozytywnie zaskoczył wskaźnik wyprzedzający koniunkturę w niemieckiej gospodarce, publikowany przez Instytut ZEW. Oczekuje się, że nasi zachodni sąsiedzi mogą wyjść z recesji szybciej niż mogłoby się wydawać. Całokształt danych z USA również zaskakuje pozytywnie.