wyrok śmierci

Artykuły - Wyrok śmierci (20)

 • Indie: Wyrok śmierci za zamach z 1993 .

  Indie: Wyrok śmierci za zamach z 1993 .

  W więzieniu w Nagpur w stanie Maharasztra na zachodzie Indii wykonano w czwartek wyrok śmierci przez powieszenie na Yakubie Memonie. Mężczyzna został skazany za udział w serii zamachów w Bombaju w 1993 r. Śmierć poniosło wtedy 257 osób, a ponad 1100 zostało rannych.
 • Londyn walczy o Brytyjczyka skazanego na śmierć

  Londyn stara się o zmianę wyroku śmierci, jaki zapadł w Pakistanie w procesie brytyjskiego emeryta skazanego za bluźnierstwo. Jego adwokaci bezskutecznie dowodzili, że ich klient jest psychicznie chory.
 • Japonia: Wykonano kolejny wyrok śmierci

  W Japonii wykonano wyrok śmierci na 73-letnim mężczyźnie, skazanym na najwyższy wymiar kary za zabójstwo na tle rabunkowym - poinformowały w czwartek japońskie media, powołując się ministerstwo sprawiedliwości.
 • Wykonano wyrok śmierci na byłej narzeczonej Kim Dzong Una

  Wykonano wyrok śmierci na byłej narzeczonej Kim Dzong Una

  Piosenkarka Hion Song Wol, uważana za byłą narzeczoną przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, została publicznie stracona za nagrywanie "utworów pornograficznych" - poinformował w czwartek południowokoreański dziennik "Dzoson Ilbo".
 • Media: Pierwsza egzekucja od 2011 roku

  Pierwszy od niemal dwóch lat wyrok śmierci wykonano we wtorek w Wietnamie - poinformowały miejscowe media. Od 2011 roku egzekucji nie przeprowadzano z powodu trudności z zaopatrzeniem w specjalne substancje trujące.
 • 16 wyroków śmierci w dwa dni za zamachy z 2007 roku

  Sąd w Algierze skazał we wtorek i w środę na karę śmierci w sumie 16 oskarżonych o zorganizowanie zamachów terrorystycznych w stolicy kraju w kwietniu 2007 roku. Zginęło wtedy 20 osób, a ponad 220 zostało rannych.
 • "Wyrok śmierci" na premier Słowacji

  "Wyrok śmierci" na premier Słowacji

  Władze Słowacji wzmacniają ochronę premier Ivety Radiczovej po tym, jak otrzymała przesyłkę pocztową z magazynkiem naboi - napisał słowacki dziennik "Novy czas".
 • Korea Płn.: Egzekucja byłego członka gabinetu

  W Korei Płn. wykonano wyrok śmierci na byłym członku rządu, który odpowiadał za kontakty z Koreą Płd. - poinformował południowokoreański dziennik Dzoson Ilbo.
 • Chiny: Wyrok śmierci w zawieszeniu dla Tybetańczyka

  Sąd w Lhasie wydał wyrok śmierci w zawieszeniu dla Tybetańczyka za udział w zamieszkach dwa lata temu - poinformowało w środę wieczorem Tybetańskie Centrum Praw Człowieka i Demokracji w Dharamśali w Indiach.
 • Zabił kolegę, ponieważ ten chrapał

  Student Uniwersytetu Rolniczego w prowincji Jilin (północny - wschód Chin), który zabił w listopadzie kolegę z akademika otrzymał w piątek wyrok śmierci w zawieszeniu - poinformowała agencja Xinhua.

Filmy - Wyrok śmierci (1)

 • Wykonano wyrok śmierci na przywódcy islamistów

  W Bangladeszu wykonano wyrok śmierci na przywódcy największej partii fundamentalistów islamskich, Dżamaat-i-Islami. Motiur Rahman Nizami został skazany na karę śmierci za zbrodnie wojenne popełnione w czasie wojny o niepodległość Bangladeszu w 1971 roku.