wyrób

Artykuły - Wyrób (8)

 • Śledczy badają, czy jedna ze spółek eksportowała podrobiony ser

  Śledczy badają, czy jedna ze spółek eksportowała podrobiony ser

  Prokuratura w Zduńskiej Woli prowadzi postępowanie ws. podrobienia i posłużenia się sfałszowanymi świadectwami analiz jakości sera eksportowanego przez jedną ze spółek na Węgry. Według śledczych, spółka mogła sprzedawać wyrób seropodobny, zawierający tłuszcze roślinne.
 • Ponarzekajmy. A2, czyli wyrób autostradopodobny

  W GDDKiA trwają przetargi na operatorów miejsc obsługi podróżnych (MOP) przy otwieranej na raty trasie A2 między Łodzią a Warszawą.
 • Aktorka jak... wyrób czekoladopodobny

  Aktorka jak... wyrób czekoladopodobny

  Katarzyna Herman zdradza, w jaki sposób uwiódł ją reżyser filmu "Kochaj i tańcz", jak wyobrażała sobie swoją pracę jako dziecko i dlaczego czuje się czasami, jak... wyrób czekoladopodobny.
 • Wyrób komediopodobny

  Wyrób komediopodobny

  "Dorwać byłą", reż. Andy Tennant, USA 2010, dystrybutor UIP, premiera kinowa 23 kwietnia 2010 roku.
 • Do odzyskania miliony za asfalt

  Uznanie asfaltu za wyrób akcyzowy zharmonizowany i opodatkowanie go było niezgodne z prawem UE. Teraz podatnicy odzyskają nawet kilka milionów złotych.
 • Nadchodzi wyrób autostradopodobny

  Nadchodzi wyrób autostradopodobny

  Rządowi już nie chodzi o autostrady na Euro 2012, ale po prostu o przejezdność. Zamiast porządnych dróg przygotuje na mistrzostwa Europy zalane asfaltem trasy prowadzące przez rozgrzebane place budów - przewiduje "Dziennik".
 • Auto jako wyrób akcyzowy

  Auto jako wyrób akcyzowy

  Projekt nowej ustawy Prawo akcyzowe, który został opracowany przez Ministerstwo Finansów, znacznie zmieni zasady opodatkowania samochodów osobowych od 1 stycznia 2009 r. Zdaniem ekspertów Ernst & Young planowane zmiany są konieczne. Co więcej, są dobre. Spowodują uproszczenie rozliczeń z fiskusem, a także nie będą naruszały przepisów unijnych.
 • Dezire: Wyrobić markę

  Dezire: Wyrobić markę

  - Nie będzie łatwo - tak nominację do "Superjedynki" w kategorii "popowa płyta roku" ocenia Maja Studzińska z grupy Dezire. Wokalistka zwraca szczególnie uwagę na doświadczoną konkurencję - Beatę Kozidrak i Andrzeja "Piaska" Piasecznego. Trzeba jednak dodać, że i Dezire w tym roku przecież może się pochwalić bardzo dobrym wynikiem - podczas krajowych eliminacji do Eurowizji zespół zajął wysokie 4. miejsce.